دکتر شریعتی  
 
 
 

 


%100 قبل از جراحی زیبایی بینی بدانید

 

 جراحی زیبایی بینی

 


 درباره ما

دکتر نبی ا.. شریعتی، استاد و متخصص برجسته در زمینه جراحی زیبایی و جراحی گوش، حلق، بینی، سر و گردن، نامی شناخته شده در کشور ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس می باشد و همچنین جراح منتخب بسیاری از مردم کشورهای مختلف اروپایی ، آمریکایی ، آسیایی و آفریقایی که متقاضی انجام جراحی های زیبایی صورت هستند ، می باشد. ایشان ، از دستیاران فعال و دانش پژوه در گروه گوش و حلق و بینی دانشگاه های تهران محسوب می گردند ، بگونه ای که پس از اتمام دوره رزیدنتی، بعنوان عضو هئیت علمی دانشگاه، فعالیتهای خود را در زمینه اهداف آموزشی و علمی تاکنون ادامه داده اند. ارائه مقالات علمی و انجام سخنرانی های فراوان در کنفرانس های علمی در سراسر جهان و حضور مستمر در همایش ها و کنگره های بین المللی برگزار شده در سراسر جهان ، از دیگر فعالیت های دکتر شریعتی می باشند. ایشان هم اکنون ، رئیس گروه جراحی گوش ، حلق ، بینی ، سر و گردن دانشگاه آزاد اسلامی می باشند. همچنین عضویت در جامعه جراحان پلاستیک صورت اروپا ( EAFPS ) و جامعه جراحان پلاستیک صورت و جراحی ترمیمی آمریکا ( ABFPRS ) از دیگر افتخارات ایشان می باشند.

پیش از عمل به چه نکاتی باید توجه داشت؟

آسپرین و داروهای مشابه آن دست کم دو هفته پیش از عمل نباید مصرف شود زیرا تمایل به خونریزی را افزایش می دهند. در صورت سرماخوردگی ویروسی لازم است عمل جراحی به مدت چند هفته به تعویق بیافتد.


آیا وضعیت روحی و روانی فرد در انجام عمل جراحی بینی تاثیر دارد؟

بی تردید تاثیر بسزایی دارد. چه بسیار بیمارانی که پس از عمل با وجود نتیجه رضایت بخش به دلیل مشکلات روحی – روانی، وسواس فکری و یاشخصیت های متزلزل و بیش از اندازه تاثیر پذیر از دیگران از نتیجه عمل خود ناراضی اند شمار زیادی از افرادی که خواهان جراحی زیبایی بینی هستند، از نظر خود دلایل موجهی دارند، به مانند کسب موفقیت در تشکیل زناشویی، یافتن اعتماد به نفس بیشتر در برخوردهای اجتماعی، جلب رضایت خانواده و دوستان و در این مقطع باید ضمن ارزیابی بیمار به او گوشزد کرد که تغییرات ظاهری به نجات ازدواج در حال شکست، به دست آوردن شغل جدید یا بهبود چشمگیر در زندگی کمک معجزه آسایی نمی کند. در ضمن ضروری است که افرادی که از جراحی انتظار غیر واقع بینانه ای دارند، از عمل صرف نظر کنند. همچنین لازم است که جراحی زیبایی در افرادی که دچار بحرانهای شدید روحی، اضطراب یا هیجانهای ناپایدار هستند به تعویق افتد. بطور معمول داوطلب مناسب جراحی پلاستیک بینی فردی است که از عمل انتظار واقع بینانه ای دارد و برای انجام عمل تحت فشار دیگران نیست و مهمتر آنکه انتظار تغییرات بزرگی را در بهبود فردی و اجتماعی پس از عمل خود ندارد و قویترین دلیلش برای انجام جراحی بینی خوشنودی خود شخص باشد.


  چه سنی برای عمل جراحی پلاستیک بینی مناسب است؟

در دختران حداقل سن 15 سالگی و در پسران از 17 سالگی می باشد. با این وجود ممکن است بسیاری از پسران و دختران در این سنین واجد شرایط مناسب عمل جراحی نباشند زیرا تصمیم گیری در مورد هر فرد با توجه به رشد کامل جسمی و فکری و داشتن انگیزه کافی فرد انجام می گیرد و این انتخاب بر عهده جراح است.

آیا عمل جراحی پلاستیک در افراد مسن امکان پذیر است؟

از آنجا که با افزایش سن، بافتهای بینی دچار افتادگی و سستی می شود، این امر بر ظاهر و عملکرد بینی تاثیر می گذارد. بالا بردن نوک بینی در افراد موجب جوان به نظر رسیدن و بهبود تنفس می شود به طوری که در حین جراحی تمهیدات لازم برای حفظ استحکام و تکیه گاه بافتها در نظر گرفته شود.


چه مدت بعد از عمل می توان در مورد نتیجه آن قضاوت کرد؟

دست کم دوسال برای اظهار نظر نهایی در مورد نتیجه عمل باید صبر کرد. بسیاری از بیماران چند هفته پس از عمل در حالیکه هنوز ورم بینی به طور کامل فروکش نکرده است با نگاهی موشکافانه در جلوی آینه ساعتها به نظاره بینی می نشینند .این نگاه موشکافانه که تنها به بینی معطوف بوده و به سایر اعضاء صورت توجهی ندارد موجب می شود که از یک سو بسیاری از عدم تقارنهای طبیعی، بصورت عیب جلوه کند و از سوی دیگر زیبایی و تناسب ایجاد شده بینی با دیگر اجزای صورت، تحت الشعاع نگاه محدود به بینی قرار گیرد.


بی توجهی به عملکردهای ارزشمند حیاتی بینی، چه علائم و عواقبی در پی خواهد داشت؟


هرگونه اختلال در عملکردهای حیاتی بینی عواقب ناگواری در سلامت افراد برجا خواهد گذاشت. تنفس حیاتی ترین عملکرد زندگی است که نتیجه آن رسیدن اکسیژن به بافت های بدن است. بی حالی، خواب آلودگی، کسالت، بی حوصلگی و عصبی بودن ممکن است در اثر اختلال تنفسی بینی پدید آید. گاه التهاب بینی توام با بسته شدن موقت مجاری تخلیه سینوسهای اطراف بینی منجر به احساس درد در سینوسها، سردرد یا احساس پری، سنگینی و فشار در ناحیه سر و صورت می گردد.
ترشحات مزمن بینی یا خشکی حلق ممکن است سبب پدیده تحریکی در حنجره شود که همراه خشونت صدا، سرفه و احساس نیاز مداوم برای صاف کردن گلو است. صدای تودماغی علامتی از گرفتگی راه هوایی بینی است. اختلال بویایی، احساس سرما خوردگی طولانی، خرخر و مشکلات تنفسی حین خواب از علائم دیگر اختلال عملکرد بینی است. وجود هرکدام از این علائم، معاینه کامل بینی را ضروری می سازد.


آیا عمل جراحی پلاستیک بینی با درد همراه است؟

بر خلاف تصور عمل جراحی بینی با درد قابل توجهی همراه نیست.

آیا نوع بینی بر الگوی عمل تاثیر دارد؟

بعضی بینی ها به بینی گوشتی معروفند که مشخصه آنها بینی پهن و با پوستی ضخیم و بافت غضروفی ناچیز است. روش اصلاح اینگونه بینی ها با بینی استخوانی متفاوت است. در جراحی بینی گوشتی استفاده از روشهای تقویت اسکلت بینی برای افزایش حمایت بافتهای نرم بینی ضروری است و حتی جراحی این نوع بینی ها با استفاده از تکنیک های جدید با نتایج مطلوب همراه است.


  آیا جراحی پلاستیک بینی عوارضی هم دارد؟

جراحی پلاستیک بینی به مانند هر جراحی دیگری ممکن است با عوارض همراه باشد. در صورت دقت و مهارت جراح و رعایت نکات و دستورات توسط بیمار احتمال این عوارض به حداقل می رسد. عوارض جراحی بینی را به دو دسته می توان تقسیم کرد:
1- آن دسته از عوارض بینی که در عملکرد بینی خود را نمایان می کنند مانند چسبندگی های داخل بینی یا تنگ شدن بیش از اندازه سوراخ های بینی که موجب مشکل تنفسی می گردد.
2- عوارضی که در ظاهر بینی نمود می یابد که عمدتا از برداشتن بیش از اندازه بافت های بینی است مانند کوچک شدن بیش از حد بینی که نا متناسب با اجزای صورت جلوه می کند.


در هفته های اول پس از عمل، بیمارباید به چه نکاتی توجه کند؟

1- مهمترین نکته ای که بیمار باید رعایت کند آن است که در چند هفته نخست هیچ ضربه ای بر بینی وارد نشود
2- از خوردن غذاهایی که به جویدن زیاد نیاز دارد و غذاهای خیلی شور خودداری کند
3- از فعالیت های شدید ورزشی و بدنی اجتناب نماید
4- از حرکات صورتی بسیار شدید مانند گریه و خنده شدید دوری کند
5- از آفتاب و نور خورشید پرهیز کند
6- در هنگام استراحت در بستر ,طاق باز بخوابد
7- از عینک طبی یا آفتابی استفاده نکند
8- خونریزی های به صورت نشت از بینی بعد از عمل اهمیتی ندارد و نگرانی از این مورد نداشته باشد
9- پانسمان بینی مرطوب نشود.

نقش لیزر و اندوسکوپیک در جراحی زیبایی چیست؟

هدف اصلی استفاده از این دو روش جلوگیری از به مخاطره افتادن عملکرد بینی است. یعنی اگر عملکرد بینی بهتر نشود، دست کم باید وظایف خود را به خوبی قبل از عمل انجام دهد. هرچند در بعضی از جراحی های ظریف بینی استفاده از لیزر این مزیت را دارد که با خونریزی کمتری همراه است.
در جراحی زیبایی بینی لیزر نقش مهمی در نتیجه نهایی عمل ندارد و آنچه تعیین کننده نتیجه عمل است در دستان هنرمند جراح نهفته است. اندوسکوپی بینی با فراهم کردن دید عالی دسترسی به قسمت های عمقی تر جهت رفع مشکلات داخل بینی را تسهیل می کند.


منظور از عملکردهای بینی چیست؟

بینی یکی از مهمترین اعضای بدن در نگهداری سلامت فرد و حفظ سایر اعضاء است. بینی دارای فیزیولوژی بسیار پیچیده ای است. وظایف اساسی بینی شامل ایجاد راه هوایی، حس بویایی، تنظیم دما، تنظیم رطوبت، تصفیه ذرات هوا و نقش در تکلم است.
مهمترین عملکرد بینی ایجاد راه هوایی برای تنفس طبیعی است. کوچکترین تغییرات در مجرای تنفسی بینی می تواند موجب مقاومت قابل ملاحظه ای در برابر عبور هوا شود به طوری که اگر قطر مسیر عبور هوای تنفسی از راه بینی به نصف تقلیل یابد، مقاومت راه هوایی بینی 16 برابر می شود.


آیا تضمینی برای سلامت جان بیمار در جراحی زیبایی وجود دارد ؟

بله ، قطعا

آیا در جراحی زیبایی ، بیمار بیهوش می شود ؟

معمولا نه ، حدود 90 درصد به صورت بیهوشی موضعی تحت جراحی قرار می گیرند.

آیا امکان استفاده از امتیاز بیمه در خدمات جراحی دکتر شریعتی وجود دارد . به کدام جراحی ها بیمه تعلق می گیرد و به چه جراحی هایی تعلق نمیگیرد؟

به جراحی های زیبایی،بیمه تعلق نمی گیرد. ولی سایر جراحی ها مانند گوش ، اندوسکوپی سینوس ، تیروئید و حنجره با بیمه های تکمیلی قابل اجرا هستند.

آیا جراحی زیبایی دکتر شریعتی ، دارای الگو ها و مدل های متفاوتی هستند ( در اصطلاح دارای مد روز می باشد ) یا خیر ؟

بله،درهرزمان،الگوهاومدهای متفاوتی درسطح جامعه رایج میشوند وجراحیهای زیبایی،متناسب با شرایط روز و با در نظر گرفتن مسائل سلامتی ودرمانی افراد انجام می شوند.

آیا جای برش ها یا آثار عمل بر روی بینی باقی می ماند؟

در جراحی پلاستیک بینی معمولا اکثر برشها از داخل بینی انجام می گیرد و در صورت مهارت جراح هیچگونه ردپایی از عمل بر جای نخواهد ماند مگر در موارد نادری که به منظور جمع کردن پره های بینی نیاز به برش آنها باشد.

آیا امتیازاتی برای بیماران با سابقه دکتر شریعتی وجود دارد ؟

بیمارانی که به صورت خانوادگی به دکتر شریعتی مراجعه می کنند از امتیازاتی مانند تخفیف ، دادن سریع وقت عمل و ... بهره مند می شوند


 


فرم تماس


آدرس : خیابان ولی عصر، بلوار میرداماد غربی، بین ولیعصر و جردن، نرسیده به جردن، زیر پل، ساختمان باران شماره 408 ،طبقه اول، واحد 8

تلفن : 88663400             www.facetopclinic.com
 

 

 

 
 
 
  Copyright © 2013 Bartarinha. All rights reserved.