شاید میان تمامی عمل های جراحی محبوب ترین و معروف ترین آن‌ها جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی باشد. سالهاست که افراد برای تغییر و اصلاح فرم بینی و یا بهبود مشکلات تنفسی دست به انجام این جراحی میزنند. مراقبت‌ها و ممنوعیت‌های پس از این عمل و خطرات احتمالی، سبب شده افراد زیادی که علاقه به تغییر فرم بینی خود دارند از انجام جراحی واهمه داشته باشند. با در نظر گرفتن هزینه بالایی که انجام جراحی بینی به همراه دارد، میتوان به این دسته حق داد. پیشرفت هر روزه علم خصوصا در حوزه پزشکی سبب شده برای این مشکل هم راه حلی به وجود بیاید: اصلاح و فرم دهی بینی بدون جراحی و عمل
اگر پیش از این، شنیده اید که امکان تغییر فرم بینی بدون جراحی وجود دارد و شک کرده اید که آیا امکان انجام این کار وجود دارد یا اگر خودتان به دنبال انجام دادن چنین کاری هست، این مقاله از سایت برترین ها را به هیچ عنوان از دست ندهید. امروز با هم بررسی خواهیم کرد، که تغییر فرم بینی بدون جراحی افسانه است یا واقعیت دارد. 
 

هزینه فرم دهی بینی بدون جراحی


انواع روش های اصلاح و فرم دهی بینی بدون جراحی

رینوپلاستی غیر تهاجمی و یا مدل های فرم دهی بینی بدون جراحی انواع گوناگونی دارد. بسته به اینکه بینی شما به چه شکل است، چه ایراداتی دارد، انتظار شما به عنوان مراجعه کننده برای بهبود فرم و شکل بینی خود به چه شکل است، صلاح دید پزشک معالج چیست و مایل به هزینه کردن چه مقدار از بودجه خود هستید، یکی از روش های معرفی شده در زیر، قابل انجام است:

اصلاح فرم بینی با فیلر

اگر بینی شما دارای قوز کوچکی است یا عدم تقارن در بینی تان وجود دارد. یا مایل به تغییر فرم نوک بینی هستید، پیشنهاد ما به شما استفاده از این روش محبوب و مشهور است که افراد زیادی از بازیگران و سلبریتی ها از آن استفاده میکنند.  جالب ترین نکته درباره استفاده از این روش آن است که، تغییرات در بینی شما ایجاد میکند اما این تغییر به اندازه ای طبیعی و ناملموس است که سایرین احتمالا هرگز متوجه آن نشوند! اغلب این روش بدون بی حسی انجام می گردد، چرا که درد چندانی حس نخواهید کرد. احتمال کبودی و کمی درد و سوزش در محل تزریق تا 3 روز بعد از جراحی وجود دارد. اما به طور کلی  اصلاح فرم بینی به کمک فیلر، عوارض سنگینی به همراه ندارد. ماندگاری این روش کاملا بستگی به جنس فیلر استفاده شده است.

فرم دهی بینی با نخ

اگر بینی شما به شکلی است که افتاده به نظر میرسد، این روش برایتان بسیار کارآمد خواهد بود. البته که این روش با بی حسی موضعی انجام میگردد و باید به دست جراحی خبره انجام گردد. در این روش نخ های مخصوصی را از طرفین بینی شما عبور داده و میکشد تا بینی به حالت دلخواه شما درآید. ماندگاری لیفت بینی بدون جراحی این روش، بین 9 ماه تا یک سال است.

اصلاح فرم بینی به کمک آنزیم 

آنزیم ها، موارد شیمیایی خاصی هستند که قابلیت از بین بردن چربی در نقاطی از صورت که میخواهیم لاغر تر به نظر برسند را دارند. تزریق آنزیم برای بینی های گوشتی روش مناسبی است که البته این متد عمر زیادی نداشته و به تازگی مورد توجه جراحان و بیماران قرار گرفته است. 

تغییر فرم بینی به کمک پلاسما جت 

این روش شاید تاثیر مستقیم روی فرم بینی شما نگذارد. اما پوست روی بینی را بهبود داده و فرورفتگی ها، برآمدگی و به طور کلی ناهمواری روی پوست بینی که در برخی از افراد ایجاد شده و بسیار آزاردهنده به نظر میرسد را درمان میکند. پلاسما حالت چهارم ماده و یک گاز داغ است که به فاصله 0.5 سانتی متری از صورت قرار میگیرد و منجر به تحریک پوست برای ساخت کلاژن میشود. این روش با نام لیزر بینی بدون جراحی هم بین افراد شناخته میشود.

 

اصلاح فرم بینی گوشتی با فیلر

 

چه کسانی کاندید مناسب برای زیبایی و فرم دهی بینی بدون جراحی هستند؟!

تا به اینجا با کلیت و روش های گوناگون اصلاح و فرم دهی بینی بدون جراحی و عمل آشنا شدیم. حال ممکن است شما نیز به انجام این کار علاقه مند شده باشید و این سوال برایتان مطرح شود که آیا این روش ها برای من نیز مناسب هستند و من هم در دسته افرادی قرار میگیرم که کاندیدای مناسبی برای انجام فرم دهی بینی با لیزر و یا ژل هستند؟ با ما همراه باشید تا افرادی که مناسب انجام این کار را باهم بررسی کنیم. 
ممکن است بینی شما به علت تصادف، ژنتیک، برخورد با اجسام دیگر و یا هر دلیل دیگری دچار دفرمگی زیادی شده باشد. در صورتی که بینی شما بدین شکل باشد، احتمالا انجام عمل جراحی برای شما مناسب تر از انجام روش های غیرتهاجمی است. چرا که در چنین شرایطی استخوان و تیغه بینی به طور کامل نیاز به تراش خوردن و در مواردی قرار دادن پروتز دارد. 
اگر فرم بینی شما و تیغه آن منجر به ایجاد اختلال تنفسی، خر و پف در خواب و ... شده است، قطعا جراحی روش مناسب برای شما خواهد بود. چرا که اصلاح فرم بینی بدون جراحی تنها ظاهر بینی شما را تغییر میدهد و تاثیری روی نحوه نفس کشیدن شما نخواهد داشت. متخصصین گوش و حلق و بینی با گرفتن یک عکس از بینی شما راهنماییتان خواهند کرد که بهترین روش برای دست یافتن به تنفس مناسب چه چیزی است.
اما چنانچه از کلیت فرم بینی خود رضایت دارید و نیاز به تغییرات کوچکی در آن احساس میکنید، یا پیش از این یک بار عمل جراحی پشت سر گذاشته اید اما از نتیجه نهایی رضایت کامل نداشته اید در صورتی که دچار مشکل تنفسی بعد از جراحی بینی نیستید، بهره گیری از روش های اصلاح و فرم دهی بینی بدون جراحی و عمل برای شما بهترین روش است. 
 

رینوپلاستی بینی بدون جراحی با لیزر

فواید و مزایای تغییر فرم بینی بدون عمل

حتما شما هم در اطرافیان یا آشنایان خود افرادی را دیده اید که عمل جراحی بینی انجام داده اند و با وجود هزینه مالی بسیار زیاد و تحمل درد و کبودی و رعایت های پس از عمل، باز هم به نتیجه مدنظر خود دست پیدا نکرده و سرخورده شده اند. از جمله مزایای تغییر فرم بینی بدون عمل جراحی به این میتوان اشاره کرد که در بیشتر موارد، کامل مطابق تصورات شما از آب در می‌آید!
گرچه ممکن است پس از عمل تا چندین روز ورم، قرمزی یا کبودی محدود داشته باشید اما درد چندانی احساس نمی‌کنید و نیاز به مراقبت های ویژه ندارید. البته پزشک شما حتما یادآور می شود که در شب های ابتدایی پس از انجام یکی از روش های تغییر فرم بینی، حتما به پشت بخوابید و سعی کنید سرتان را با استفاده از بالشت های نگهدارنده گردن، ثابت نگه دارید.
از دیگر مزایای این کار به هزینه مناسب آن میتوان اشاره کرد که در مقایسه با عمل جراحی بسیار پایین تر است. هزینه فرم دهی بینی بدون جراحی، به طور کلی بسیار مناسب تر از عمل جراحی است. البته تعیین این هزینه به میزان تبحر پزشک شما، روش مورد استفاده و نوع بینی شما بستگی دارد. البته خوب است متذکر شویم تمامی روش های ذکر شده نتایج محدودی دارند و در صورتی که به دنبال نتایج طولانی تر باشید، باید آن ها را تمدید کنید. فراموش نکنید که بینی ناحیه حساس و پر از عروقی است که در نزدیکی چشم قرار گرفته است، بنابراین تبحر و مهارت پزشک در هنگام تزریق از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین در انتخاب پزشک و کلینیک وسواس به خرج دهید تا بتوانید بهترین گزینه را بیابید. 
علاوه بر این، همان طور که در بالاتر ذکر کردیم، اغلب این روش ها حتی برای انجام نیاز به بی حسی هم ندارند! پس لازم است نگران عوارض باشید. این موضوع در مقیاس با بیهوشی طولانی مدت عمل جراحی بینی، بسیار قابل تامل است. 


هزینه و قیمت اصلاح و فرم دهی بینی بدون عمل

با توجه به پراکندگی روش های اصلاح و فرم دهی بینی بدون عمل، نمیتوان یک قیمت ثابت برای این موضوع تعیین کرد. به طور مثال هزینه اصلاح و فرم دهی بینی با ژل، بستگی به این دارد که شما چند سی سی ژل نیاز داشته باشید و این ژل ساخت کدام کشور باشد و از چه برندی تهیه شده باشد. تمامی این عوامل را در انجام فرم دهی بینی با استفاده از نخ نیز میتوان در نظر گرفت. همچنین اینکه از بی حسی خاصی استفاده شود، در کدام کلینیک، در چه شهر و منطقه ای و زیر نظر کدام پزشک این روش های غیرتهاجمی رینوپلاستی انجام بگیرند. در قیمت گذاری روی این کار موثرند. همچنین با توجه به اینکه اغلب این مواد از خارج از ایران تهیه میشوند، لذا قیمت ارز نیز روی قیمت نهایی آن تاثیرگذار است. پس لطفا فریفته قیمت های بسیار پایینی که در آگهی ها و تبلیغات میبینید، نشوید! استفاده از متریال نامناسب و انجام این کار به دست فردی که مهارت ندارد، ممکن است نتیجه عکس به همراه داشته باشد و فرم بینی شما را خراب کند.
 

فرم دهی بینی با نخ


سخن آخر

امید است خواندن این مقاله سبب شده باشد به پاسخ سوالات خود درباره روش های اصلاح و فرم دهی بینی بدون عمل جراحی دست پیدا کرده باشید. خوشبختانه علم هر روز پیشرفت کرده و روش های نوین تر و کم خطر تری برای زیبایی را برای ما به ارمغان می‌آورد. بنابراین دیگر لازم است برای رسیدن به ترکیب ایده آل چهره خود زیر تیغ جراحی برویم و متحمل هزینه های سنگین شویم. در سایت برترین ها میتوانید با بهترین دکتر خدمات زیبایی بینی در تهران آشنا شوید.