گروه کالا و خدمات
لطفا هنگام تماس بگویید که آگهی را در برترین ها دیده اید
لطفا در صورت مشاهده اشکال در آگهی گزارش دهید.

ساعت کاری

شنبه
---
یکشنبه
---
دوشنبه
---
سه‌شنبه
---
چهارشنبه
---
پنجشنبه
---
جمعه
---
کیفیت خدمات
(۰)
سرعت پاسخ دهی
(۰)
نحوه برخورد
(۰)
تناسب قیمت و خدمات
(۰)
فرم تماس با آگهی دهنده
لطفاً متن را وارد کنید:
تذکر: تکمیل موارد مشخص شده با رنگ قرمز الزامی است
ارتودنسی انتخاب سرنوشت ساز زیبایی، سلامت و زندگی
رشته ارتودنسی در میان دیگر رشته های تخصصی دندانپزشکی از این جهت که قسمت اصلی آموزش آن فقط در دوره های تخصصی رسمی دانشکده های دندانپزشکی ارائه می شود جزء استثنائات محسوب می شود. در برنامه آموزشی دوره دکتری عمومی دندانپزشکی اشاره ای به آموزش تئوری یا عملی ارتودنسی ثابت برای دندانپزشکان فارغ التحصیل نمی گردد و آشنایی آنها با تخصص ارتودنسی محدود به اطلاعاتی است که از گذراندن چند واحد درسی در مباحث پایه و اولیه این رشته کسب می کنند.
به همین خاطر دندانپزشکان عمومی فارغ التحصیل برخلاف شاخه های دیگر دندانپزشکی که در آن مهارت کافی برای درمان بیماران را طی دوره تحصیل کسب می نمایند، هیچ گونه آشنایی با دستگاه ها و تکنیک های عملی ارتودنسی بخصوص ارتودنسی ثابت را در طی دوران تحصیل کسب نمی کنند.
علت اصلی این موضوع به ماهیت طولانی مدت درمان های ارتودنسی در مقایسه با دیگر درمان های تخصصی دندانپزشکی برمی گردد چرا که شروع تا خاتمه دوره درمانی ارتودنسی یک بیمار، بطور متوسط به ۲ یا سه سال زمان برای آموزش دارد. به همین خاطر است که دروس دانشگاهی این رشته در همه جای دنیا در قالب دوره های تخصصی دانشگاهی مجزایی تدریس و آموزش داده می شود. طول دوره های تخصصی دانشگاهی این رشته در دانشگاه به طور معمول سه تا چهار سال می باشد.

تفاوت بین متخصص ارتودنسی با دندانپزشک عمومی
متخصص ارتودنسی دندانپزشکی است که پس از خاتمه دوره ۶ ساله دندانپزشکی عمومی با قبولی در آزمون رزیدنتی با کسب بالاترین نمره از میان داوطلبان دیگر رشته های تخصصی موفق به ورود و گذراندن یک دوره آموزشی در زمینه درمان ناهنجاری های دندانی – فکی شده است، این فرد بعد از خاتمه دوره تحصیل عنوان "متخصص ارتودنسی" را کسب خواهد نمود.
یک دندانپزشک عمومی که معمولا عنوان "جراح- دندانپزشک" را بر روی تابلوی پزشکی خود دارد، با گذراندن دوره ۶ ساله دندانپزشکی عمومی و کسب مدرک مربوطه بطور معمول قادر به انجام تمامی درمان های دندانپزشکی بجز موارد پیچیده هر زمینه و بطور اخص بجز درمان ناهنجاری های دندانی – فکی می باشد. از آنجا که رشته دندانپزشکی بیش از ۱۰ شاخه تخصصی دارد. درمان کیس های پیچیده حتی ترمیم و عصب کشی و ناراحتی های شدید لثه نیز در اکثر اوقات تنها در حیطه کاری متخصصین این رشته ها قرار می گیرد. این در حالی است که درمان ناهنجاری های دندانی – فکی از جمله نامنظمی دندان ها از ابتدا در حیطه آموزش های دوره دندانپزشکی عمومی نبوده و دندانپزشکانی که بدون گذراندن دوره تخصصی مبادرت به انجام ارتودنسی می نمایند براساس علاقه شخصی و به صورت تجربی اطلاعات خود را در این رشته افزایش داده اند و در این رشته مشغول به انجام درمان هستند.

نحوه تشخیص "متخصص ارتودنسی" از "دندانپزشک عمومی"
یک روش ساده توجه به عنوان قید شده روی تابلوی پزشکی ورودی مطب در زمان مراجعه حضوری به پزشک خواهد بود. عبارت "متخصص ارتودنسی" تقریبا بطور قطع بر روی تابلوی مطب تمامی متخصصین این رشته دیده می شود. توجه داشته باشید که عین عبارت باید ثبت شده باشد. عناوین مشابهی مانند "ارتودنسی - زیبایی" ، "ارتودنسی ثابت" یا انجام کلیه درمان های تخصصی ارتودنسی بدون قید شدن عبارت دو کلمه ای "متخصص ارتودنسی" نشانه این است که شما در حال ورود به یک مطب دندانپزشکی عمومی هستید!
روش دوم، می تواند توجه به عنوان "متخصص ارتودنسی" در مهر نظام پزشکی دندانپزشک مربوطه باشد. در این شرایط نیز قید شدن عین عبارت دو کلمه ای در مهر برای اطمینان یافتن از اینکه دندانپزشک دارای مدرک تخصص ارتودنسی نیز هست ضروری می باشد. خوب است به این نیز اشاره گردد که یک متخصص ارتودنسی به طور معمول هیچ گاه دست به انجام درمان های دیگر دندانپزشکی مانند عصب کشی، پر کردن دندان و یا حتی کشیدن دندان هایی که طی درمان ارتودنسی ضرورت پیدا می کند نمی زند.
"واژه متخصص ارتودنسی" به لحاظ حقوقی براساس قوانین سازمان مختص دندانپزشکانی است که تخصص ارتودنسی را طی دوره ای مجزا بعد از دوره دندان پزشکی عمومی در دانشگاه های معتبر کشور یا جهان گذرانده اند و مدارک آنها توسط وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی مورد تایید قرار گرفته است حال آنکه عباراتی از قبیل "ارتودنسی - زیبایی" ، "عضو انجمن ارتودنتیستهای ایران و امریکا" ، "عضو فدراسیون جهانی ارتودنتیست ها" یا عناوین مشابه عناوینی افتخاری و غیررسمی بوده و به تنهایی گواه بر داشتن صلاحیت لازم برای درمان های تخصصی رشته تخصصی ارتودنسی نمی باشد.

ارتودنسی انتخاب سرنوشت ساز زیبایی، سلامت و زندگی

متخصص ارتودنسی ارتودنسی ثابت براکتهای نامرئی ارتودنسی متحرک پلاکهای شفاف درمانهای جامع بزرگسالان ارتودنسی پیشگیری کودکان


تعداد بازدید سایت : ۱۳,۵۲۱
تعداد بازدید اپلیکیشن : ۱,۳۸۰
۴ سال با برترین ها

افزودن دیدگاه

برای افزودن دیدگاه، به حساب کاربری خود وارد شوید و یا ثبت‌نام کنید.

نظر کاربران

نظری برای این آگهی ثبت نشده است .