به طور كلي بعد از همه درمانهاي دندانپزشكي كمي ناراحتي بدليل باز نگه داشتن دهان به مدت طولاني و نيز خشكي مخاط دهان ممكن است رخ بدهد كه اين علائم موقتي هستند و عموما بدون نياز به دارو و يا حداكثر با مسكن هاي معمول بهبود ميابند. 


اگر بتازگي ونير لمينيت (سراميكي يا كامپوزيتي) دريافت كرده ايد توجه شما را به موارد زير جلب ميكنيم:
-لمينيت ها به طور كلي در زمره حساس ترين و دقيقترين درمانهاي دندانپزشكي هستند و علاوه بر ساخت و جايگزاري دقيق نياز به توجه و مراقبت ويژه اي پس از جايگزاري دارند تا بتوانند در بهترين شرايط بازدهي درماني و زيبايي باقي بمانند:
-جويدن: لمينيت ها مانند دندانهاي طبيعي بايد از فشار زياد حين جويدن غذاهاي سفت (مانند بلال يا سيب سفت يا تهديگ برشته و ...) و نيز عادات مضر نظير جويدن ته مداد و ساير اشيا محافظت شوند، در غير اينصورت تحت اين فشارها لمينيت ها از دندان جدا ميشوند يا دچار شكستگي ميشوند.
-چك آپ و معاينه منظم: به طور معمول جلسات معاينه و چك آپ هر ٦ ماه يكبار براي لمينيت ها لازم است و اگر مشكلاتي نظير پوسيدگي و ... رخ بدهد به خوبي در اين چك آپ ها قابل تشخيص و ترميم است، در حاليكه زمانهاي طولانيتر منجر به ضايعات گاها جبران ناپذير ميشود كه نياز به درمانهاي وسيعتر دارد خواهد شد. 
-محافظت از ضربه: براي طول عمر بيشتر لمينيت در هنگام فعاليت ورزشي و فيزيكي از محافظ هاي دهاني مخصوص استفاده كنيد تا لمينيت هاي شما دچار اسيب نشود
- در صورتيكه بهر دليل هر گونه تغييري در لمينيت خود مشاهده كرديد در اولين فرصت با ما تماس بگيريد. 

اگر عليرغم موارد بالا مشكل يا سوالي داريد (حتي اگر بيمار مركز ما نيستيد) با شماره هاي ٦١-٢٢٨١٥٦٦٠ تماس بگيريد يا به ادمين كانال ما با ايدي زير در تلگرام پيام دهيد: 
telegram.me/drmostafanejad