عکاس عروسی باید عکس‌های مورد انتظار شما را تهیه کند، به این دلیل که از شما برای گرفتن عکس خوب، پول می‌گیرد. عکاس جشن عروسی هر روز فقط از یک جشن عروسی می‌تواند عکس تهیه کند، به دلیل اینکه باید برای رفتن به محل جشن و عکاسی قبل و بعد از جشن وقت کافی بگذارد. عکاس خوب عروسی باید بتواند لحظات کلیدی جشن عروسی را با دوربین خود شکار کند.

عکس‌های دلخواه را برای عکاس توصیف کنید

به نقل از  آتلیه عکاسی فتولیا، عکاسی عروسی، هر دوبخش عکاسی خبری و پرتره را  شامل می‌شود. شما می‌خواهید که عکاس عروسی برای لحظات غیر منتظره آماده باشد. در حین ملاقات با عکاس، از اوبخواهید شیوه‌کاری، سابقه و تجارب خودش را ارائه دهد.شما عکاسی را می‌خواهید که فضا و آدم‌های اطراف عروس و داماد را خوب ببیند، شما عکاسی را می‌خواهید که لحظات ارتباط عمیق بین عروس، داماد و اعضای خانواده و دیگر میهمان‌ها را خوب ببیند.

لحظه‌ای را  تصور کنید که عروس در کنار پدر و مادرش ایستاده و هیچ حرفی نمی‌زنند و اشک در چشمان پدر و مادر عروس سوسو می‌زند و پدر صورت لطیف عروس را با سر انگشتانش نوازش می‌کند، عکاس باید حتما از این لحظات تکرارنشدنی عکس بگیرد.

جزئیات سالن عروسی و آنچه را که شما می‌خواهید درون عکس‌ها ببینید، حتما به عکاس بگویید. حتما برای حرف‌زدن با عکاس وقت کافی بگذارید. اگر لازم بود آنچه را که می‌خواهید در آلبوم عروسی داشته باشید، بنویسید تا مسیر را برای عکاس روشن کنید.

آلبوم عروسی‌تان را تصور کنید

در هر جشن عروسی لحظات طلایی وجود دارد که شما مایل هستید عکاس آن‌ها را ثبت کند. یکی از بهترین راه‌ها برای آن که بدانید چه چیزی را از عکس‌های عروسی انتظار دارید آن است که تصورات خود را از عکس‌های عروسی بنویسد. به این معنا که عروسی خود را در تخیل مرور کنید و تصور کنید که از کدام صحنه‌ها دوست دارید عکس داشته باشد. مثلا  بنویسید «مادرم لبخند زده بود در حالی که می‌توانستید اشک را در چشمانش ببینید». همین چند خط خنده‌دار، احساساتی و شخصی در واقع تعیین‌کننده لحظات مهم جشن از نظر شماست که از عکاس عروسی می‌خواهید به آن‌ها توجه کند.

ملاقات با عکاس عروسی

راه‌های زیادی برای پیدا کردن یک آتلیه عکاسی وجود دارد، از پیشنهادات دوستان و فامیل گرفته تا جست و جوی اینترنتی. اما وقتی موقع ملاقات با عکاس می‌رسد، باید از قبل چیزهایی بدانید و چشم‌بسته وارد ملاقات نشوید.

- آیا شما با کسی که از عروسی شما عکاسی خواهد کرد ملاقات می‌کنید یا با نماینده آتلیه؟

- آیا آتلیه آلبوم‌های نمونه‌ای از عروسی‌های قبلی که عکاسی کرده، برای ارائه دارد؟

- آیا عکس‌های نمونه آن‌ها از نوعی است که شما برای خود تصور کرده‌اید؟

- حداقل هزینه‌ها چقدر است؟

- آیا هزینه شامل فیلم‌برداری هم می‌شود یا هزینه جداگانه دارد؟

- آیا از دستیار استفاده می‌کنند(آیا دستیار به عنوان تمرین عکاسی خواهد کرد؟)

- برنامه روز عکاس چیست؟ (بسیار مهم است که عکاس در روز جشن شما برای جشن دیگری وقت نگذاشته باشد)

- روش کاری استاندارد  آتلیه چیست؟

- آیا عکاس تمایلی به شنیدن حرف‌ها و خواسته‌های شما دارد؟

- برای انجام پیشنهاداتشان چه جور ضمانتی دارند؟

- چه مدت پس از جشن آلبوم عروسی آماده است؟

و به تمام این سوالات در آتلیه عکاسی فتولیا به روشنی و وضوح پاسخ داده خواهد شد.