معمولا بیمار 6 ساعت بعد از عمل مرخص شده و بعد از یک هفته گچ باز خواهد شد . درمواردی که خونریزی بیمار غیر معمول و یا زیاد باشد . 48 ساعت بعد از عمل جراحی خون آبه از بینی به حلق دارد . به علت ترشح خون آبه و به علت تورم داخل بینی گرفتگی و یا انسداد نسبی یا کامل بینی ایجاد میشود .

که بیمار مجبور به تنفس دهانی میباشد . برای جلوگیری از خونریزی از تامپون های سوراخدار از جنس مروسل برای بیماران استفاده می کنند تا هم تنفس بیمار از بینی امکان پذیر باشد و هم جلوی خونریزی گرفته شود . بهتر است هوای اتاقی که در آن استراحت می کند کمی مرطوب باشد .

در بعضی از بیماران در همان روز عمل و یا یکی دو روز بعد از عمل تورم و کبودی زیر چشم ها ایجاد میشود .

برای جلوگیری از این موضوع به بیماران توصیه میشود 48 ساعت بعد از عمل کمپرس آب یخ استفاده شود .

چنانچه بیماری بعد از جراحی کبودی دور چشم نداشت ولی در روزهای بعد ایجاد بشود . اکثرا به علت رعایت نکردن توصیه های بعد از عمل مثل اجتناب از حرکت زیاد و زور زدن و فین کردن ، صرفه شدید ، و خندیدن زیاد ، و حرف زدن میباشد .

که بهتر است دو یا سه روز بعد از عمل این نکات رعایت شود از همان روز بعد از عمل بیمار می تواند از مسواک استفاده نماید .

ولی مسواک برقی بهتر است چون حرکت رفت و برگشتی ندارد و باعث جابجایی لب نمیشود .

بهتر است به مدت 5 تا 7 روز بعد از عمل از آنتی بوتیک های خوراکی استفاده کند تا از ایجاد عفونت احتمالی جلوگیری شود

گاهی عفونت و یا واکنش در محل بخیه های داخل بینی ایجاد میشود که اکثرا به علت حساس بودن بیماران به نخ های به کار رفته میباشد .

بهتر است تا سه ماه بعد از عمل از فعالیت های ورزشی سنگین و یا شنا و یا عینک زدن خودداری کند .

چنانچه نیاز به شستشوی داخل بینی باشد از اسپری های موجود در داروخانه که غلظت نمک ان 4/2 دهم گرم در صد سی سی میباشد و به اسم اسپری sinu peresاستفاده شود .

تا یک ماه بعد از عمل فین شدید نکند چون علاوه بر خطر خونریزی احتمال ورود هوا به زیر پوست اطراف بینی و چشم ها و باد کردن ناگهانی چشم ها وجود دارد . ( امفیزم زیر جلدی )

بهتر است دو الی سه هفته بعد از عمل به صورت طاق باز بخوابد ، چون خوابیدن به یک پهلو سبب کشیده شدن تورم به همان طرف و عدم قرینگی میشود. ولی اگر مجبور به خوابیدن به پهلو میباشند بهتر است به تناوب به سمت راست و چپ خوابیده تا تورم به یک نسبت به دو طرف بینی پخش شود .