امروزه زیبایی و جذابیت حرف اول را می زند، بسیاری از خانم ها و آقایان تمایل زیادی به داشتن یک پوست صاف و براق دارند، که زیبایی ظاهری آن ها را دو چندان نماید.
یکی از روش های جوانسازی پوست و زیبایی پوست استفاده از میکرونیدلینگ است . این روش که به عنوان یک راه سریع برای جوانسازی معرفی شده است می تواند در طول تنها چند جلسه تغییرات چشمگیری را برای شما در پی داشته باشد.

روش میکرونیدلینگ یا درماپن چیست؟

مشکلات پوستی که در افراد مختلف ایجاد می شود معمولا باعث ایجاد ناراحتی و احساس نارضایتی در فرد می گردد.
همان طور که می دانید یکی از بزرگترین عوامل ایجاد چین و چروک و افتادگی پوست که باعث ایجاد چین و چروک در آن می شود ،کاهش غلظت کلاژن و الاستین می باشد ، در واقع کلاژن و الاستین باعث جوانسازی پوست میشود اما رفته رفته با بالارفتن سن و یا پیری پوست تولی کلاژن و الاستین کاهش یافته و پوست را دچار آسیب دیدگی می نماید .

میکرونیدلینگ صورت یک روش پیشرفته برای ترمیم آسیب های پوست و از بین بردن چین و چروک آنها می باشد . در این روش با ایجاد منافذ بسیار ریز که با چشم به راحتی قابل دیدن نمی باشند ، سلولهای بنیادی پوست تحریک می شود و در نتیجه این روند باعث کلاژن سازی دوباره پوست می شود .در واقع با استفاده از میکرونیدلینگ ترمیم سازی پوست مجددا شروع به فعالیت می کند و زمانی که پوست در این مرحله قرار دارد پوست مقدار زیادی کلاژن تولید می کند.
نتیجه ی این کلاژن سازی ترمیم دوباره پوست و از بین بردن جای جوش و لک ها می باشد .
معمولا نیاز است تا ۳- ۵ جلسه درمان برای جوانسازی وقت گذاشته شود . فاصله بین جلسات حدود ۶ هفته می باشد و روند درمان به سرعت انجام می پذیرد .
در این روش از دستگاهی بنام درماپن استفاده می شود، با این روش منافذ و کانال های بسیار ریزی در پوست ایجاد می شود ،این منافذ ایجاد شده در مرحله ای که پوست اقدام به ترمیم این منافذ می کند، مقدار قابل توجهی کلاژن تولید می کند و در این مرحله اگر مشکلی در پوست ایجاد شده باشد می تواند آن را برطرف سازد .

مزایای جوانسازی با میکرونیدلینگ :

  • این روش فیزیولوژیک و بدون عارضه است
  • هزینه ی آن بسیار مناسب و نتیجه ی آن بسیار عالی است.
  • برای پوستهای نازک نیز مورد استفاده قرار میگیرد
  • پوست را دچار آسیب های جدی نمیکند
  • دوره بهبودی بعد از پروسیجر کوتاه است
  • تعداد جلسات تا بدست آمدن نتیجه ی دلخواه قابل تکرار است
  • در تمام مناطق صورت، گردن، زیر چشم می توان آن را به کار گرفت


تاثیر میکرونیدلینگ بر پوست

درماپن یا میکرونیدلینگ یک روش موثر برای از بین بردن جای جوش و از بین بردن منافذ پوست است. فواید این روش در این دو مورد خلاصه نشده و میتواند در بسیاری از مشکلات پوستی این روش را به کار گرفت .
میکرو به معنای کوچک و نیدلینگ اشاره به سوزن زدن دارد، بنابراین میکرونیدلینگ یعنی ایجاد سوراخ های ریز در سطح پوست، سوراخ ها با استفاده از سوزن های میکرو انجام خواهد شد .
این روش جوانسازی صورت با استفاده از یک دستگاه انجام میشود که تعداد زیادی سوزن بسیار نازک در خود دارد، این سوزن ها با سرعت بسیار زیادی به صورت و نواحی دیگر پوست ضربه وارد میکنند و در عمق مشخصی از پوست فرو می روند.
متخصص پوست با استفاده از این روش قسمت هایی از پوست را که دچار آسیب شده است ترمیم مینماید. ترمیم با روش میکرونیدلینگ به این صورت خواهد بود که با ضربه زدن سوزن های بسیار ریز درماپن پوست وارد مرحله ای از بازسازی خواهد شد که مجبور به ترشح کلاژن می شود .
با ترشح کلاژن در زیر پوست ترمیم آن آغاز شده و مشکلات ناشی از سوختگی و لک ها و اسکار جوش ها از بین می رود.
 میکرونیدلینگ آسیب جدی به پوست وارد نمی کند و نسبت به روش های دیگر کاملا بی ضرر است، حتی تعداد جلسات لازم برای درمان با این روش بسیار کم خواهد بود و معمولا بعد از گذشت 4 تا 6 جلسه نتایج مطلوبی دریافت خواهید کرد.
بیشترین زمان لازم برای هر جلسه حدود 20 دقیقه می باشد که با توجه به ناحیه صورت و عمق درمان در آن قسمت دارای تفاوت می باشد. زمانی که جلسات ادامه می یابند استفاده از کرم ها و پمادهای تجویز شده راحت تر خواهد بود زیرا پوست نفوذ پذیری بیشتری داشته و به لایه های زیرین که سابقا دسترسی به آن غیر ممکن بود نفوذ خواهد کرد.
این راهکار از مزیت های میکرونیدلینگ می باشد زیرا در حالت عادی پمادها و کرم های پوستی فقط تا لایه سطحی اپیدرم نفوذ می کنند و به لایه های زیرین پوستی نمی رسند استفاده از سرم ها و ویتامین های لازم برای ترمیم بسیار رایج است و نتیجه را موفقیت آمیزتر خواهد کرد . بنابراین به توصیه های پزشک خود در رابطه با این موضوع توجه کرده و از مشاوره های وی استفاده نمایید.

 

برای اطلاعات بیشتر به کانال تلگرام سالن تخصصی پوست پرگون مراجعه فرمایید: https://telegram.me/pargoun_skincare