اکستنشن های کلیپسی
دلایل استفاده:ایمن بودن، درد نداشتن، نیاز به زمان کم و مقرون به صرفه از نظر مالی.
نحوه مراقبت:این اکستنشن ها باید گهگاه شسته شوند و هر روز هم مورد استفاده قرار نگیرند. نکته مهم درباره استفاده از انواع کلیپسی این است که نباید هر بار در نقاط قبلی متصل شوند چون این کار باعث کشیده شدن آنها روی پوست سر و درنهایت تضعیف موها می شود.
مناسب برای:اکستنشن های کلیپسی، بهترین انتخاب برای افراد دارای موهای بلند هستند. اگر این اکستنشن ها به درستی به موهای کوتاه متصل نشوند، درنهایت دیده خواهند شد.


اکستنشن های چسبی
دلایل استفاده:ایمن بودن، دیده نشدن بعد از متصل شدن، داشتن عمر طولانی تر نسبت به انواع کلیپسی.
نحوه مراقبت:اگر جداسازی انواع چسبی با دقت انجام بگیرد، طول عمر آنها را بیشتر می کند. استفاده ازشامپو و حالت دهنده برای اکستنشن های چسبی کنار موهای طبیعی مانعی ندارد. با این حال، مراجعه به سالن های آرایش معتبر برای متصل کردن یا جدا کردن اکستنشن های چسبی ضروری است.
مناسب برای:اکستنشن های چسبی، بهترین انتخاب برای افراد دارای موهای کوتاه یا متوسط هستند.
اکستنشن های با دوخت
دلایل استفاده:اکستنشن هایی که با کمک نخ مخصوص اکستنشن متصل می شوند، به راحتی تا 12 هفته دوام می آورند. این اکستنشن ها طبیعی به نظر می رسند و می توان از آنها تا یک سال استفاده کرد. در ضمن، از نظر اقتصادی هم در درازمدت مقرون به صرفه هستند.
نحوه مراقبت:در صورت استفاده از انواع با دوخت، مرطوب سازی موها و استفاده از نرم کننده ها برای جلوگیری از هر گونه مشکلی ضروری است. به علاوه، افرادی که از این اکستنشن ها استفاده می کنند، باید در استفاده از محصولات حالت دهنده مو احتیاط لازم را دارا باشند، چون این کار می تواند به موهای طبیعی آنها آسیب برساند.
مناسب برای:این اکستنشن ها برای همه موها و با هر اندازه ای مناسب هستند. درحال حاضر، شرکت های پیشرفته برای سازگار کردن هرچه بیشتر این اکستنشن ها با انواع مو تلاش می کنند.
کلاه گیس
دلایل استفاده:به راحتی قابل جدا کردن هستند، از نظر مالی مقرون به صرفه اند، استفاده از آنها سخت نیست و خیلی خوب به نظر می رسند.
نحوه مراقبت:کلاه گیس ها حداقل باید بعد از گذشت هر 10 روز شسته شوند. با این حال، این کار به نوع استفاده افراد وابسته است. برای شستن کلاه گیس های طبیعی باید از شامپوها و نرم کننده های طبیعی استفاده کرد، اما استفاده از ابزارهای حالت دهنده می تواند به آنها آسیب برساند. کلاه گیس های مصنوعی هم فقط باید با کمک آب سرد شسته شوند، در غیر این صورت تارهای مصنوعی شان ذوب می شوند.
مناسب برای:به طور کلی، کلاه گیس ها برای انواع مو، هر اندازه ای، هر بافتی و هر رنگی مناسب هستند.