کراتینه کردن موها پروسه ایست که در آن به طور مصنوعی کراتین را روی موها می زنند تا براق شده و وز نکند. تاثیر این روش صاف کردن معمولا به مدت 2 ماه باقی می ماند. کل زمان انجام آن نیز چیزی در حدود 2 ساعت است. این روش یک معجزه در صاف کردن موهاست زیرا به سرعت موها را صاف و بدون وز می کند. به دلیل همین بی دردسر بودن، این روش بین خانم ها محبوب بوده و نتایج آن سریع بدست آمده و ماندگار است.


چگونه کراتین مشکل را رفع می کند؟
از آنجا که لایه کراتینی آسیب دیده تنها چیزی که آن را ترمیم می کند، پروتئین کراتین است. این کراتین همچون کراتین طبیعی مو عمل کرده و لایه ساییده شده را مجددا صاف می کند. برای بازسازی موهای آسیب دیده، افزایش درخشش، کمتر شدن وز مو و راحت تر حالت دادن مو ها بهترین فرمول استفاده از این ماده طبیعی است. اگر شما موهایی بلوند دارید تمامی درمان های کراتین به یک میزان اثر بخش نیستند. بعضی از درمانها ممکن است تن رنگ موی شما را خراب کنند. بنابر این حتما باید توسط متخصص و در سالن معتبر این کار انجام شود. پس اگر بلوند هستید از آرایشگاه بخواهید موادی که مخصوص موهای بسیار روشن است استفاده کنند.
درمانی که در منزل و با ماسک های مو انجام می دهید بسیار سطحی و زود گذر است و با درمان سالن تفاوت بسیاری دارد. پس با توجه به میزان آسیب باید برای درمان اقدام نمایید. شستشو با شامپو های کراتینه و استفاده از ماسک  نیز، موهای شما را زنده می کند.  چند نکنه را نیز رعایت کنید مثلا موهای شسته و خیستان را محکم با کش نبندید. آنها را باز بگذارید تا خشک شوند طولانی مدت موها را نپوشانید تا شکستگی به وجود نیاید.
روش کراتینه کردن مو:
آرایشگر موهای شما به کراتین آغشته می کند. سپس با یک وسیله حرارتی مثل اتو مو آن را به خورد ساقه مو می دهد. این عمل بسته به بلندی موها حدود 90 دقیقه یا بیشتر طول می کشد. اگر همیشه موهایتان را صاف و لخت آرایش می کنید، کراتینه کردن مو ، زمان سشوار کشیدن را 40 تا 60 درصد کاهش می دهد.با وزی مو خداحافظی کنید. اگر موهایتان فر است با کراتینه می توانید با خیال راحت زیر باران بروید زیرا ذره ای از صافی موهایتان کم نخواهد شد. توجه داشته باشید که سه الی چهار روز بعد از درمان موهایتان را نشویید تا مطمئن شوید که مواد کاملا جذب شده است. و حتما از شامپو های بدون سولفات سدیم استفاده نمایید.
مزایا کراتینه کردن مو :
1. این روش صاف کردن مو به موها آسیب نرسانده و بعد از تحقیقات کافی در مورد آن قابل انجام است.
2. این روش موها را در زمان کمی بسیار بسیار نرم و صاف می کند.
3. این روش موها را براق می کند و موهای براق باعث به وجود آمدن ظاهر زیبایی در افراد شده و اعتماد به نفس را نیز بالا می برد. با این روش دیگر نیازی به کار طاقت فرسای صاف کردن هر روزه موها نیست.
4. کراتینه کردن برای همه نوع مویی با هر جنسی امکان پذیر است.
5. گفته می شود که کراتینه کردن مو هیچ عوارض جانبی ندارد.
6. کراتینه کردن مو هم برای آقایان و هم خانم ها امکان پذیر است.
7. با کراتینه کردن موها دیگر نیازی به استفاده از محصولاتی چون موس و اسپری مو نیست. این روش کراتین از بین رفته موها را تامین کرده و نتایج خوبی می دهد.
8. کراتینه کردن از اثرات مخرب آلودگی و خورشید روی موها جلوگیری کرده و موهای آسیب دیده را نیز ترمیم می کند. در هفته اول بعد از کراتینه کردن ممکن است موها به دلیل وجود کراتین بیش از اندازه روی خود کمی کدر به نظر برسند اما نگران نباشید زیرا نتیجه نهایی همان موهای صاف و براق است که می خواهید
9.  اگر موهای خود را کراتینه کنید همه از شما تعریف کرده و می خواهند از شما تقلید کنند.
تنها دقت کنید که اگر از دسته افرادی که هر روز موهایشان را صاف می کرده اند نیستید، پس احتمالا بیشتر از شما تعریف کرده و شما به این تعریف  ها عادت خواهید کرد که چیز خوبی نیست.