ریزش مو
دکتر بهمن پور جراح زیبایی زنان بیان می کنند که یکی از علائمی که ممکن است باعث بروز مشکل شود و نیاز به مراجعه به دکتر متخصص پوست و مو  می باشد،ریزش موی بیش از حد طبیعی  در دوران یائسگی است .به طور معمول افراد در دوران قاعدگی به دلیل کاهش استروژن دچار ریزش مو می شوند گاهی هم این موضوع به صورت ژنتیکی می باشد در این صورت جای نگرانی وجود ندارد.


افزایش ضربان قلب
عوامل متعددی می تواند باعث افزایش ضربان قلب در دوران یائسگی شود یکی از این عوامل افزایش یا کاهش استروژن می باشد در صورتی که افراد در موقعیت حساسی نباشند و افزایش ضربان قلب جدی است باید حتما به پزشک متخصص مراجعه کرد.
آیا می دانستید که در دوره ی یائسگی شخص به بیماری افسردگی مبتلا می شود اما ممکن است که افسردگی علائم مشترک بین یائسگی و بیماریها دیگر باشد .
آسیب مفاصل
یکی از علل درد مفاصل کاهش استروژن در زنان یائسه می باشد که با افزایش سن امکان شدت آن افزایش می یابد. حدودا نیمی از زنان در دوران یائسگی دچار درد مفاصل می باشند.
بروز افسردگی
افراد در دوران یائسگی دچار افسردگی می شوند که یکی از دلایل آن احساس پیری است. اختلال در خواب و تغییرات هورمونی باعث افزایش این افسردگی می شود. این افسردگی باعث  تغییر در خلقیات و نوساناتی در رفتار افراد می شود. همچنین دلیل افسردگی زنان در دوران یائسگی از بی خوابی ناشی از تعریق های شبانه می باشد. بر اثر افسردگی زنان در  این دوران دچار تغییراتی در رفتارشان می شوند از جمله احساس غمگینی، بدخلقی، احساس بی ارزشی، بی توجهی به مسائل، ناامیدی، بی خوابی یا حتی پرخوابی می شوند.جهت درمان افسردگی از روش کاشت تستسترون استفاده می شود. به این صورت که تستوفون که یکی از فرآورده های تستسترون است که در زیر پوست بیمار به صورت کاشت قرار می گیرد .