جنس پوست
نوع پوست فردی که میکرو انجام داده یکی از مهم‌ترین عوامل دوام و ماندگاری هاشور و سایه است. هاشور و سایه  در افرادی که پوست خشک دارند بیشترین دوام را  دارد و برعکس در افرادی که پوست چرب دارند بدلیل ترشح غدد چربی ‌وبه هنگام خروج چربی از پوست رنگ هم خارج می‌شود که این امر باعث‌زودتر از بین رفتن هاشور و سایه ابرو در شخص می‌شود .
كيفيت رنگ
از ديگر عوامل تأثيرگذار در ماندگاري رنگ ميكرو،هاشور وسايه است.امروز در جهان با بالا رفتن متقاضی ميكرو ابرو ،در بازار هم رنگ هاي متعددی هستند كه همه ادعا ميكنند كه محصولاتشان از كيفيت بالايی برخوردار است.برای تشخيص رنگ باكيفيت حتماً با يك متخصص مشورت كنيد چون آنها با تجربه زيادی كه دارند ميتوانند شمارا درست راهنمايی كنند و حتماً براي انجام ميكرو به متخصصی كه مراجعه می كنيد حتماً سوال كنيد از چه مواد و برندی استفاده ميكند
امروزه روش های زیادی برای فرم و حالت دادن به ابروها وجود دارند که یکی از انواع این روش های جدید فیبروز ابرو است
اصطلاح فیبروز برگرفته از نام آكادمی فی می باشد که این روش را برای زیبایی بیشتر ابروها ابداع کرده است. در کلمه فیبروز، فی نشان نام شرکت و آكادمی است و بروز به معنی خطوط ابرو می باشد. آكادمی فیبروز در صربستان واقع شده است و دارای آرتيست های زیادی در سراسردنيا است و امروزه در ایران آرتيست های ايراني آكادمی فيبروز از اين متد وبا مواد اورجينال برای فرم و حالت دادن طبيعی با ظرافت  بالا به ابروها استفاده می كنند.
فیبروز ابرو از انواع روش های نیمه دائمی برای آرایش ابرو ها است که در این روش برای هاشورهای مويي شكل ابرو از قلم هاي دستی با سوزن های يكبار مصرف استفاده می شود و بعد از اتمام مراحل فیبروز شما ابروهایی با رنگ و فرم زیبا و طبیعی خواهید داشت.
نوع رنگ 
از نظر توناژ رنگ يعنی روشن و تيره بودن رنگ هم جزو عوامل اثرگذار در ماندگاری رنگ ميكرو،هاشور و سايه ابرو است.بصورت كلی رنگ هايی كه در دسته رنگهای روشن هستند زودتر  نياز به ترميم دارند و نسبت به رنگهای تيره ماندگاری كمتری دارند.
شرايط آب و هوا
شخصی كه ميكرو انجام داده در چه شرايط آب وهوايی زندگی كند هم موثر در ماندگاری رنگ ميكرو ابرو است.اگر شخص در محيطی با آب و هوای مرطوب و شرجی تر زندگی كند به دليل تعرق زياد پوست ،ماندگاری ميكرو ابرويش كمتر ميشود و برعكس در آب و هوای معتدل و خشك ماندگاری بالاتر است.
نوع اجرای ميكرو
از همه عوامل موثرتر و مهمتر در دوام ميكرو ،هاشور و سايه ابرو اين است كه توسط چه شخصی و با چه كيفيتی انجام می شود.در ميكروبليديگ چون كار بصورت دستی انجام ميشود حتماً بايد متخصصی كه از مراجع معتبر تخصص خود را كسب كرده اين كار را انجام دهد تا بجز دوام، آسيبهای غيرقابل جبران را ايجاد نكند .متأسفانه در بازاركار افراد زيادی هستند كه شايد تجربه داشته باشند ولی علم و تخصص كافی در اين زمينه را ندارند كه امروزه شاهد مشكلات زيادی در اين باره هستيم.
چرا فيبروز؟
امروزه اغلب خانم هایی که دارای ابروهايی با فرم نامناسب یا ابروهای تو خالی هستند از روشهای مختلفی مانند هاشور ابرو، سایه ابرو، تاتو ابرو و فیبروز ابرو برای دادن فرم زیبا به ابروهای خود استفاده می کنند که هر یک از این روش ها مزایا و معایب خاص خودشان را دارند.
امروزه فيبروز با ویژگی های منحصربفردی كه دارد باعث شده تا متقاضيان زيادی داشته باشد.