یکی از اساسی ترین نکات جوان سازی صورت مثل یک عروسک داشتن ابرو هاي کمرنگ و صاف است. هرگز زمان آرایش ابرو به سبک عروسکی ابرو را پهم و بلند درست نکنید و دور آنرا خط نکشید. ابروهایتان رابا رنگ قهوه اي روشن با استفاده از مداد و ریمل ابرو آرایش کنید.
با استفاده از مداد سفید از داخل پلک پائینی تان را برای درشت تر شدن سفید کنید. بعد در ادامه آموزش آرایش صورت باید بدانید که نوبت استفاده از فرمژه می باشد. سپس یک خط چشم تیره و پهن مناسب با چشمتان رسم کنید. در ادامه آرایش چشم از سایه اي که دارای یکی از رنگ هاي بژ،
صورتی یا صدفی برای آرایش گوشه داخلی چشم و پشت پلکتان استفاده کنید.زمانی که کار سایه زدنتان به پایان رسید دو یا سه لایه ریمل بزنید اینکار کمک می‌کند تا چشمان شما بزرگ‌تر بنظر برسد، ریمل را برای مژه هاي پائینی هم بکار ببرید ولی فراموش نکنید که برای قسمت پائینی از خط چشم استفاده نکنید.
بعد از آنکه درست کردن مدل موها به پایان میرسد آراستن موها با استفاده از گل هاي تازه مانند ارکیده ، گل رز و یاس و یا استفاده از انواع وسایل تزئینی بر روی آن کار بسیار جالبی می‌باشد. اینکار باعث ایجاد جذابیت بیشتر در نگاه و زیبایی چهره و حتی مدل لباس عروس خواهد شد.
دراین مرحله به جاهایی از سر که موی کمتر دارند و طبق معمول جلوی سر آن گونه می باشد مو اضافه میکنیم. به گزارش پارس ناز ،با این روش به اسانی حجم مو را بالا می‌بریم ودر نهایت هر طور که بخواهیم مو را درست میکنیم .می‌توان از رنگ ها و مدلهای گوناگونی برای موی اضافی استفاده کرد .مثلاً می‌توان از موهایی به شکل بافت هاي بسیار ریز برای اضافه کردن
لابه لای مو هاي جلوی سر استفاده کرد .استفاده از مو هاي اضافی باعث می‌شود تا شما با چهره اي کاملا متفاوت و نگاهی تازه و منحصر به فرد در شب عروسی حاضر شوید.
باید گفت این تکنولوژی در آرایش مخفی نگه داشته شده و ازآن تنها برای آرایش مدل ها و ستارها استفاده میشود . این در واقع یک آرایش است که بر روی پوست با استفاده از رنگ پاش « یک دستگاه تفنگ بادی » استفاده می‌شود که این بجای استفاده از اسفنج ها و برس هاي اسپریی می باشد.
با کمک آن یک لایه نازک از آرایش به صورتی کاملا مات روی پوست به وجود می‌آید و بعد ازآن ادامه آرایش کردن بر روی آن بسیار راحت میشود و باید گفت این روش بدلیل تماس نداشتن مستقیم دست با پوست یک روش کاملا بهداشتی می باشد.
اینروزها عروس ها ترجیح می‌دهند آرایش صورت آن ها طوری انجام گیرد که برای یک مدت طولانی ثابت بماند و از بین نرود . بنابر این ، ما شما رابا یک تکنیک آرایش جدید که شبیه به یک تاتو دائمی می باشد آشنا میکنیم. این روش که کاملا تخصصی می باشد کمک می‌کند تا برای طراحی ابرو ،چشم ورنگ لب فقط از یک سوزن استریل استفاده کنید و سپس آرایش رابه مانند ایجاد خال کوبی ادامه دهید. هنرمندان بزرگ آرایشگر دراین روش از یک سوزن برای پر کردن رنگ یا افزایش حجم یک نقطه خاص از صورت استفاده میکنند . رژ لب به صورت دائم روی لب باقی میماند و باید گفت همه ی چیز حتی رنگ ابرو و خط چشم هم تا مدت هاي طولانی که غیرقابل باور است از بین نخواهد رفت .
اصلاح عیوب:
همانگونه که از نام آن پیداست، دراین مرحله از آرایش عروس باید تمامی عیب هاي صورت عروس رابا استفاده و بهرهگیری از انواع سایه ها از بین برد . این‌که شما به سلیقه و انتخاب خود و با توجه به مدلی که به چهره ي شما می‌آید می‌خواهید گونه هاي چاق خود رابه استخوانی تبدیل کنید ، صورت گرد رابه شکل بیضی درآورید و یا بینی کوچک رابه بزرگ تبدیل کنید فرق می‌کند.در کل باید گفت اصلاح کردن عیب هاي صورت کار بسیار سهولت است و باید گفت مهم ترین نکته در کسب موفقیت دراین مرحله این است که عروس از اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشد.
طراحی ناخن:
طراحی ناخن هاي زیبا و بلند، همواره جزء بهترین و مهم‌ترین قسمت هاي آرایش عروس می‌باشد .بعضی از دختر خانمها آن چنان ناخن هاي بلندی ندارند که بتوان روی ناخن آن ها طراحی انجام داد و باید از ناخن هاي مصنوعی استفاده کرد و برای اینکار باید آن چنان در اندازه و چسباندن انها دقت کرد که کاملا طبیعی بنظر برسند. طرح و رنگ ناخن خانمها طبق معمول بسیار به چشم می‌آید مثلاً فرض کنید خانمی راکه بر روی فرش قرمز می‌رود و باید دستش را برای احترام بالا ببرد که به این ترتیب حتماً مدل ناخن هاي او بسیار قابل توجه می‌باشد. چگونگی طرح و رنگ روی ناخن یکی از بزرگ ترین هنرها می باشد که در ابتدا به ناخن زرق و برق میدهند و سپس تقوش زیبایی چون انواع گل ها و سنگ هاي بلوری و…روی آن می‌اندازند.