مهارت فيكانتورکار: مهارت فيكانتور کار در ماندگاری فيكانتور لب بسیار زیاد است يعني اگر فيكانتورکارعلم و مدرك در اين زمينه را داشته باشد و از رنگهاي اورجينال و باكيفيت آكادمي فيبروز استفاده كندوآنها را در عمق بیشتری از پوست قرار دهد در نتیجه ماندگاری فيكانتورلب بیشتر می شود .
 نوع پوست لب: نوع پوست لب در ماندگاری فيكانتورخط لب و به خصوص رژلب تاثیر زیادی دارد  معمولا کسانی که همیشه لبهای خشکی دارند یا لبهای آنها پوسته پوسته می شود به خاطر اینکه پوست اندازی لب آنها بیشتر است فيكانتورلب در آنها ماندگاری کمتری دارد. (افرادی که این مشکل را دارند اگر به صورت مرتب از بوم لب استفاده کنند یا لبهای خود را چرب نگه دارند می توانند تا حد زیادی این مشکل را رفع کنند)
 تبخال:  تبخال زدن می تواند ماندگاری فيكانتور لب را کاهش دهد به خصوص اگر در زمان انجام فيكانتورتا زمان بهبود فيكانتورلب این اتفاق بیفتد . برای رفع این مشکل بهتر است کسانی که سابقه تبخال زدن دارند ، دو روز قبل از انجام فيكانتور لب و تا سه روز بعد از انجام از قرص آسیکلوویر(هر 8 ساعت یه عدد ) استفاده نمایید.
رنگ في خط لب و فيكانتور رژلب : هر چقدر رنگی که برای في خط لب یا رژلب انتخاب می کنید پر رنگ تر باشد ماندگاری بیشتری دارد . نوع رنگ استفاده شده در خط لب و رژلب هم در ماندگاري تأثيز زيادي دارد،رنگهای اورجينال هر چند برای سلامتی بهتر هستند و احتمال حساسیت در آنها کمتر است ولی ماندگاری کمتری نسبت به رنگهای معمولی دارند.
درد فيكانتور لب چقدره؟
یکی از اولین سئوالات و نگرانی هایی که ممکن است برای افرادی که می خواهند برای اولین بار  فيكانتور خط لب یا رژلب انجام دهند پیش بیاید این است که “آیا درد دارد ويا درحين كارخونريزي دارد ؟می خواهیم درباره میزان درد ،خونریزی و نکاتی که باید قبل از انجام في خط لب وفيكانتور رژلب بدانید را به صورت کامل توضیح دهيم
درد خط لب و فيكانتور لب چقدر است؟
درد في خط لب
: آستانه درد در افراد مختلف ، متفاوت است اما با وجود روش های جدید و مواد بی حسی که قبل از انجام خط لب زده می شود درد خط لب بسیار کم و کاملا قابل تحمل ميشود.
درد فيكانتورلب : قبل از انجام فيكانتورلب از آمپولهای بی حسی مخصوص دندانپزشکها استفاده می شود که باعث می شود انجام كارکاملا بدون درد باشد .( آمپولهای بی حسی باید توسط پزشک تزریق شود)
آیا در زمان فيكانتورخط لب یا رژلب  امکان خونریزی وجود داره؟
اگر برای انجام فيكانتورخط لب یا رژلب از روش های استاندارد (میکروپیگمنتیشن) استفاده کنید به هیچ عنوان خونریزی ندارد و فقط ممکن است بر روی لبها خراشهایی بسیار کوچکی ایجاد شود . که این خراشها اصلا درد یا خونریزی ندارند. البته ممکن است بعد از انجام تاتو لب ، لبها درچار التهاب شوند ولی با انجام مراقبت های بعد از فيكانتورلب این التهاب خیلی زود از بین می رود.
اقدامات لازم برای کاهش درد و اضطراب قبل از انجام فيكانتور لب:
1-اگر جزو کسانی هستید که از انجام فيكانتورلب ترس دارید یا پوست بسیار حساسی دارید نیم ساعت قبل از انجام كار(خط لب یا رژلب) ، نصف قرص آلپرازولام (Alprazolam) یا یک عدد قرص ژلوفن یا هر قرص آرامش بخش دیگه ای را مصرف کنید.
2-قبل از ورود به مرکز برای انجام فيكانتور حتما یک نوشیدنی یا یک خوارکی قندی مثل شکلات یا انواع آبمیوه ها میل نمایید.
ورم و خارش بعد از فيكانتورخط لب و رژلب
بعد از انجام فيكانتورخط لب یا رژلب ممکن است لبها دچار ورم ، التهاب و خارش شوند ولی کدامیک از این موارد طبیعی و کدام غیر طبیعی هستند و برای کمتر شدن این عوارض چه کاری باید انجام دهیم. بعد از انجام فيكانتور لب ممکن است لبها ورم کرده و قرمز رنگ شوند .
این ورم و قرمزی در حد کم کاملا طبیعی است و معمولا بعد از گذشت دو یا سه روز از بین می رود ولی اگر قسمت كارشده دچار التهاب طولانی مدت شد حتما به پزشک مراجعه کنید ولی اگر التهاب و ورم قسمت تاتو شده در حد طبیعی باشد می توانید با رعایت موارد زیر روند بهبود را تسریع کنید:
1- از زمان انجام تا فيكانتورخط لب یا رژلب به مدت سه روز از شستن لبها خودداری کنید.
2- بعد از انجام فيكانتور رژلب ممکن است لبها کمی دچار التهاب شوند برای از بین بردن این التهاب تا 12 ساعت بعد از انجام تاتو لب از کمپرس یخ استفاده کنید . برای این کار بهتر است یخ را داخل یک پلاستیک فریزی قرار داده و بعد بر روی لب ها قرار دهید . البته می توانید برای از بین بردن سریعتر این التهاب، به غیر از انجام کمپرس یخ از قرصهای کاهش التهاب هم استفاده کنید. (بعد از انجام في خط لب ، لبها دچار التهاب نمی شوند)
3-از روز اول به مدت یک هفته از پماد ویتامین Aچشمی استفاده نمایید (روزی سه بار با استفاده از گوش پاک کن مقدار بسیار کمی از پماد ویتامین آ را بر روی لبها بمالید) .
4- از روز اول به مدت یک هفته از پماد هیدروکورتیزون چشمی استفاده نمایید( روزی یک بار با استفاده از گوش پاک کن مقدار بسیار کمی از پماد هیدروکورتیزون چشمی روی لبها بمالید )
5- در صورتیکه دارای تبخال می باشید یا احتمال ایجاد تبخال در شما زیاد است از پيگمنتر کار خود بخواهید برای شما از پماد آسیکلوویر یا زوويراکس استفاده کند .( این پماد را در خانه استفاده نکنید چون ممکن است باعث ریزش رنگ تاتو لب شود)
6- به مدت یک هفته از رفتن به سونا و استخر خودداری کنید.
7- تا زمان بهبودی کامل فيكانتورخط لب و رژلب از قرار گرفتن در مقابل آفتاب اجتناب کنید.
8- بهتر است تا زمان بهبود کامل لب از رژلب استفاده نکنید . اما در صورت لزوم می توانید کمی رژلب روی لبها بزنید .( قبل از زدن رژ روی لبها ،  سر رژلب را با دقت تمیز کنید)
9-بهتر است تا زمانی که لبها دچار التهاب هستند غذاهای داغ و پر ادویه نخورید.
خارش بعد از انجام فيكانتورخط لب و رژلب:
خارش بعد از انجام فيكانتورخط لب کاملا طبیعی است . در این حالت از خاراندن لبها جدا خودداری کنید زیرا با خاراندن لبها روند بهبود تاتو لب را طولانی تر می کنید برای کم شدن خارش می توانید از پماد ویتامین آ چشمی یا پماد هیدروکورتیزون چشمی استفاده کنید.(اگر قبل از استفاده پماد را درون یخچال قرار دهید برای کاهش خارش موثر تر است)
مدت زمان بهبود فيكانتورلب:
مدت زمان بهبودی فيكانتورخط لب و يا رژلب برای افراد مختلف ، متفاوت است اما معمولا این زمان بین 5 تا 12 روز طول می کشد . یکی از نشانه های اصلی برای اینکه بفهمید فيكانتورلب خوب شده است یا نه ، طبیعی شدن رنگ  لب می باشد . رنگ فيكانتور لب اولیه بسیار پر رنگ است ولی بعد از چند روز رنگ طبیعی خود را پیدا می کند . که این امر نشان دهنده بهبود فيكانتورلب یارژلب می باشد.