اگر قصد انجام تاتو خط چشم را داشته باشید ممکن است سئوالات زیادی  درباره تاتو خط چشم برایتان پیش بیاید.  مثلا اینکه “آیا تاتو خط چشم درد دارد؟” یا “ماندگاری تاتو خط چشم چقدر است؟ ” یا “چقدر طول می کشه تا تاتو خط چشم کاملا خوب بشه؟
تاتو خط چشم چیست؟ 
تاتو خط چشم دقیقا شبیه به خط چشم هایی است که در آرایش های روزانه انجام می دهیم با این تفاوت که تاتو خط چشم حالت دائمی دارد و با دستگاه انجام می شود.
انواع تاتو خط چشم:
1- تاتو خط چشم ساده

این روش معمول ترین نوع تاتو خط چشم می باشد که در اکثر مراکز تاتو انجام می شود. در این روش خط نازکی بالای مژه ها کشیده می شود، این نوع تاتو خط چشم با هر مدلی قابل انجام است . این نوع تاتو برای کسانی که چشم های افتاده، خسته یا بی حالت دارند یا کسانی که دوست دارند همیشه خط چشم داشته باشند بسیار مناسب است .
2-تاتو بن مژه (تاتو خط مژه) :
تاتو خط مژه  در بین مژه ها کشیده می شود که باعث می شود مژه ها پرتر و تیره تر به نظر می رسند. تاتو بن مژه برای کسانی که می خواهند چشمانی زیباتر و برجسته تر داشته باشند و در عین حال چشم ها حالت طبیعی خود را از داشته باشد بسیار مناسب است .
3- هاشور مژه:
هاشور مژه به شکل هاشورهای ریزی در زیر مژه ها تاتو می شود به صورتیکه شبیه مژه های طبیعی فرد به نظر برسند. این نوع تاتو برای کسانی که مژه های خیلی کم پشتی دارند یا به دلایلی مثل بیماری تمام مژه های خود را از دست داده اند بسیار مناسب می باشد.
4-تاتو شیدینگ چشم  (سایه چشم پودری):
در این حالت قسمت پشت پلک را به حالت نقطه نقطه پر می کنند که معمولا در قسمت پایین دارای تراکم بیشتر و در قسمت بالاتر دارای تراکم کمتر می باشد نمونه ای از شیدینگ ابرو را می توانید در تصویر زیر ببینید.
شیدینگ چشم برای کسانی که تاتو خط چشم قدیمی دارند یا علاقه به داشتن سایه چشم دائم دارند بسیار مناسب است. (این حالت را بعضی جزو تاتو خط چشم و بعضی دیگر آنرا جزو تاتو سایه چشم در نظر می گیرند .)
تاتو خط چشم با چه روشی انجام می شود؟
تاتو خط چشم به روش میکروپیگمنتشن انجام می شود. در این روش برای انجام تاتو خط چشم از دستگاه میکروپیگمنتیشن با سوزن های یکبار مصرف استفاده می شود .  دستگاه میکروپیگمنتیشن توسط وزارت بهداشت برای انجام آرایش دائم تایید شده است.
نکته: دقت کنید که تاتو کار حتما سوزن های دستگاه میکروپیگمنتیشن  را قبل از شروع کار تعویض کند.
رنگ تاتو خط چشم:
رنگهای استفاده شده در تاتو خط چشم باید ارگانیک و بدون سرب باشند. رنگهای ارگانیک دوامشان از رنگهای دارای سرب کمتر است ولی کاملا بدون ضرر هستند و احتمال حساسیت در آنها بسیار کم است كه رنگهاي آكادمي فيبروز بهترين انتخاب است.
درد تاتو خط چشم چقدر است؟
میزان و آستانه درد در افراد مختلف ، متفاوت است اما با وجود دستگاه های جدید و مواد بی حسی که قبل از انجام تاتو خط چشم زده می شود درد تاتو خط چشم بسیار کم و قابل تحمل است . 
تاتو خط چشم و خط مژه نیاز به چند جلسه ترمیم دارد؟
معمولا بعد از انجام تاتو خط چشم و تاتو بن مژه نیاز به حداقل یک جلسه ترمیم وجود دارد که بین 14 تا 30 روز بعد از تاتو اول انجام می شود.
ماندگاری تاتو خط چشم و خط مژه چقدر است؟
تاتو خط چشم و خط مژه معمولا تا آخر عمر باقی می ماند و شاید بعد از چندین سال کمی کمرنگ تر شود و نیاز به ترمیم پیدا کند. اقدامات لازم برای کاهش درد و اضطراب قبل از انجام تاتو خط چشم و تاتو بن مژه :
1-اگر جزو کسانی هستید که از انجام تاتو خط چشم ترس دارید یا پوست بسیار حساسی دارید نیم ساعت قبل از تاتو خط چشم ، نصف قرص آلپرازولام (Alprazolam) یا یک عدد قرص ژلوفن یا هر قرص آرامش بخش دیگه ای را مصرف کنید.
2-قبل از ورود به مرکز برای انجام تاتو خط چشم حتما یک نوشیدنی یا یک خوارکی قندی مثل شکلات یا انواع آبمیوه ها میل نمایید.
مراقبت بعد از انجام تاتو خط چشم
اقدامات قبل از تاتو خط چشم :
1- چند ساعت قبل از تاتو سعی کنید از مشتقات کافئینی مانند چای یا قهوه استفاده نکنید.
2- از سه روز قبل از انجام تاتودر معرض تابش اشعه uv (اشعه ماورا بنفش)قرار نگیرید.(اشعه uv برای برنزه کردن پوست استفاده می شود)
3- قبل از تاتو، لایه برداری و میکرودرم پوست انجام ندهید.
4- از داروهای که باعث تحریک پوست می شوند استفاده نکنید
5- در صورتیکه سابقه حساسیت دارید قبل از جلسه تاتو از قرص ستیریزین (Cetirizine) استفاده نمایید (این قرص ضد حساسیت می باشد)