مراقبت مناسب بعد از انجام فيكانتور خط چشم در ثبات رنگ تاتو و جلو گیری از عفونت بسیار موثر است.  ممکن است بعد از انجام فيكانتورخط چشم سئوالات زیادی  برایتان پیش بیاید مثلا اینکه “باید از چه پمادهایی برای بهبود سریع تاتو خط چشم استفاده کنم؟ ” یا “بعد از چند روز می توانم صورت خود را شستشو دهم؟یا برای کاهش التهاب پلکها چه کاری باید انجام بدم؟ما می خواهیم تمام نکاتی که باید  بعد از انجام  تاتو خط چشم  بدانید را توضيح دهیم.
مراقبت بعد از تاتو خط چشم:
بعد از انجام تاتو خط چشم، ممکن است پشت پلک ها دچار تورم و التهاب شود برای بهبود سریعتر و جلوگیری از عفونت باید مراقبت های خاصی را در چند روز اول بعد از انجام تاتو خط چشم انجام دهید. توجه به نکات زیر می تواند در بدست آوردن بهترین نتیجه از تاتو خط چشم بسیار موثر باشد:
1- از زمان انجام تاتو خط چشم به مدت سه روز از شستن چشمها خودداری کنید.
2- برای کاهش التهاب پلکها در 24 ساعت اول بعد از انجام تاتو خط چشم از کمپرس یخ استفاده کنید . برای این کار بهتر است یخ را داخل یک پلاستیک فریزی قرار داده و بعد بر روی پلک ها قرار دهید .سعی کنید یخ را برای مدت طولانی روی چشم قرار ندهید چون ممکن است باعث سردرد شود.
3-از روز اول به مدت یک هفته از پماد ویتامین آ چشمی استفاده نمایید (روزی سه بار با استفاده از گوش پاک کن مقدار بسیار کمی از پماد ویتامین آ را بر روی قسمت تاتو شده بمالید) .
4- از روز اول به مدت یک هفته از پماد هیدروکورتیزون چشمی استفاده نمایید( روزی یک بار با استفاده از گوش پاک کن مقدار بسیار کمی از پماد هیدروکورتیزون چشمی روی قسمت تاتو شده بمالید )
5- ممکن است در چند روز اول قست تاتو خط چشم دچار خارش شود از خاراندن قسمت تاتو شده خودداری کنید.
6-به مدت یک هفته از رفتن به سونا و استخر خودداری کنید.
7- تا زمان بهبودی کامل تاتو خط چشم از قرار گرفتن در مقابل آفتاب اجتناب کنید.
نکته: در صورتیکه دارای پوست چربی هستید میزان و دفعات استفاده از پمادها را کمتر کنید .
نحوه صحیح شستشو چشم بعد از انجام تاتو خط چشم:
تا سه روز بعد از انجام تاتو خط چشم به هیچ عنوان نباید قسمت تاتو شده  را شستشو دهید . بعد از سه روز هم تا آنجا که برایتان ممکن است تا خوب شدن کامل تاتو خط چشم از شستشوی قسمت تاتو شده خودداری کنید ولی اگر در شرایطی قرار گرفتید که مجبور به شستن قسمت چشم ها  شدید به صورت زیر عمل کنید:
1- برای شستشوی چشمها  فقط از آب استفاده کنید و اگر نیاز به استفاده از یک شوینده بود می توانید از یک صابون ملایم یا شامپو بچه استفاده کنید.
2- تا آنجایی که برایتان ممکن است از تماس مستقیم دستها یا وسایل شستشو با چشمها خودداری کنید.
3- برای شستشو سعی کنید از آب ولرم یا سرد استفاده کنید.
4-وقتی شسشتو تمام شد صورتتان را با آب سرد بشویید.
5-بعد از شستشوی صورت ،چشمها را با با یک حوله به آرامی خشک کنید . به هیچ عنوان حوله را روی چشمها نکشید فقط به آرامی روی چشمها  قرار دهید و بردارید.
6- بعد از خشک کردن چشمها روی قسمت تاتو شده یک لایه نازک پماد ویتامین آ چشمی یا پماد هیدروکورتیزون چشمی بمالید.
مدت زمان بهبود تاتو خط چشم
مدت زمان بهبودی تاتو خط چشم برای افراد مختلف ، متفاوت است اما معمولا این زمان بین 3 تا 10 روز طول می کشد . یکی از نشانه های اصلی برای اینکه بفهمید تاتو خط چشم خوب شده است یا نه ، کاهش التهاب قسمت تاتو شده می باشد . هر موقع التهاب اطراف تاتو خط چشم از بین رفت یعنی تاتو خط چشم کاملا خوب شده است .