لمینت مژه چیست؟
کراتین در عرصه زیبایی کارایی مختلفی دارد. یکی از این موارد استفاده از آن در ساخت لمینت های زیبایی می باشد. این مدل از لمینت ها 2 الی 3 هفته دوام داشته و در یک روز بر روی مژه شخص قرار داده میشود که باعث بلد تر شدن و تقویت و ضخیم شدن مژه های فرد میشود و کاربردی مانند ریمل چشم دارد.
لیفت مژه چیست ؟
در صورتی از مژه های کم پشتی برخوردارید به شما پیشنهاد میکنیم از لیفت مژه استفاده کنید زیرا با استفاده از کراتین و مکمل های ویتامین در کنار فر کردن مژه و حالت دادن آن با رنگ و مواد خاص باعث پر پشت تر دیده شدن مژه های شما میشود. استفاده از لیفت مژه برای همه افراد و هر سنی خطری نداشته و می توان از آن حتی برای خانم های باردار و شیرده نیز استفاده نمود. مدت ماندگاری لیفت مژه بین 2 الی 3 ماه می باشد و در این مدت مانند سایر روش ها نیازی به ترمیم و تمدید ندارد.
مزایای لیفت مژه
لیفت مژه روشی طبیعی برای محکم و پرپشت جلوه دادن مژه ها می باشد.
این روش شیمیایی نبوده و ضرری برای بدن نخواهد داشت.
عوارض جانبی شامل خشک شدن مژه و ریزش آنرا به همراه نخواهد داشت.
مراقبت های لازم بعد از لیفت مژه
باید توجه داشته باشید که پس از انجام لیفت مژه تا 24 ساعت نباید آب به مژه هایتان برسد زیرا آب باعث از بین رفتن مواد طبیعی به کار گرفته شده در مژه هایتان میشود. پس از گذشت 24 ساعت میتوانید صورت خود را با آب بشویید و دیگر نگران خراب شدن حالت مژه هایتان نباشید.
به ضخیم نمودن به همراه رنگ کردن مژه بعد از انجام لیفت مژه ، لمینت مژه گفته میشود. از کار هایی که در این مرحله بر روی مژه انجام میشود ویتامینه کردن و کراتینه کردن مژه در کنار استفاده از مکمل های ویتامین می باشد. برای لمینت مژه می بایست 5 مرحله زیر را به ترتیب انجام داد:
۱- پاکسازی کامل مژه با پروتئین و آماده سازی مژه بوسیله تقویت کننده ها
۲- افزایش طول و خمیده کردن مژه
۳- پر کردن ساقه با کراتین
۴- رنگ امیزی مژه با رنگدانه
۵- فیکس تقویت مژه با سرم
مزایای لمینت مژه
از جمله مزایای تقویت مژه میتوان به بلند شدن ، فر شدن و مشکی شدن مژه های اصلی با استفاده از مواد آمریکایی اشاره نمود. حفظ حالت طبیعی مژه به دلیل عدم استفاده از چسب و مژه اضافی را خواهید داشت همچنین به ترمیم هر ماه نیازی نداشته و به صورت هر سه ماه یک بار قرار داده میشود. استفاده از لمینت مژه برای مژه های صاف گزینه ی بهتری می باشد ، علاوه بر تمام ویژگی های ظاهری ویژگی درمانی نیز خواهد داشت.
تفاوت لیفت و لمینت مژه با اکستنشن مژه
در روش لیفت و لمینت مژه مانند زمانی که شخص ریمل استفاده میکند عمل میشود و سعی میشود مژه با حالت طبیعی افزایش طول و حجم داده شود ولی در استفاده از روش اکستنشن مژه این کار با کمک گرفتن از مژه های مصنوعی برای پوشش نواحی کم پشت مورد استفاده قرار میگیرد. در لیفت و لمینت مژه از چسب و مواد خارجی مازاد استفاده نمیشود و عوارض جانبی ندارند و کراتین و مکمل های مورد استفاده قرار گرفته به بافت مژه وارد نمیشوند و تنها باعث تقویت آنها میشوند.