تزریق چربی در بدن بخصوص در کلینیک تخصصی پوست وستا با طی کردن مراحل زیر انجام می شود:
1- مشاوره پزشک و متقاضی :
در ابتدا متخصص با متقاضی ملاقات کرده و در مورد انتظارات او از تزریق چربی صحبت می کنند. سپس پزشک سوابق بیمار را جهت اطلاع از سلامت عمومی او بررسی می کند و مشاوره های لازم و اقدامات مورد نیاز قبل و بعد از تزریق چربی را به او می دهد.
2- برداشتن چربی :
همانطور که گفتیم در تزریق چربی در بدن از بافت چربی خود فرد استفاده می شود لذا باید این چربی از بدن فرد برداشته شود. حال این سوال پیش می آید که این چربی از چه نواحی از بدن و چگونه برداشته می شود؟
چربی از کدام نواحی بدن برداشته می شود؟
در اینجا باید بگوییم که روش تزریق چربی می تواند جدا از مزیت پر کردن چین و چروک و جوانسازی یک مزیت بزرگ دیگری هم داشته باشد زیرا در این روش چربی مورد نیاز برای تزریق، از محل هایی از بدن برداشته می شود که دچار ازدیاد چربی بوده و در برابر رژیم غذایی مقاوم بوده و کمتر لاغر می شوند. این چربی ها معمولاً در قسمت خارجی ران، شکم، باسن و … قرار دارند.
چربی بدن چگونه برداشته می شود؟
چربی به کمک روشی به نام لیپوساکشن گرفته می شود. در این روش برش های ریز و کوچکی در قسمت برداشت چربی ایجاد شده و سپس میله ای بنام کانولا وارد بدن می شود. این میله بسیار نازک بوده و حداقل فشار را برای جلوگیری از آسیب رسیدن به سلول های چربی در هنگام استخراج وارد می کند.
3- خالص سازی چربی :
بعد از استخراج چربی، چربی ها خالص سازی می شود. برای این کار چربی های استخراج شده در داخل دستگاه سانتریفیوژ قرار می گیرند و به سرعت چرخانده می شوند تا مایعات اضافی از سلول های چربی جدا گردند. در این مرحله سلول های چربی آسیب دیده از نمونه گرفته شده خارج می شوند و در نهایت فقط از سلول های کامل، آسیب ندیده و تمیز چربی برای انتقال و تزریق چربی استفاده می شود.
4- تزریق چربی آماده شده :
چربی های آماده شده به وسیله سوزن کانولا به مقدار کم در قسمت مورد نظر تزریق می گردند تا سلول های چربی به صورت یکنواخت توزیع گردند و این سلول ها به نحو مناسبی توسط بافت سالم احاطه گردند. این کار باعث می شود که تماس بین چربی های تزریق شده با بافت سالم بدن انجام شود و در نهایت سلول های چربی می توانند به صورت بسیار مناسب با اکسیژن و مواد مغذی تغذیه گردند و زنده بمانند.
موارد استفاده از تزریق چربی در بدن :
رفع چین و چروک عمیق صورت
رفع خط اخم
رفع خط خنده
برجسته کردن لب‌ ها
بزرگ کردن سینه‌ ها
بزرگ کردن باسن
برجسته کردن گونه
رفع گودی زیر چشم
رفع چروک‌ دور لب
برجسته کردن چانه
برجسته سازی لب های واژن
رفع چین و چروک گردن
فرم دهی بهتر به خطوط فکی
رفع چین و چروک ناحیه زیر چانه و فک
صاف کردن چروک های پیشانی و چروک دور چشم
جوانسازی پوست دست و کاهش ظاهری عروق زیر پوست
پر کردن و رفع جای جوش روی پوست و جای زخم‌ ها و سوختگی