تزریق چربی در بدن در واقع شامل انتقال چربی از قسمتی از بدن که دارای چربی بیشتر است به ناحیه ی دیگر که دچار کاهش چربی شده یا نیاز به افزایش حجم دارد می باشد. هدف از انجام تزریق چربی بیشتر چاق شدن قسمت هایی از صورت مانند گونه ها، لب ها، چانه، زاویه فکی و لپ می باشد. همچنین از این روش برای رفع چین و چروک عمیق صورت و دست و افزایش حجم سینه و باسن استفاده می شود. سن مناسب تزریق چربی بین 18 تا 60 سال است. تفاوت این روش با لیپوساکشن این است که در لیپوساکشن چربی ها از بدن استخراج می شود تا بدن لاغرتر شود اما در این روش چربی ها به بدن جهت بزرگ شدن سایز و اندازه اندام های بدن تزریق می شود.
این روش از مزیت های بسیاری برخوردار است اما همانند سایر روش های جوانسازی و زیبایی، این روش نیز دارای معایبی است که اندک هستند و گاهی به ندرت اتفاق می افتند و گذرا هستند. در ادامه اطلاعاتی را در رابطه با معایب تزریق چربی ارائه خواهیم کرد.
 معایب تزریق چربی :
تزریق چربی فرآیندی زمان بر است.
هزینه تزریق چربی نسبت به تزریق ژل بالاتر است.
تزریق چربی برای بزرگ کردن باسن یا سینه نیازمند جلسات متعددی است.
نتایج تزریق ژل فوری ظاهر می شود در حالی که نتیجه تزریق چربی بعد از چند هفته خود را نشان می دهد.
یکی از شایع ترین معایب تزریق چربی ایجاد ورم و کبودی هم در محل اهدا کننده چربی و هم در محل گیرنده چربی است.
ورم حاصل از تزریق چربی خیلی بیشتر از تزریق ژل است و حداقل یک ماه باقی می ماند البته این موضوع یک عارضه حساب نمی شود.
افرادی که لاغر هستند و به اندازه کافی در بدن چربی ندارند نمی توانند از این روش استفاده کنند و چاره ای جز استفاده از ژل ندارند.
به ندرت ممکن است محل تزریق چربی عفونت کند که برای رفع این مشکل می توان از داروهای آنتی بیوتیک مناسب استفاده کرد.
از دیگر معایب تزریق چربی می توان به این نکته اشاره کرد که ممکن است پس از مدتی‌ مقدار زیادی از چربی تزریق شده جذب بدن شود و باعث شود که در نقاط حساسی مثل لب نامنظمی و ناهمگونی ایجاد شود.
در صورتی که تزریق چربی توسط افراد مبتدی و در فضاهای غیر مجاز انجام شود علاوه بر اینکه در زیبایی شما تاثیر منفی می گذارد امکان دارد به علت استریل نبودن و تقلبی بودن ابزار و وسایل دچار مشکلات متعدد شوید.
در هنگام خارج کردن چربی از عضو مورد نظر، ممکن است احساس درد، سوزش و کمی فشار در آن ناحیه کنید و باعث ترشح یک نوع مایع خونی رنگ شود که بسیار طبیعی است که با استفاده از قرص های آرام بخش برطرف خواهد شد.
 چربی به خودی خود شکل خاصی ندارد و در تزریق چربی به سینه این موضوع برای شکل دهی به سینه محدودیت ایجاد می کند. همچنین تزریق چربی باعث تغییر در شکل سینه، اصلاح آویزان بودن یا تغییر در محل نوک سینه (در موارد پایین افتادگی) نمی شود.
احتمال دارد در محل هایی از بدن که برای خروج چربی برش داده شده اند، رنگ پریدگی و همچنین جای زخم دیده شود که این موارد هم با مراقبت های بعد از تزریق و گذشت چند روز کم کم برطرف خواهند شد.