ابروهای ما اغلب به عنوان «طراحان چهره» شناخته می شوند، بنابراین تنها در صورتی شکل صورت خود را به درستی شناخته باشید میتوانید آنها را متناسب با آن آراسته کنید. به خصوص اگر شما هیچ نظری نداشته باشید از کجا شروع کنید هنگامی که کار به استفاده از مداد ابرو،ژل یا پوماد ها می رسد.بنابراین برای این که کمی کار ساده تر شود، در اینجا برخی از دستورالعمل ها برای کمک به شما در ساخت شکل چهره ای که برای شما جذاب است، تسلط خواهید یافت.
صورت های تخم مرغی شکل
صورت های تخم مرغی به صورت عمومی چهره های متقارن هستن و مناسب برای آرایش کلاسیک و ابرو های متقارن و بالانس شده. برای افرادی که شکل چهره بیضی دارند، کلید ایجاد یک ابرو زاویه نرم با قوس متوسط است ، متخصص پوست و بنیانگذارiBoutique، بری کوان می گوید. “برای انجام این کار، پایان ابروی خود را به صورت افقی گسترش دهید، نه به سمت پایین .”اگر ابروهایتان کمی کوتاه است، مداد ابرو را در انتهای دماغ خود ( بین ۲ ابرو ) نگاه داشته و به سمت گوشه چشم خود حرکت دهید. دقیقا در نقطه ای که ابروی شما تمام میشود و استخوان ابرو قرار دارد باید از کشیدن مداد دست بکشید.
صورت های کشیده
این ممکن است شما را شگفت زده کند، اما چهره های مستطیلی واقعا شایع هستند. اگر نیمه پایین چهره شما (از قسمت وسط بینی بینی شما به سمت پایین) بیشتر از نیمه بالای چهره شما باشد احتمالا شما به این دسته می روید.وقتی ابروهای خود را شکل می دهید، بری می گوید “یک شکل صاف، با تمرکز بر خط افقی آن، کمک میکند تا چهره شما کمتر کشیده به نظر برسد.”
نوک ابرو خود را کمی زاویه دهید به جای اینکه از قوس کلی استفاده کنید برای آن
صورت های گرد
بری میگوید : ” تمرکز کنید بر روی نقطه های متقابل عمودی برای جلب چشم بیننده به سمت بالا و پایین . این همچنین به شکل چهره شما کمک می کند تا کمی درازتر به نظر برسد. نتیجه نهایی چیزی شبیه به سطح یک مثلث است.”و نگران نباشید، حتی اگر شکل ظاهری کاملا زاویه ای داشته باشد، ابروهای خود را با یک پودر پر کنید، یا اعمال اسپولیس بعد از انکه با مداد ابرو ها را اراستید به آنها کمک میکند تا ظاهری نرم تر داشته باشند.
صورت های مربعی شکل
اگر پیشانی، گونه ها و خطوط فک شما همگی دارای یک عرض باشند، معمولا این خصوصیات یک شکل شکل مربع است. بری می گوید: “برای افرادی که دارای شکل مربعی هستند، بسیار مهم است تا ابروی خود را به نحوی درست کنند تا تعادل و نرمی را در تمایز با خط قوی که فک آن ها در صورت ایجاد میکند نشان دهد”. بری می گوید برای آنکه ابروی شما  قوی تر به نظر برسد ار هر محصولی به انتخاب خود برای مدل دادن استفاده کنید تا نوکی تیز را در بالای ابرو های خود ایجاد کنید. هرچه خط فک شما قوی ترباشد شما میتوانید زاویه و نوک ابروی خود را تیز تر کنید.اگر ابرو های کم پشتی داشته باشید میتوانید از محصولات تقویت کننده برای ابرو های خود استفاده کنید.
صورت های شبیه قلب
تشخیص چهره های که شبیه قلب هستند می تواند کمی سخت باشد، اما معمولا این بدان معناست که پیشانی شما یک ویژگی برجسته است، چانه خود ممکن است کمی تیز و چهره شما به صورت مخروطی مانند به سمت چانه شکل می گیرد.
بروک می گوید: “برای رسیدن به بهترین ابرو با این شکل، می خواهید این ویژگی های برجسته را نرم و لطیف کنید.” “یک قوس کم و کمی مستقیم با یک خط تیره حجیم تا صورت شما را در بر بگیرد.”