درمان براساس ایمپلنت ،سلامت، زیبایی و اعتماد به نفس از دست رفته شما را بر می گرداند.
پس ازکشیدن دندان های طبیعی، استخوانهای فک تحلیل می روند و کوچک می شوند،از قدرت جویدن کاسته شده ،سینوس فک بالا بزرگ می شود و می تواند موجب مشکلاتی مثل سینوزیت و ناراحتی های دیگر باشد.
فراموش نکید که با کشیدن هر دندان، زیبایی شما هم به خطر می افتد و عملکرد طبیعی عضلات جونده مختل می شود.همچنین مشکلاتی مثل نازک شدن و افزایش طول لب ها (بخصوص لب بالا)، کاهش ارتفاع صورت ،عمیق شدن شیار بینی ،افزایش عمق خطوط چهره و شل شدن عضلات شاید می دانید که با کمتر دیده شدن دندان ها در حالت استراحت و در هنگام لبخند مسن تر به نظر خواهید آمد، بنابراین با کشیدن دندان ها، زیبایی وسلامت شما به خطر خواهد افتاد.
تاکنون برای جایگزینی یک یا چند دندان از دست رفته از روکش بریج استفاده می شد که حداقل دو دندان سالم مجاور ناحیه فاقد دندان، تراش می خورد و به عنوان پایه ای برای بریج استفاده می گردید. 
هر چند نتیجه این درمان بهبود قدرت جویدن است ولی مشکل تحلیل استخوان، تغییر شکل و عملکرد عضلات، رشد سینوس و...همچنان ادامه می یابد .علاوه بر اینکه با این درمان ،عملا عمر دندان های الم تراش خورده را به یک دوم تا یک ششم عمر طبیعیشان کاهش داده ایم، سلامت بافت لثه به خطر می افتد و در بسیاری موارد خود موجب بیماری لثه(پیوره )می شود.
درمان ایمپلنت بهترین راه حل برای این مشکلات است. 
بدین ترتیب هر دندان از دست رفته با یک معالجه ایمپلنت و تکنیک دقیق درون استخوان، جلوی تحلیل، رشد سینوس، تغییر شکل و عملکرد عضلات را می گیرد و از تراش دو دندان سالم نیز جلوگیری می شود. اینگونه است که درمان ایمپلنت سلامت زیبایی را باز می گرداند.
ایمپلنت چیست؟ 
ایمپلنت های دندانی، پیچ های از جنس آلیاژتیتانیوم هستند که در فک کاشته می شود؛ استخوان فک کاملا دور آن را می گیردو جوش می خورد .این پیوند ایمپلنت به حدی قوی است که برای بیرون آوردن مجددش، مجبوریم استخوان را بشکافیم موفقیت درمان ایمپلنت بیش لز هر درمان دیگری است و ثابت شده که هیچگونه خطری در بر ندارد.
چه موقع باید اقدام به کاشت ایمپلنت کرد؟
دقت کنید اگر دندانی را کشیده اید ،هرچه سریعتر این درمان را انجام دهید جرا که پس از کشیدن دندان روند تحلیل استخوان و رشد سینوس سریع تر می شود، در این حالت هنگام درمان ایمپلنت، اگر استخوان کافی باقی نمانده باشد درمان پیچیده خواهد شد و مشکلات دیگری بوجود خواهد آمد. پس بدانید که بهترین حالت جایگزینی دندان با یک ایمپلنت مناسب زمان کشیدن دندان است. (به عبارت دیگر کاشت فوری)
درمان ایمپلنت را به تاخیر نیندازید!
اگر تا کنون اقدام نکرده اید هرچه زود تر با دندانپزشک متخصص ورزیده و آشنا با جدیدترین تکنیک ایمپلنتولوژی مشاوره کنید.
کاشت یک دندان از دست رفته
برای جایگزینی یک دندان از ایمپلنت استفاده می شود . این امر موجب عدم نیاز به درمان رایج روکش و بریج و عدم تراش دندان های سالم است.
کاشت چند دندان
می تواند برای جایگزینی چند دندان ،از همان شمار ایمپلنت و حتی تعداد کمتری استفاده کرد. در این مورد با دندانپزشک ایمپلنت مشاوره کنید.
جایگزینی کلی دندان ها
تا کنون در صورت نبود کامل دندان ها، تنها از ٌدست- دندانٌ متحرک استفاده می شد. این راه حل خود آفریننده ی مشکلات زیادی است، چون لق شدن و تحرک ٌدست -دندان ها ًکاهش نیروی جویدن، حالت تهوع و بسیاری دیگر... جویدن مناسب و راحت آرزوی بزرگ اینگونه بیماران است.
با درمان ایمپلنت می توان جلوی لقی زیاد دندان ها را گرفت ،تحلیل استخوان ها را کاهش داد و ًدست- دندانً کوچک تر و به مراتب راحت تری داشت.
ما می توانیم با کاشت دندان های ثابت برای همیشه شما را از معضل دندان متحرک راحت کنیم.
طول عمر یک اییمپلنت
درمان بر اساس ایمپلنت ،با تکنیک پیشرفته و موفقی انجام می پذیرد و اگر از آن در شرایط بهداشتی خوب نگهداری شود، تا آخر عمر همراه شماست
کلام آخر
ایمپلنت در سراسردنیا بهترین و مناسب ترین درمان جایگزینی دندان هاست و شما می توانید درایران باقیمتی بسیارمناسب تراز اروپا و آمریکا ،و شاید کیفیتی بالاتر ،ازاین درمان مدرن بهره مند شوید.
با دندانپزشک ورزیده و متخصص این تکنیک مشورت کنید، پشیمان نمی شوید.