آیا نصب دزدگیر اماکن یک ضرورت است!؟
ضرورت نصب دزدگیر اماکن
طبیعی است که انسان همواره بدنبال تامین امنیت و حفظ جان و مال خویش و پیشگیری از وقع سرقت است. یکی از ابزار آلاتی که امروزه در برقراری امنیت نقش به سزایی دارند هشدار دهنده های اعلام سرقت و یا همان دزدگیر های اماکن هستند. در اصل این سیستم ها تنها نقش هشدار دهنده را به عهده دارند و عامل بازدارندگی خوبی در جلوگیری از بروز خطر و دور کردن مزاحمان را بر عهده دارند. با نصب دزدگیر اماکن در محیط شخصی می توان آرامش روانی ساکنین را فراهم کرد.
                                                                          
نصب دزدگیر اماکن و کاهش سرقت

همانطور که می دانیم وظیفه سیستم های هشدار دهنده برقراری امنیت در محیط و هشدار ورود غیر مجاز به محل از طریق آژیر و شماره گیری اتوماتیک است. اما در گونه امروزی حتی با وجود ساکنین در محیط می توان این سیستم ها را به صورت نیمه فعال نیز بکار گرفت.
بر طبق آمار، دستبرد به محیط هایی که به دزدگیر اماکن و سنسور های تشخیص حرکت مجهز هستند خیلی کمتر از محیط هایی است که از هیچ سیستم هشدار دهنده ای استفاده نمی کنند. همه ما حداقل یک بار در عمر خود تجربه سرقت از وسایل خانه خود و یا اقوام و دوستان را تجربه کرده ایم. سارقین در بدو ورود به محیط سعی دارند در کوتاه ترین زمان به پول و اشیا قیمتی و جواهر آلات دسترسی پیدا کنند و اینجاست که نصب یک سیستم اعلام سرقت در محیط و قرار گیری سنسورهای تشخیص حرکت مقابل درب ها و پنجره ها و ورودی ساختمان تضمین کننده تشخیص ورود غیر مجاز و واکنش سریع طی یک پیام تلفنی و یا پیامکی و هشدار صوتی از طریق بلندگوها خواهد بود.
معرفی دزدگیر اماکن و اجزای آن به زبان ساده
علاج واقعه پیش از وقوع سرقت

در حقیقت با افزایش استقبال مردم از سیستم های هشدار دهنده اعلام سرقت دستبرد به اموال آنها و گونه های مختلف سرقت کاهش خواهد یافت. فراموش نکنید که نصب یک دزدگیر اماکن هزینه نیست بلکه یک سرمایه گذاری است چرا که در صورت سرقت از منزل و یا محیط کار چندین برابر هزینه ای که برای خرید یک سیستم پرداخت میکنیم از دست مان خواهد رفت و تنها چیزی که نصیب مان میشود افسوس و پشیمانی است پس ایمنی قبل از حادثه اصل مهمی است که باید به آن پایبند بود تا از گزند افراد سودجو در امان باشیم.
اگر در محیط حیوان خانگی دارید نگران نباشید با نصب سنسورهای تشخیص حرکت ضد حیوانات میتوان علیرغم جلوگیری از ورود غیر مجاز به محیط، سیستم را در برابر هشدار های بی مورد ایمن نگه داشت.
دیگر امکانات دزدگیر اماکن
بازدارندگی وقوع سرقت
 تشخیص ورود غیر مجاز
 تشخیص دود و جلوگیری از آتش سوزی
 نظارت بر ورودی و خروجی ها
 امنیت کودکان و سالمندان در خانه
 امکان شنود صدای محیط
 روشن و خاموش کردن وسایل برقی
 روشن و خاموش کردن روشنایی محیط
 امکان کنترل کامل سیستم از راه دور
 امکان تماس فوری با پلیس و آتش نشانی
 پخش صدای آلارم فراگیر تا کیلومتر ها فاصله