نگرانیهای سلامتی در خصوص تمرنیات ورزشی ایکس بادی
 آیا در صورت ورزش با ایکس بادی امکان بروز عوارض جانبی وجود دارد؟
ایکس بادی بر اساس یک متد ورزشی به نام (EMS(Electrical muscle stimulation  به معنی تحریک الکتریکی عضلات فعالیت می کند. این متد ورزشی کاملا هماهنگ با کارکرد طبیعی بدن بوده و براساس تحقیقات علمی و تجربی منتج به اثرات بسیار مثبت روی سلامت ورزشکاران بوده است.
                                                                                                     
دستگاه ایکس بادی دارای استانداردهای FDA ایالات متحده امریکا و CE ،IEC و EEC اروپا می باشند(محصولاتی که واجد دریافت علامت سی.ای می‌شوند)، می‌بایست از نظر سلامت، امنیت، مضر نبودن برای جسم انسان و طبیعت مورد بررسی قرار گیرند و اگر واجد این شرایط باشند قادر به دریافت این نشانه خواهند بود. همچنین طبق اعلام نظر قطعی وزارت ورزش جمهوری اسلامی ایران دستگاه ایکس بادی مجاز به فعالیت زیر نظر مربی ورزشی می باشد. لازم به ذکر است، ایکس بادی از سال 2010 در 55 کشور دنیا از جمله کلیه کشورهای اروپایی، ژاپن و کانادا مشغول به فعالیت است.
روزانه بیش از 44000 جلسه تمرینی ایکس بادی در بیش از 2000 مرکز در سراسر دنیا برگزار می شود. در ایران ایکس بادی با نظارت و آموزش فدراسیون ورزشهای همگانی به عنوان یک رشته ورزشی آموزش و ترویج داده می شود.
آیا تحریک عضلات با استفاده از پالس الکتریکی خطرناک است؟
خیر، این متد هماهنگ با کارکرد طبیعی بدن انسان بصورت متمرکز به عضلات اصلی بدن دستور فعالیت ارسال می کند. طبق تحقیقات رسمی و علمی با سابقه بیش از 50 سال هیچ عارضه جانبی برای استفاده از این متد مشاهده یا پیش بینی نشده است. لازم به ذکر است درمان از طریق تحریک الکتریکی نیز از بخش های شناخته شده تکنیک های کلاسیک فیزیوتراپی از دهه 1950 است.
 آیا این جریان الکتریکی ممکن است به قلب من آسیب برساند؟
فرکانس تعریف شده در دستگاه پالس های طبیعی بدن رو شبیه سازی و منحصرا عضلات اسکلتی رشته ای را فعال می کند و دیگر اعضاء از جمله قلب در دسترس این جریان ها نیستند. در نتیجه استفاده از این تکنولوژی هیچ گونه خطر و یا ریسکی بر روی سیستم طبیعی بدن و قلب ندارد.
آیا نیازمندی و پیش نیازهایی برای ایکس بادی کردن لازم است؟
هیچ گونه شرایط و یا پیش نیازی برای ایکس بادی کردن وجود ندارد. هر فرد سالم می تواند از ایکس بادی استفاده موثر داشته باشد. فقط در موارد بیماری های خاص تمرین ایکس بادی مجاز نیست. تمام موارد منع کننده قبل از شروع آموزش طی یک مکالمه با شما بررسی خواهد شد.
.