آب و هوای گرم سبب می شود قیافه و آرایش روی صورت اندکی به هم ریخته و کثیف به نظر برسد. موها یا صاف می شوند و وضعیت خودشان را از دست می‌دهند یا مجعد و وز می شوند. آرایشتان به هم می ریزد و هیچ وقت ثابت و تمیز روی صورتتان نمی ماند. گرما سبب می شود که آرایشتان کثیف بشود یا روی صورتتان بماسد. سایه چشم از گرما خط می افتد و خط چشم زیر چشمتان می ریزد و سیاه می شود. گرمای هوا گاهی سبب ذوب شدن و خراب شدن آرایش روی صورت می شود. آیا دوست دارید بدانید چه طور می توانید بر این مشکل چیره شوید؟

                                                                             
قبل از آرایش صورت را از چربی پاک کنید
از شوینده های صورت بدون چربی برای تمیز کردن صورت قبل از ارایش کردن استفاده کنید تا با این کار چنانچه چربی روی صورتتان است پاک شود. بعد با حوله یا دستمال تمیز صورت را پاک کنید.
انتخاب کرم مناسب
متخصصان پوست و زيبايی پیشنهاد کرده اند که از کرم های چرب در فصل تابستان جلوگیری کنیم.
انتخاب کرم پودر مناسب
قبل از استفاده از تونر اندکی کرم مرطوب کننده و پرایمر به صورت بزنید. این کار سبب می شود آرایش شما زمان بیشتری روی پوست بماند. به خصوص در روزهای گرم فصل تابستان.
کرم پودر خشک 
این کرم برای پوست های نا‌صافی که احتیاج به پوشاننده های سنگین تری دارند مناسب است. کرم پودر خشک برای فصل تابستان که معمولا پوست اندکی چرب تر می شود، مطلوب است. در بسياری از مواقع این کرم پودر بر کرم پودر چرب و مایع ارجحیت دارد. حمل این کرم پودر راحت است زیرا نمی ریزد و شما می توانید آن را در کیف آرایش، همراه خودتان داشته باشید.
همچنين در ساخت این کرم پودر، از ماده های مات و بدون جلایی استفاده شده است که چربی مازاد پوست را جذب می کند. بروشور این کرم را بخوانید و مطمئن شوید کرم تابستانه آن سیلیکا داشته باشد. سیلیکا مادۀ معدنی است که چربی پوست را جذب می کند.
پنکک مات
پنکک مات برای فصل تابستان بسیار مطلوب است زیرا برق ناشی از چربی پوست را می گیرد. از این پنکک می توانید تنها روی نقاط چرب پوست استفاده کنید مانند پیشانی، بینی و چانه.
از یخ استفاده کنید 
این شیوه را بسياری از متخصصان پوست و آرایش پیشنهاد می کنند. یک تکه یخ بردارید و به آرامی روی کل صورتتان بکشید. بدون این که فشاری وارد کنید به آرامی صورت را با تکه ای یخ ماساژ دهید. بعد با یک حوله تمیز صورتتان را خشک کنید و آرایش کردن را شروع کنید. این شیوه سبب می شود پوست خنک شده و منافذ باز آن بسته شود، همین مسئله از خراب شدن آرایش شما در طول روز جلوگيری می کند.
سبک آرایش کنید
هنگامی که هوای بیرون به قدری گرم است که حس می کنید تمامی چیز اطرافتان را ذوب می کند! داشتن چند لایه آرایش به شما کمکی نمی کند. پس بهتر است از ماده های آرایشی استفاده کنید که سبک تر هستند و نیازی نیست چند لایه از آن ها بزنید تا به خوبی پوست شما را پوشش دهد.
چه طور از ریمل چشم استفاده کنید
هر مدل رطوبت، رطوبت هوا، اشک یا حتی عرق باعث جدا شدن و ریختن ریمل از روی مژه می شود پس براي جلوگيری از پخش شدن ریمل از ریمل های ضد آب استفاده نمایید و برس ریمل را خيلی آهسته به مژه هایتان بمالید و پیش از خشک شدن ریمل سریع چند لایه بزنید زیرا ریمل زدن پس از این که لایه قبلی خشک شد، باعث انباشته شدن ریمل روی مژه و پوسته پوسته شدنش می شود.
مداد چشم و ابروی مناسب
در روزهای گرم فصل تابستان مداد چرب استفاده نکنید. حتی کوچکترین پیاده روی سبب می شود مداد زیر چشم بریزد.
پرهیز از رنگ های تند
در آرایش تابستانه نباید از رنگ های تند و جیغ استفاده کرد. زیرا این رنگها اجزای صورت را آن طور که دل بخواهتان باشد نشان نمی دهند. پیشنهاد می کنم از رنگ های پاستلی و خنثی استفاده کنید.
تنها ضد آب
چنانچه بخواهید سیاهی ها و حلقه های زیر چشم همچنين لک های پوستی را بپوشانید بهتر است سراغ کانسیلرهای ضد آب بروید تا با عرق کردن پوست به آسانی پاک نشوند، زیرا در غیر این صورت با پاک شدن کانسیلر، رنگ یکنواخت پوست هم خراب می شود. یادتان باشد ماده های آرایشی پودری و ضد آب خيلي ترکیب خوبی نمی دهند و استفاده هم زمان آن ها نمی تواند در زيبايی صورت شما در این گرمای تابستانه نقشی داشته باشد.
رژلب مناسب
رژلب های ۲۴ ساعته استفاده نکنید زیرا لب ها در گرما خشک می شوند. بهتر است در فصل تابستان برق لب استفاده کنید هم روی لب ها ثابت می ماند و هم تقویت کننده است.
از کرم ضد افتاب استفاده کنید
از ضد افتاب هایی استفاده کنید که سبک هستند، می توانید از ضد آفتاب های مایع استفاده کنید.