رینوپلاستی، جراحی زیبایی بینی
رینوپلاستی که یکی از روش های جراحی بینی می باشد، برای عمل بینی بسیار روتین و با کمترین عارضه و خطر همراه است.
آیا می دانید از طریق رینوپلاستی انحراف بینی قابل ترمیم و تصحیح می باشد؟ 

                                                           

رینوپلاستی معجزه ای در زیبایی
در ابتدا می خواهیم این عمل را کمی تشریح نماییم. رینوپلاستی اندازه بینی را تغییر می دهد این تغییر تنها در قالب کوچک شدن نبوده و گاه در خصوص افزایش حجم بینی می باشد.
بینی هایی که دارای برآمدگی هستند توسط این روش بهبود پیدا می نمایند. بینی هایی که دارای پره های باز هستند به نوعی در این روش جمع شده و تغییرات واضحی خواهند داشت.
اگر چهره شما نیاز به تغییر زاویه بین لب بالایی و بینی دارد می توانید از جراحی زیبایی بینی استفاده نمایید. در بررسی های اخیر نشان داده شده است که رینوپلاستی برای تغییر شکل نوک بینی نیز تأثیر گذار است.
در جراحی زیبایی بینی، پوست بینی جدا می شود، این جداسازی در چهارچوب استخوان و غضروف می باشد در نهایت فرم دهی استخوان بینی برای رسیدن به نتیجه دلخواه شکل می گیرد.
دقت نمایید که فرم دهی به مسائل مختلفی بستگی دارد در واقع مشکلات بینی با هم متفاوت بوده و پزشک می بایست ترجیح دهد که کدام تکنیک بهتر است. در نهایت پوست به چهارچوب جدید برمی گردد. بخیه زنی با توجه به شرایط فرد از داخل و یا از بیرون زده می شود.
در این روش عمل بینی معمولاً وضعیت بستری به صورت موقت است. بیهوشی بکار رفته اغلب در حالت عمومی بوده و گاه نیز به صورت موضعی و یا بیهوشی نسبی می باشد.
دانستنی های راینوپلاستی
امروزه یکی از عمل های رایجی که برای زیبایی انجام می شود رینوپلاستی است که به آن عمل بینی هم می گویند. افراد زیادی برای اینکه مشکلات و نواقص بینی خود را رفع کنند رینوپلاستی را انجام می دهند. خود کلمه رینوپلاستی از دو کلمه تشکیل شده است که بخش اول به معنی بینی و بخش دوم به معنی شکل دادن بینی است.
جراحی زیبایی بینی یکی از جراحی هایی است که بیشترین متقاضی را در کشور ما دارد و افراد برای افزایش اعتماد به نفس خود آن را انجام می دهند. این عمل توسط یک جراح حلق و بینی انجام می شود. این جراح سعی می کند در این عمل مشکلات تنفسی را برطرف کند و شکل ظاهری آن را تغییر دهد.
افرادی که از شکل ظاهری بینی خود راضی نیستند جراحی زیبایی بینی را انجام می دهند.
البته بعضی از افراد نیز در حوادثی مانند تصادف مشکلاتی در بینی خود احساس می کنند که با عمل سعی می کنند آن را برطرف کنند.
در مجموع این جراحی به عملی گفته می شود که جراح در آن قسمتی از غضروف را برمی دارد و یا اینکه یک بافت از سایر اعضای بدن به آن اضافه می کند. با این عمل جراح سعی می کند تا زیبایی و جذابیت را به چهره فرد ببخشد و با عمل فرد را راضی کند.
هر پزشکی تمامی تلاش خود را می کند تا بینی را اصلاح کند و یک نتیجه بی عیب و نقص داشته باشد. این جراحی یک عمل سرپایی است و فرد بیمار بعد چند ساعت مرخص می شود. فردی که مورد جراحی بینی قرار می گیرد باید تا مدتی مراقب سلامت بینی خود باشد، بعد از یک هفته که کبودی های اطراف چشم و بینی برطرف شد می تواند روال عادی زندگی را پیش بگیرد.