۷ نکته درباره ایمپلنت و کاشت دندان که باید بدانید:
۱- عدم آسیب ایمپلنت به استخوان فک
ایمپلنت به دلیل اینکه از جنس تیتانیوم است در بدن کاملا خنثی عمل می‌ کند و برای بدن هیچ‌ گونه واکنش مضری ایجاد نمی‌ کند و تمایل دارد با تغییراتی که در سطح آن ایجاد شده، جذب استخوان فک شود. ایمپلنت‌ ها از ادامه تحلیل استخوان فک نیز جلوگیری می‌ کند و در استخوان هیچ واکنشی ایجاد نمی‌ کند مگر در شرایط بسیار نادر.

                                                                    

۲- ایمپلنت موجب درد و ناراحتی نمی‌ شود
جراحی ایمپلنت در محیط استریل انجام می‌شود و نسبت به دیگر جراحی‌های دهان و دندان کاملا بدون درد و ناراحتی است و اگر دستورات پزشک رعایت شود این جراحتی به راحتی انجام می‌ شود.
۳- جراحی ایمپلنت را می‌ توان همزمان با کشیدن دندان انجام داد
معمولا دندان‌ هایی که نمی‌ توان نگهداری کرد، کشیده می‌ شوند و ۲ تا ۳ ماه پس از آن استخوان سازی در قسمت بدون دندان انجام می‌ شود اما در برخی شرایط  ممکن است دندان پزشک تشخیص دهد ریشه دندان دچار عفونت فعال نیست و می‌ توان همزمان با کشیدن دندان ایمپلنت انجام شود. در این روش بی‌ حسی و جراحی در یک مرحله انجام می‌ شود و زمان درمان طولانی نمی‌ شود.
۴- ممکن است قرار دادن دندان روی ایمپلنت کمی زمان ببرد
پس از اینکه ایمپلنت در دهان قرار داده شد برای اینکه استخوان اطراف ایمپلنت کاملا شکل بگیرد ۲ تا ۴ ماه یا حتی در برخی مواقع ۶ ماه زمان می‌ برد. اما با توجه به شرایط ممکن است در برخی مواقع که استخوان فک مناسب باشد روکش موقت یا دائم همزمان با ایمپلنت دندان قرار داده شود.
۵- نیاز به جراحی سینوس فک برای برخی از بیماران
افرادی که زمان زیادی از کشیدن دندان های خلفی فک بالایشان می گذرد به دلیل اینکه سینوس استخوان فک بالا  درون استخوان گسترش یافته استخوان کافی برای قرر دادن ایمپلنت ندارند بنابراین لازم است قبل از قرار دادن ایمپلنت استخوان فک ترمیم شود.و پس از ترمیم یا ۴ ماه پس از ترمیم  می توان ایمپلنت را قرار داد
۶- جراحی ایمپلنت برای برخی افراد نباید انجام شود
جراحی ایمپلنت در اغلب افراد انجام می شود و محدودیت ندارد مگر در مواقع بسیار کم مثل بیمارانی که دیابت کنترل نشده دارند و بیمارانی که تحت رادیوتراپی هستند و بیمارانی که  مدت طولانی تحت درمان بیس فسفونات بوده اند. تجویز ایمپلنت برای این افراد به تشخیص پزشک بستگی دارد.
۷- شایعات اشتباه درباره ایمپلنت
در رابطه با جراحی ایمپلنت شایعات زیادی از مردم شنیده می‌شود، مانند: بعد از جراحی ایمپلنت سرتان را نباید خم کنید، بعد از جراحی ایمپلنت نباید سرما بخورید، قرار دادن ایمپلنت در دهان باعث ایجاد عفونت می‌ شود و بسیاری از شایعات دیگر. که باید گفت این باورهای غلط هیچ گونه توجیه علمی ندارد و تنها شایعاتی بیش نیست. بهتر است قبل از جراحی ایمپلنت با دندان پزشک خود مشورت کنید و سوالات خود را بپرسید تا شک و تردید ها از بین برود.