شاید قبل از خرید ساعت مچی به این فکر کرده باشید که هدف شما از خرید ساعت مچی چیست؟ چه ساعت مچی مناسب دستان شماست؟ آیا تنها برای اطلاع از زمان ساعت مچی استفاده می کنید و یا نمایش یک ظاهر منظم و رسمی؟ در ادامه کارشناسان چی بپوشم شما را با ۷ گام ساده تا انتخاب ساعت مچی مناسب آشنا خواهند نمود.

۱- چه نوع ساعت مچی مد نظرتان است؟

ساعت مچی دیجیتال؟ ساعت مچی آنالوگ؟

۲- چه نوع بندی را برای ساعت تان انتخاب می کنید؟

بندهای پلاستیکی؟ بندهای استیل؟ بندهای چرمی؟

۳- چه مقدار می خواهید برای خرید ساعت مچی هزینه کنید؟

کمتر از ۱۰۰ هزار تومان؟ یک میلون تومان؟ و یا چند ده میلیون تومان؟

۴- مطمئن شوید که زمان دقیق را نمایش می دهد

برخی از ساعت های مچی با باتری کار می کنند و بعد از مدتی باید باتری آن را تعویض نمود. در عوض دسته ای دیگر از ساعت های مچی تولید شده اند که با حرکت مچ دستان شارژ می شود. بنابراین تا زمانی که این ساعت ها را بر مچ دستان خود بسته اید مطمئن باشید که هیچ گاه از کار نخواهد افتاد.

۵- باتوجه به ظاهر خود ساعت مچی مناسب را انتخاب کنید

اگر قصد پوشیدن کت و شلوار دارید هرگز از ساعت های مچی ورزشی استفاده نکنید و در مقابل هنگام ورزش از ساعت های مچی بند استیل و یا چرمی رسمی استفاده نکنید.

 

۶- ساعت مچی با دوام انتخاب کنید

دوام یک ساعت مچی را نمی توان از روی ظاهر آن قضاوت کرد، بنابراین اگر قصد خرید ساعت های گرانقیمت را دارید ما به شما برندهایی چون رولکس و رادو را پیشنهاد می کنیم. ولی اگر بودجه خرید شما محدود است از برندهایی  چون سیکو، کاسیو و سواچ استفاده کنید.

 

۷- از ضد آب بودن ساعت مچی مطمئن شوید

سعی کنید ساعت مچی را انتخاب کنید که ضد آب هستند، این دسته از ساعت ها در اعماق ۳۰ تا ۱۰۰ متری ضد آب باقی خواهند ماند.

نکات کلیدی خرید ساعت مچی

 

* همواره ساعت مچی خریداری کنید که ضخامت بند آن ۱۰، ۱۲، ۱۴، ۱۶، ۲۰ و ۲۲ میلی متر باشد چرا که در دسترس تر بوده و قیمت مناسب تری دارند. ساعت های مچی که ضخامت بند آن بیش از ۳۵ میلی متر باشد به سختی تعمیر شده و بندهای آن گرانقیمت هستند.

* اگر ثروتمند نیستید ساعت مچی از برندهای سیکو، کاسیو می تواند انتخابی مناسب برای شما باشد.

منبع : چی بپوشم