تاتو ابرو ، هاشور یا سایه ابرو؟ 
تاتو ابرو شامل کلیه خدمات ابرو جهت پر تر کردن و زیبا تر نشان دادن ابرو می باشد. انواع تاتو شامل: تاتو معمولی، سایه ابرو (تاتو سایه دار) و هاشور ابرو می باشد.
انواع روش های مختلف برای انجام آن ها وجود دارد. این روش ها عبارتند از: تاتو به روش قدیمی، میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ. در این مقاله به اختصار راجع به انواع تاتو و روش های انجام آن توضیح داده ایم. با مطالعه این مقاله می توانید بهترین روش را برای تتو کردن ابرو هایتان پیدا کنید. 
انواع تاتو ابرو
همان طور که قبلا گفتیم، تاتو ابرو انواع مختلفی دارد. در زیر هر کدام را به اختصار توضیح داده ایم.
تاتو معمولی
 این نوع تاتو از بقیه روش ها قدیمی تر و شناخته شده تر است و ماندگاری چند ساله دارد. در تاتو معمولی، کل قاب ابرو را با رنگ های تیره پر می کنند. بنابراین دراین نوع تتو، ابرو حالت طبیعی خود را از دست می دهد.
سایه ابرو (تاتو سایه دار)
ممکن است خیلی از شما ندانید تا منظور از سایه ابرو در اینجا، تاتو سایه دار است نه همان سایه ای که هنگام آرایش از آن استفاده می کنیم. پس به اختصار توضیح می دهیم اصلا سایه ابرو چیست؟ سایه ابرو، با تاتو معمولی بسیار شباهت دارد. در واقع سایه ابرو، رنگ روشنی از تاتو معمولی است. بنابراین طبیعی تر بوده و امروزه طرفدار بیشتری نسبت به تاتو معمولی پیدا کرده است. سایه ابرو معمولا قسمت‌هایی را که تراکم موی کمی دارد، پر می‌کند و مانند تاتو معمولی قاب ایجاد نمی‌کند. سایه ابرو دوام کمتری دارد و بعد از چند ماه می‌توان مدل جدیدی به آن بخشید. سایه ابرو انواع مختلفی دارد از جمله: سایه دائمی ساده، سایه مخملی ابرو (Eyebrow shading) و سایه طبیعی ابرو.
                                                                         
هاشور ابرو (eyebrow embroidery)
هاشور ابرو یا هاشور مویی ابرو، در واقع نوعی از تتو است که در آن به ترسیم خطوطی همانند تار موی ابرو آن فرد می پردازند تا ابروها قرینه و خوش فرم شوند. برای کسانی که ابروهای کم و پراکنده دارند معمولا هاشور ابرو توصیه می شود. این نوع تتو دائمی بوده و طبیعی تر از دو نوع قبلی می باشد. هاشور ابرو نیز انواع مختلفی دارد که عبارت است از: هاشور طبیعی، هاشور ابروی خطی، هاشوردو بعدی ابرو ، هاشور سه بعدی هاشور ابروی کرکی و هایلایت.
سایه ابرو بهتر است یا هاشور؟
برای اینکه بدانید کدام بهتر است، باید تفاوت سایه ابرو و هاشور را کاملا درک کنید. سپس بسته به فرم ابرو و سلیقه شخصیتان تصمیم گیری کنید. همان طور که قبلا گفته شد، در هاشور ابرو، داخل ابرو را با خطوط نازکی شبیه به تار مو پر می کنند. ولی در سایه ابرو، کل قاب ابرو و در واقع کل سطح پوست که ابرو روی آن قرار گرفته است، رنگ میشود. مدل ابرو نیز در هر دو نوع ابتدا مناسب با فرم چهره (چشم و صورت) طراحی می شود سپس با تایید خودتان انجام می شود. البته می توان از هاشور و سایه ابرو به شکل ترکیبی نیز استفاده کرد که معمولا در این روش قسمت تاج و بالای ابرو از هاشور استفاده می شود و قسمت پایین و انتهای ابرو، سایه زده می شود.
انواع روش ها برای انجام تاتو ابرو
روش های مختلفی برای انجام تاتو ابرو وجود دارد. بهتر است قبل از تعیین وقت برای انجام تاتو، راجع به هر کدام از روش ها، یک آشنایی نسبی داشته باشید.
تاتو ابرو به روش قدیمی
این یک روش قدیمی است که برای انجام تاتو معمولی ابرو به کار می رود. در این روش رنگ های تیره به عمق بیشتری از پوست تزریق می شود بنابراین ماندگاری بیشتری داشته اما ایراد آن این است که تاتو دارای قاب است و ابرو فرم طبیعی خود را از دست می دهد. این روش دردناک بوده و به دلیل رعایت نشدن مسائل بهداشتی، دیگر توصیه نمی شود.
تاتو به روش میکروپیگمنتیشن  (micropigmentation)
در تاتو به روش میکروپیگمنتیشن، با استفاده از سوزن های مویی نازک، تارهایی شبیه به تار مو داخل ابرو کشیده می شوند. این تارها دارای رنگ طبیعی بوده و ابدا پر رنگ و مشخص نیستند و بر عکس تتو به روش قدیمی بدون درد و خونریزی می باشد. علاوه بر آن به دلیل استفاده از پکیج های یک بار مصرف و رنگ های تست شده، ایمنی و بهداشت کار به خوبی رعایت می شود و جای هیچ گونه نگرانی در این خصوص وجود ندارد. ماندگاری این روش نیز نسبت به روش های دیگر بیشتر است.
تاتو به روش میکروبلیدینگ  (Microblading)
میکروبلیدینگ یک روش خالکوبی است که توسط یک ابزار دستی با ۹ تیغه کوچک، خطوط کوچکی شبیه مو کشیده می شود. درواقع میکروبلیدینگ یکی از روش های هاشور ابرو است که نسبت به روش های قبلی بسیارظریف تر و طبیعی تر می باشد و میتوان گفت تاتو به روش میکروبلیدینگ کاملا بدون درد است.
مراقبت قبل از تاتو ابرو، هاشور و سایه ابرو
برای اینکه نتیجه خوبی از تاتو ابروی خود بگیرید، نیاز هست که شما مراقبت قبل از تاتو ابرو، هاشور ابرو و یا سایه ابرو را به عمل آورید.
قبل از اینکه اقدام به انجام تاتو ابرو کنید راجع به هر کدام به خوبی تحقیق کنید و یک سالن مناسب پیدا کنید.
سعی کنید قبل از تتو در معرض اشعه UV و آفتاب قرار نگیرید.
از دارو هایی که سبب تحریکات پوستی می شوند استفاده نکنید.
از برداشتن مو ها، وکس یا رنگ کردن سه روز قبل از تاتو ابرو بپرهیزید.
از روش های پاکسازی پوست تا دو هفته قبل از تتو بپرهیزید.
روزی که می خواهید تتو انجام دهید ورزش نکنید.
از بوتاکس تا ۳ هفته قبل استفاده نکنید.
از روغن ماهی یا قرص ویتامین E، یک هفته قبل استفاده نکنید چراکه آن ها رقیق کننده خون هستند.
مراقبت بعد از تاتو، هاشور و سایه ابرو
برای جلوگیری از خون ریزی شدید و ماندگاری بهتر موارد زیر را رعایت کنید.
۲۴ تا ۲۸ ساعت قبل از تتو از نوشیدن مشروبات الکلی بپرهیزید.
از خوردن قهوه یا نوشدنی های کافئین دار بعد از انجام تتو بپرهیزید.
از خوردن آسپرین، ایبوبوفن و سایر تسکین دهنده ها خودداری کنید چراکه آنها نیز رقیق کننده خون هستند.
حال شما تفاوت بین هاشور و سایه ابرو و تاتو را درک کردید. اکنون می توانید برای تتو کردن ابروهایتان تمامی این روش ها را در نظر بگیرید و بهتر انتخاب کنید
امیدوارم این مقاله برایتان مفید بوده باشد، اگر سوالی داشتید یا تجربه انجام تاتو، هاشور و سایه ابرو را داشته اید لطفا در قسمت دیدگاه نظرتان را برای ما ارسال کنید.