کاشت ایمپلنت بدون نیاز به برش لثه (FLAPLESS):
در روش ایمپلنت دیجیتال بر خلاف تکنیک سنتی، پایه ایمپلنت بدون نیاز به برش لثه وبا کمترین درد و خونریزی وبا بالاترین دقت در فک قرار می گیرد و طبیعتا عوارض کمتری هم خواهد داشت.

افزایش رضایتمندی بیماران:
اکثر بیماران از دوره طولانی درمان ایمپلنت ناراضی هستند، معمولا این پروسه درمانی بین ۲الی۴ماه طول می کشد، اما در ایمپلنت دیجیتال کشیدن دندان آسیب دیده بیمار و جایگزین کردن پایه و نصب روکش موقت بسیار محکم و مناسب در یک جلسه انجام می شود که کاهش دفعات مراجعه بیمار نسبت به ایمپلنت معمولی را منجر می شود.

افزایش کیفیت وزیبایی پروتز نهایی:
در ایمپلنت دیجیتال  پروسه درمان در یک روز انجام می شود و بازگشت فرد به زندگی عادی با داشتن ظاهر و ویژگی‌های که کاملا مشابه با دندان طبیعی است صورت میگیرد، و با وجود ایمپلنت دیجیتال به دلیل اعمال پروتز و پایه آن در همان روز جراحی، نیرویی که در سطح فک وارد می شود باعث حفظ و فرم دهی بافت نرم خواهد شد.

 

هزینه کاشت فوری دندان:
مسلما از هزینه دیگر روش های جایگزین دندان بالاتر است اما با در نظر گرفتن مزایای ایمپلنت یک روزه یعنی عدم نیاز به انتظار طولانی و راحتی و سهولت درمان به احتمال زیاد به این نتیجه می رسیم که کاشت به روش ایمپلنت دیجیتال ارزش سرمایه گذاری بلند مدت را دارد.

کاهش عوارض جراحی در نتیجه کاهش شکایات بیماران:
 روش ایمپلنت دیجیتال به دلیل کاهش درد و تورم به بیماران دیابتی، افراد با فشار خون بالا که بیماری آنها کنترل شده باشد و افرادی که ترس از جراحی وبرش و بخیه دارند توصیه می شود.

با توجه به تمام مزایایی که در مورد ایمپلنت دیجیتال توضیح داده شد و بررسی نتایج تحقیقات به عمل آمده با میزان بسیار بالای موفقیت در استفاده از این تکنیک، میتوان آن را یک روش بسیار مورد تایید برشمرد.
 نکاتی که باید در مورد این روش درمان مورد توجه قرار گیرد:
بهره گیری از مزایای کاشت ایمپلنت در یک روز به شرایط فکی و میزان استخوان مناسب بستگی دارد.اگر به دلیل وجود بیماریهای دهان ودندان یا عدم جایگزینی به موقع دندان از دست رفته شخص دچار تحلیل استخوان زیادی شده باشد انجام ایمپلنت دندان به روش دیجیتال بعد از پیوند و ترمیم استخوان امکان پذیر خواهد بود.