خیلی از افراد برای افتادگی سینه درخواست انجام پروتز سینه دارند و فکر می­کنند پروتز کار لیفتینگ را انجام می­دهد و بالعکس. هر کدام از این روش­ها کار خودشان را انجام می ­دهند.

پروتز، حجم سینه ­ها را افزایش می­دهد و مناسب افرادی است که کاهش حجم سینه دارند که درمان آن پروتز سینه است.
کار پروتز سینه متفاوت است، پروتز سینه شاید به میزان خیلی جزئی در حد یک تا دو سانت باعث لیفتینگ سینه ­شود اما به هیچ عنوان افتادگی بیشتر از این را اصلاح نخواهد کرد، نه تنها اصلاح نخواهد کرد بلکه ممکن است افتادگی را بیشتر کند، چون  پوستی که افتادگی و شلی دارد اگر پروتز داخلش قرار بگیرد وزن پروتز افتادگی را بیشتر می­کند و شکل بدی را به سینه خواهد داد.
برخی از جراحان به جای انجام لیفت و پروتز سینه به طور همزمان، از پروتز های بزرگتر جهت اصلاح افتادگی استفاده می­کنند که نتایج ضعیفی دارد و بیمار از نتیجه عمل ناراضی می­شود. در زمان مشاوره جهت عمل پروتز سینه، دکتر نداف میزان افتادگی سینه شما را ارزیابی می­کند و در صورتی که افتادگی در حدی باشد که با پروتز به تنهایی اصلاح نشود، انجام لیفت و پروتز سینه به طور همزمان را به شما توصیه می­کند.
کسانی که افتادگی سینه دارند، بهترین روش برای درمان، لیفتینگ است که برش های آن با پروتز سینه متفاوت است، پروتز سینه با یک برش کوچک4 الی5 سانتی از زیر سینه گذاشته می­شود، در صورتی که لیفتینگ حداقل به 3-2 برش مانند: دور هاله، برش عمودی و حتی گاهی برش زیر سینه نیاز است که بتوانیم سینه را به محل مورد نظر انتقال بدهیم.
لیفت سینه باعث می­شود سینه شما پُرتر شود اما اندازه کلی آن را افزایش نمی­دهد. در مقایسه با لیفت سینه به تنهایی، اضافه کردن پروتز سینه به شما اجازه می­دهد سینه بزرگ­تری داشته باشید.

 


آیا لیفت سینه همزمان با پروتز سینه عمل مناسبی برای من است؟
در صورتی از این عمل سود می­برید که:
– می­خواهید اندازه سینه را افزایش دهید و لیفت هم انجام دهید.
– نیاز به لیفت سینه دارید اما می­خواهید سینه­هایتان پُرتر نیز بشوند.
– به علت جراحی چاقی یا کاهش وزن سایز سینه شما تغییر کرده باشد.
– نیاز به پروتز سینه دارید اما افتادگی سینه شما بیشتر از آن چیزی است که با پروتز سینه به تنهایی جبران شود.
– نوعی اختلال رشد سینه به نام سینه فشرده (constricted breast) دارید.


آیا عمل لیفت سینه عوارض خاصی دارد؟
هر عمل جراحی ممکن است حداقل عوارض کمی داشته باشد، کبودی و ورم در هر عملی وجود دارد و جزء عوارض محسوب نمی­شود و بعد از یک هفته بعد برطرف می­شود، ولی در کسانی که افتادگی سینه بسیار شدید دارند عارضه اصلی، نکروز نوک سینه است که باعث می­شود خون­رسانی به نوک سینه در این جراحی مختل شود که آن هم بستگی به جراح دارد، اگر جراح با آناتومی ناحیه­ای که جراحی می­شود آشنایی نداشته باشد و جراح پلاستیک نباشد ممکن است مشکل نکروز نوک سینه پیش بیاید و در کسانی که افتادگی خیلی شدید سینه دارند این ریسک بالاتر می­رود.
عارضه بعدی، ممکن است اختلال شیردهی و اختلال نوک سینه به وجود آید، و در حال حاضر با وجود تکنی ک­های جدید میزان این عوارض خیلی کاهش یافته است و خیلی از این­ها با گذشت زمان برطرف می­شوند و بهبود پیدا می­ کنند.