همان طور که می دانیم با توجه به قیمت های بسیار بالای مبلمان امکان خرید و تعویض آن برای بسیاری از افراد غیرممکن است و همه افراد نمی توانند تا طبق مد روز مبلمان های متنوع و زیبایی را داشته باشند و از ان جایی که بیشتر افراد علاقه ریادی به نو شدن دارند در این جا رویه کوبی مبل مناسب ترین و بهترین راه کار برای این دسته از افراد است.                 
مهم ترین کار هایی که در رویه کوبی انجام می شود شامل تعویض کلاف، فوم مبل، پارچه مبل، اسفنج، لایکو، فنر ها و کوسن مبل است که تمامی این موارد بر روی انواع مبل ( مبل راحتی،  مبل استیل و تخت خوابشو و . . . ) به بهترین شکل ممکن توسط تعمیر کاران و رویه کوب کاران مبل یادگاری انجام می گیرد همان طور که گفتیم ,مهم ترین مزیت رویه کوبی مبل راهی برای نوسازی مبلمان قدیمی یا صندلی ‌های ناهارخوری و اداری قدیمی است که بیشتر افراد به علت فرسودگی پارچه و یا هر مشکل دیگری بدون استفاده در گوشه ای خانه رها کرده اند. از این رو یک متخصص رویه کوب می تواند تا شما را در داشتن مبلمانی جدید با طرح و رنگ تازه بی نیاز کند و کمک کند تا دکوراسیون منزل تان را به بهترین شکل ممکن تغیر دهید. بیشترین تغییرات در رویه کوبی مبل تغییراتی است که بر روی کلاف مبل انجام می‌شود تا به این ترتیب پروسه تعمیر یک مبل صورت بگیرد.با توجه به مواردی که در تعریف رویه کوبی و مزیت های آن گفته شد در صنعت مبلمان رویه کوبی به 2 شکل انجام می شود رویه کوبی و ساخت مبلمان جدید و مورد دوم نیز رویه کوبی و تعمیر مبلمان قدیمی است که تماما توسط افراد متخصص در این زمینه انجام می شود.                                               

                                                                 
*رویه کوبی مبل تعمیری قدیمی: همان طور که گفتیم یکی از شاخه های صنعت مبل رویه کوبی نام دارد و در اصل این کار کلی ترین کارهایی است که بر روی کلاف خام مبل برای رسیدن  به مرحله ی تکمیل و آماده سازی  آن انجام می شود.همان طور که در رویه کوبی مبلمان جدید از ابزار آلات نو سالم استفاده می شود در رویه کوبی مبل تعمیری نیز پس از شکافتن پارچه مبل تمامی محتویات فرسوده را از آن خارج و در صورت تعمیر فریم مبل ابتدا ان را تعمیر کرده سپس به رویه کوبی مبل قدیمی می پردازند.         
                                                                         
*انتخاب نوع پارچه رویه کوبی مبل: تعویض رویه مبلمان از جمله کارهایی است که هر چند سال یک بار در خانه ها انجام می‌شود که هدف بیشتر افراد از رویه کوبی مبلمان تعویض رویه مبل و استفاده از پارچه مبل هایی با رنگ بندی و طراحی جدید است رنگ و طراحی زیبای پارچه مهم ترین مورد در انتخاب آن است که برای داشتن ترکیبی بسیار ایده آل با سایر اجزای دکوراسیون منزل بایستی به آن دقت داشت. در انتخاب پارچه مبل توجه به نوع مبلمان نیز بسیار اهمیت دارد معمولا مبلمان راحتی که بسیار مورد استفاده قرار می گیرند بایستی از پارچه های بسیار مقاوم و ضخیم تهیه شوند زیرا همان طور که گفتیم خانواده ساعات بیشتری را در آن می گذارند.بعضی از پارچه ها نیز با توجه به رنگ بندی و طراحی های جذابی که دارند ممکن است از نظر بافت و نوع جنس کیفیت مطلوبی را نداشته باشند که باید برای فضا های کم مصرف تر مورد استفاده قرار بگیرند. پس توجه داشته باشید که در هنگام انتخاب و خرید پارچه رویه کوبی مبل توجه به رنگ و طرح و جنس پارچه بسیار الزامی و مهم است. علاوه بر این موارد نگهداری از رویه کوبی نیز در طول سال های استفاده از مبلمان از اهمیت زیادی برخوردار است.                                                                                         

*عوامل موثر بر قیمت رویه کوبی مبل همان طور که گفتیم هدف از رویه کوبی مبلمان نو کردن صندلی های قدیمی و کاناپه هایی است که ممکن است برای ما یادآور خاطرات زیادی از دوره همی های خانوادگی داریم. در روکوبی مبل مهم ترین تغییراتی که بر روی انواع مبلمان صورت میگیرد تعویض و نوسازی پارچه تشک ها و پشتی ها، فوم و فنر ها است که روکوب کار تمامی این موارد را به صحیح ترین شکل ممکن تعویض می کند و همه چیز نو می شود که به این پروسه روکوب کاری مبل گفته می شود. مطمئنا شناختن پارچه مبلی باکیفیت یکی از شاخص ترین کار هایی است که یک متخصص خبره رویه کوبی به آن مهارت دارد و با توجه به شناختی که از خواص و کیفیت و قیمت فوم های متنوع دارد می تواند در انتخاب گزینه مناسب کمک زیادی به مشتری کند و می تواند تا حدود زیادی از هزینه ها کمتر کند. از جمله عواملی که بر روی قیمت رویه کوبی تاثیر گذار است نوع پارچه می باشد چرا که علاوه بر دستمزد رویه کوبی تعیین کننده میزان دقت و مهارت استادکار است.