کاشت ابرو طبیعی
کاشت ابرو چیست؟

امروزه برای رفع مشکل طاسی و کم پشتی قسمتی از موهای سر و صورت از یک روش درمانی به نام پیوند و یا کاشت موی طبیعی استفاده میشود. که در سالهای اخیر روش ها و تکنیک های مختلفی برای انجام این پیوند توسط متخصصین این امر به کار برده شده است. اما افرادی که از ظاهر ابروهای خود ناراضی هستند و یا ابروهای آنها به دلایل مختلفی مانند آرایش ناصحیح و یا تتو دچار آسیب شده است چه کنند؟ کاشت ابرو روشی برای رفع کم پشتی و یا به صورت کلی رسیدن به فرم دلخواه و تراکم بالای مو در ناحیه‌ی ابرو می باشد که از نظر روال و تکنیک انجام زیرمجموعه‌ی روش درمانی کاشت مو می باشد. به این صورت که مو از یک ناحیه برداشت و در ناحیه مدنظر پیوند داده می شود.

آیا ابروی کاشته شده رشد طبیعی دارد؟
باید توجه داشته باشید که در کاشت ابرو و به صورت کلی عمل پیوند مو فقط موها منتقل نمیشوند بلکه ارگان های کوچکی به نام فولیکول که وظیفه ساخت مو را دارند از یک ناحیه به کمک ابزار دقیق و میکروسکوپی برداشت می شوند و به ناحیه دیگر منتقل می شوند در نتیجه تارهای موی کاشته شده تا آخر عمر به رشد خود ادامه میدهند و نیاز به مرتب کردن و کوتاه شدن دارند.

چه کسانی نیاز به کاشت ابرو دارند؟
با توجه به نقش ویژه ابروها در زیبایی صورت با توجه به قرارگیری در مرکز صورت نداشتن فرم ایده آل میتواند آزار دهنده باشد. با توجه به اینکه ریزش و از دست دادن بخشی از ابروها نمیتواند دلایل طبیعی داشته باشد ( بر خلاف موی سر ) اهمیت این موضوع بسیار بیشتر می شود،

برخی از دلایل ریزش و یا از دست دادن بخشی از ابروها
بیماری‌های تیروئیدی
بیماری‌های عمومی یا سیستمیک
آلوپسی آره‌تا
سوختگی
تاتو و هاشور ابرو
عفونت
کندن و برداشتن بیش از حد ابروها
اختلال در رشد ابروها به صورت مادرزادی
هر فردی به هر دلیلی دچار مشکل کم پشتی در ناحیه ابروها شود راه هایی را برای رفع این مشکل امتحان می کند مثل تاتو، هاشور، استفاده از مدادهای ابرو و ….

اما نتیجه ی هیچ کدام به داشتن ابروی طبیعی ختم نمی شود. با توجه به اهمیت طبیعی بودن نتیجه عمل های زیبایی نزد متقاضیان کاشت ابروی طبیعی هم بهترین روش برای رسیدن به نتیجه مطلوب است.

 

 

زاویه و جهت خواب موهای کاشته شده
جدا از مزایای کاشت ابروی طبیعی نکته بسیار مهم که باید توسط کلینیک های کاشت مو رعایت شود توجه به زاویه و جهت خواب درست با توجه به قواعد زیبا شناختی در این زمینه می باشد. زاویه و فرم اصلی ابرو پس از نظرخواهی از متقاضی و پیشنهاد پزشک مشخص میشود. در رابطه با جهت خواب موهای ابرو هم باید توجه داشت که ساختار کلی هر ابرو از 3 بخش تشکیل شده شامل سر، بدنه و دم که هر کدام جهت خواب متفاوتی باهم دارند که باید هنگام کاشت کاملا رعایت شوند.

روش های کاشت ابرو
برای عمل پیوند ابرو در مراکز مختلف روش های متفاوتی به کار گرفته می شود. اما موثرترین و پرطرفدارترین روش کاشت ابرو روش های FUT و FIT است. در کلینیک تخصصی کاشت موی آرین سیما کاشت ابرو به روش FUT انجام می شود. به این صورت که ابتدا یک نوار باریک از پشت سر (ناحیه برداشت) برداشته می شود. سپس گرافت های مو پس از جداسازی در قسمت مدنظر با توجه به زاویه و جهت خواب مدنظر پیوند داده می شوند.