آرایش صورت می‌تواند برای ایجاد نورپردازی و تغییر چهره به شیوه‌ای کاملا غیر قابل تشخیص انجام گردد. استفاده از کرم پودر، ضد آفتاب  و ابزار آرایشی دیگر می‌تواند شما را به طور غیرقابل تصوری تغییر دهد. همچنین می‌تواند برای روشن‌تر نشان دادن پوست مورد استفاده قرار گیرد، با استفاده از راهنمایی و ترفندهای آرایشی به سادگی می‌توانید ویژگی‌های صورت خود را تغییر دهید. در این مقاله نکات آرایشی برای صورت‌های لاغر را به شما آموزش خواهیم داد.

این نکات آرایشی و گریم حرفه‌ای برای صورت‌های لاغر به شما کمک می‌کند تا پشت یک نمای جدید پنهان شوید و با استفاده از ابزار آرایشی یک تصویر کاملا متفاوت از خودتان ایجاد کنید. اکثر مردم ترجیح می‌دهند بدون آرایش به نظر برسند، مخصوصا افراد مشهور، که نیاز دارند بسیار طبیعی باشند تا آرایش آن‌ها روی فرش قرمز آشکار نباشد.

۱- به سایه درست نیاز دارید

افرادی که تازه به دنیا آرایش وارد شده‌اند، نمی‌دانند که سایه تیره، آن‌ها را از هدف اصلی دور می‌کند، در حالی که رنگ‌های روشن‌تر کمک می‌کند تا به هدفشان نزدیک‌تر بشوند. این کار را می‌توان با استفاده از برنزه مات که دو درجه روشن‌تر از رنگ پوست است انجام داد، همچنین از سایه‌های روشن‌تر برای پرتر نشان دادن استخوان‌های گونه، بینی، زیر ابرو و چانه استفاده کنید.

توصیه می‌شود از یک قلم مو آرایش برای این کار استفاده کنید، به عنوان مثال اگر شما نمی‌خواهید رگ‌های پوست‌تان معلوم باشد بهتر است از کرم پودر استفاده کنید. این کار برای فصل تابستان و ماه‌های گرم سال توصیه می‌شود.

۲- پودر برنزه خود را تغییر دهید

از سایه گرم استفاده کنید. بهترین انتخاب سایه‌های خنثی با ته رنگ خاکستری است که در ترکیب با برنزه همیشه طبیعی نشان می‌دهد. فقط باید توجه کنید که فاصله بین دو رنگ ظریف و نامشخص باشد. این کار را با یک دست ثابت انجام دهید و به گونه‌ای ترکیب کنید که هیچ خطی بین دو رنگ وجود نداشته باشد. همچنین برس‌های خاص مخصوص آرایش وجود دارد که می‌تواند بهترین اثر را بر پوست شما بگذارد. با کرم پودر، کمان حد فاصل مو و پیشانی را روشن کنید و تا غضروف بینی و مرز لب‌ها ادامه دهید. بینی را می‌توان با رسم یک خط قهوه‌ای باریک به سمت پایین با کرم پور تیره خط بکشید.

۳- ابرو ضخیم‌تر بهتر هستند

شاید این حرف عجیب به نظر برسد، اما ابرو ضخیم تر برای صورت‌های لاغر مناسب‌تر است. ابرو پهن تر باعث می‌شود فضای پیشانی بیشتر مورد توجه قرار گیرد. ابروها باید به صورت طبیعی پهن باشند، همچنین یک قوس متعادل در ابرو ایجاد کنید، این کار صورت‌های لاغر و کشیده را زیباتر نشان می‌دهد.

۴- آرایش چشم گربه‌ای را فراموش نکنید!

آرایش چشم گربه‌ای یکی از جذاب‌ترین نوع آرایش است، پیشنهاد می‌کنیم لبه‌های بیرونی چشم را با یک خط باریک بکشید. این کار باعث می‌شود که صورت جمع تر به نظر برسد البته باید مراقب باشید که بیش از اندازه و غیرطبیعی چشم‌ها کشیده نشود. این کار یک حالت مثلثی شکل در صورت ایجاد می‌کند، و شکل طبیعی صورت را تغییر می‌دهد و چشم‌ها را برجسته‌تر نشان می‌دهد، و به طور موثر توجه را از قسمت پایین صورت دور می‌کند. به همین دلیل بسیاری از مدل‌ها و بازیگران از آرایش چشم گربه‌ای استفاده می‌کنند.

۵- برجسته کردن مرکز صورت

اگر می‌خواهید صورتتان کشیده شود، به خصوص اگر صورت‌تان به شکل گرد است، ایجاد فاصله بیشتر بین شمال و جنوب به جای شرق و غرب صورت کارساز است. به این منظور، شما باید مرکز صورت خود را روشن و برجسته کنید، از مرکز بینی شروع کنید و به سمت گوشه لب حرکت کنید. همچنین می‌توانید قسمت‌های پایین صورت را روشن کنید. به ابن ترتیب تمرکز از عرض صورت به طول می‌رود.

۶- بر روی چشم تمرکز کنید

یک نکته در روند آرایش وجود دارد، اگر لب‌ها را بیش از حد براق کنید مثل یک لکه صورتی به نظر می‌رسد، در حالی که اگر کانون توجه را به چشم تغییر دهید شاهکار خواهد شد. هنگامی که لب‌ها بزرگ‌تر یا پر رنگ‌تر به نظر برسد چشم‌ها را کوچکتر نشان می‌دهند، اگر می‌خواهید لب‌ها سر زنده و جذابتر به نظر برسد، از خط لب استفاده کنید، اما اگر لب‌ها را بزرگتر کنید، بقیه صورت کوچکتر به نظر می‌رسد.