منجیل، یکی از شهرهای استان گیلانه، که در شهرستان رودبار، کنار سد سفیدرود واقع شده و مرکز تجاری رودبار شناخته شده. این شهر به خاطر اینکه تو یه منطقه ای واقع شده، که آب و هوای نیمه خشک با آب و هوای مرطوب خزری تلاقی پیدا می‌کنه، بادهای خیلی شدیدی توش می‌وزه، مخصوصا در فصل های بهار و تابستون،‌ که از این بادها به وسیله توربین انرژی برق تولید می‌کنن. به همین دلیل بهش شهر توربین های بادی می‌گن.

کجا اقامت کنم؟

این شهر هتل خاصی برای اقامت نداره و اگه بین شهروندای منجیل دوست یا آشنایی ندارین، باید از شهرهای اطرافش مثل رشت و رودبار  استفاده کنین.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟

از معروفترین غذاهای این شهر شامی رودباری هست که غذای مخصوص شهرستان رودبار به حساب میاد. باقالاقاتق، ترش تره، میرزا قاسمی، واویشکا و ... از غذاهای گیلانی هستن که در این شهر هم می تونین اونا رو تست کنین. رستوران سرچشمه هم یکی از رستوران های شهره که می تونین در اون انواع غذاهای محلی و شامی رودباری رو امتحان کنین. رستوران شاطرعباس و ساندویچی حلیم داریم تا حلیم هم کی تونه انتخاب خوبی برای سرو غذا باشه.

چی بخرم؟

خرید سوغات از این شهر کار سختی نیست چرا که می تونین از فروشگاه های زیادی که در این شهر وجود دارن، انواع زیتون، روغن زیتون، کلوچه، سیر ترشی، رب انار و ... که سوغات خوراکی گیلان هستن رو تهیه کنین. نمد، بافته های پشمی و صابون زیتون از سوغات دیگه این شهر به حساب میان.

سلامت و درمان

تنها بیمارستان این شهر بیمارستان 31 خرداد هستش .

کجاها برم؟

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر، می شه به سد سفیدرود که از زیباترین سد های ایرانه، رودخانه سفیدرود که دومین رود بلند ایرانه، توربین های بادی منجیل که نماد و مهمترین دلیل معروفیت این شهر به حساب میاد، چشمه کلشتر، غار چشمه باد و پارک شهر منجیل اشاره کرد.