اگر جشن عروسی‌تان نزدیک است و قصد دارید تا آن روز چند کیلوگرم وزن کم کنید، باید بگوییم که شما تنها نیستید بلکه هفتاد درصد عروس‌ها مایل به کاهش وزن برای روز جشن هستند. این کاهش وزن و تناسب اندام می‌تواند به افزایش اعتماد بنفس کمک کند. پیشنهاد می‌کنیم از رژیم‌های کم کالری خطرناک و ورزش‌های خیلی سنگین خودداری کنید. در این مقاله نکاتی برای کاهش وزن عروس خانم‌ها را بیان خواهیم نمود.

زیاد آب بنوشید

هیدراسیون برای تبدیل مواد غذایی و چربی به انرژی، در بدن لازم است. همچنین اگر به فکر آرامش ذهنی و اثرات مثبت کاهش وزن برای عروسی هستید. پیشنهاد می‌کنیم به ازای هر نیم کیلو اضافه وزن یک لیوان آب در روز بنوشید. این کار به افزایش سوخت و ساز و کاهش اشتها و در نتیجه تناسب اندام کمک خواهد کرد.

محاسبه کالری

محاسبه کالری‌های دریافتی می‌تواند به شما کمک کند، از زیاد خوردن اجتناب کنید. این عمل از نظر روانی اجازه فکر کردن برای مصرف کالری را به شما خواهد داد و کنترل کالری و در نتیجه کاهش وزن را به ارمغان خواهد آورد. همچنین استفاده از یک کالری سنج در طول رژیم کمک می‌کند تا شما در هنگام گرسنگی خوراکی‌های کم کالری را بشناسید و از آن‌ها استفاده کنید.

ورزش

ورزش به اندازه مدیریت مصرف کالری مهم است. اگر واقعا قصد دارید برای روز عروسی وزن کم کنید باید به ورزش اهمیت دهید. ورزش نه تنها به تناسب اندام بلکه برای از بین یردن استرس، مدیریت اضطراب و انتشار اندروفین و افزایش حس خوشحالی به شما کمک خواهد کرد. پیشنهاد می‌کنیم از چند ماه قبل یک برنامه بدنسازی داشته باشید و تمرینات را به طور مرتب انجام دهید.

نکته: برای تغذیه خود برنامه داشته باشید، وقتی شما طبق یک برنامه، تعیین می‌کنید که در طول روز چه موادی را مصرف کنید. از مصرف کالری اضافه یا مواد غذایی با ارزش تغذیه ای پایین جلوگیری خواهید کرد.