داشتن ناخن‌های سالم و زیبا یکی از نشانه‌های سلامتی جسم است، داشتن ناخن‌های درخشان، سالم و بلند برای اکثر خانم‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و حس زیبایی را در آن‌ها زنده می‌کند. زیبایی و استحکام ناخن با چند ماسک خانگی افزایش دهید.

۱- روغن زیتون و آبلیمو

دو قاشق روغن زیتون و دو قاشق آب لیمو تازه را با هم مخلوط کنید و درون یک کاسه به خوبی هم بزنید و به آرامی ناخن‌ها را  پنج مرتبه و هر مرتبه دوبار با اینماسک ناخن ماساژ دهید تا ناخن‌های قوی و بلندی داشته باشید.

۲- آب لیمو و نمک دریا

یک قاشق نمک دریا و یک قاشق آب لیمو تازه را با نصف قاشق آب گرم مخلوط کرده و ناخن‌ها را به مدت ۱۵ دقیقه در این مایع قرار می‌دهیم. اگر برای دو  هفته این ماسک ناخن را استفاده کنید، ناخن‌های سالم‌تر، قوی‌تر و خوش رنگ‌تری خواهید داشت.

۳- روغن زیتون، عسل و تخم مرغ

چهار قاشق روغن زیتون گرم (طوری که پوست را نسوزاند) را با دو قاشق عسل و یک تخم مرغ، خوب مخلوط کنید. سپس ناخن خود را برای ۱۰-۱۵ دقیقه، در این محلول نگه دارید. این مراقبت را حدود ۲ بار در هفته برای ۲-۳ هفته، به طور منظم انجام دهید.

۴- روغن نباتی

با وجود اینکه روغن نباتی برای مصرف خوراکی توصیه نمی‌شود اما ساده‌ترین و باور نکردنی‌ترین روش برای داشتن ناخن‌های زیبا استفاده از ماسک روغن نباتی است. برای چند روز روغن نباتی را به ناخن‌هایتان بمالید تا نتایج را مشاهده کنید.

نکته: همیشه ناخن‌ها را از یک جهت سوهان بزنید، از کناره‌ها به سمت مرکز بروید. سوهان را به جلو و عقب نکشید (این یک اشتباه بسیار متداول است) این کار باعث ترک برداشتن و شکستگی ناخن می‌شود.