بزرگترین رویای هر بانویی کامل و بی‌نقص به نظر رسیدن در روز عروسی‌اش است. در این روز حتی کوچکترین جزئیات مانند مانیکور دست‌ها اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند که هم در مراسم و هم در عکس‌ها نقش موثری دارد. مدل طراحی ناخن برای عروس باید با مدل لباس، مو و آرایش هماهنگ باشد تا به زیبایی بیشتر شما کمک کند.

شکل مستطیلی ناخن، امروزه روی مد و بسیار ایده‌آل و محبوب است. اگر شما این مدل را نمی‌پسندید از مدل تیز که گوشه‌های ناخن نازک می‌شود بهره ببرید. البته در نظر داشته باشید که همیشه پیرو مد بودن مناسب نیست و سلیقه شما حرف اول را میزند. به یاد داشته باشید اگر ناخن‌های بزرگی دارید گوشه‌های آن را با سوهان به سمت داخل متمایل کنید تا بزرگی آن‌ها زیاد به چشم نیاید. در غیر این صورت ناخن‌هایتان را مربع مانند سوهان بکشید.

اگر می‌خواهید متفاوت به نظر برسید و با رنگی غیر از سفید، جذابیت ست خود را افزایش دهید. در مانیکور ناخن‌هایتان از رنگ‌های با نشاط  و زیبا استفاده کنید. هر سال از میزان رسمی بودن مد عروسی کاسته می‌شود و این مراسم به زندگی معمول نزدیکتر می‌شود.

برای کسانی که روحیه ملایمی دارند و می‌خواهند رنگ ناخن‌هایشان شیک و در عین حال ساده باشد، رنگ‌های یاسی، مرجانی، کرم و آبی روشن بسیار پیشنهاد می‌شود.

مدل ناخنی که همه به مانیکور فرانسوی یا فرنچ می‌شناسند شیک‌ترین گزینه برای این روز مهم است. و باعث می‌شود ناخن‌های شما بسیار مرتب و در عین حال زیبا به نظر برسد.

نوع دیگری از مانیکور فرانسوی، استفاده از رنگ‌ها و طرح‌های جسورانه است. که برای عروس خانم‌هایی با روحیه شجاع و تنوع طلب مناسب است.

استفاده از بدلیجات و نگین‌های ریز و ظریف زرق و برق‌دار بسیار پیشنهاد می‌شود و زیبایی متفاوت و تکرار نشدنی را به وجود می‌آورد.

اگر در آرایش صورت‌تان از رنگ‌های بخصوصی استفاده شده است، بهره بردن از همان رنگ برای مانیکور ناخن نیز بسیار مناسب است. مانند رنگ‌های قرمز، بنفش، زرشکی و

به تازگی بسیاری از زوج‌های جوان برای شب عروسی خود یک تم انتخاب می‌کنند. در این صورت باید مدل لباس عروس، مو، آرایش صورت و هم چنین مانیکور ناخن‌ها با تم انتخاب شده هماهنگی لازم را داشته باشد. تصاویر زیر مدل‌های مختلفی را نشان می‌دهد که هر کدام زیبایی بخصوصی را به نمایش می‌گذارند.

راهنمایی‌های برای کمک به شما:

اگر مدل ناخن سنتی را دوست دارید مانیکور ناخن‌هایتان را به شکل گرد انجام دهید در غیر این صورت مدل تیز و مربع بسیار محبوب و مدرن است.

اگر شما تصمیم دارید از ناخنهای مصنوعی استفاده کنید، حداقل سه، چهار روز قبل آن را بر روی ناخن‌هایتان بگذارید تا به آن عادت کنید و احساس راحتی داشته باشید.

در انتخاب رنگ لاک‌تان دقت لازم را داشته باشید و  آن را مناسب رنگ پوست‌تان انتخاب کنید.

برای مثال اگر از گردنبند مروارید استفاده کرده‌اید حتما در دیزاین ناخن‌هایتان نیز از رنگ صدفی و جزئیات مروارید مانند استفاده کنید.