ظاهر شما در ارتباط با دیگران بی نهایت موثره. داشتن ظاهری آراسته، همیشه محتاج وضع مالی خوب و خرج کردن زیاد نیست. بلکه چیزی که شما نیاز دارین اینه که از اصول اولیه زیباپوشی آگاه باشین. در این صورت حتی میتونید با لباس هایی که تو کمد دارین سبک خاص خودتون رو بسازین و زیبا و به روز باشین. در اینجا سعی میکنم در مورد بعضی از این اصول صحبت کنم.

به ویژگی های شخصیتی خودتون دقت کنید

ظاهر شما در اصل نشون دهنده شخصیت شماست، پس در انتخاب لباس هاتون هوشمندانه عمل کنید. برای این کار در ابتدا می تونید لیستی از ویژگی های شخصیتی و احساسی خودتون رو تهیه کنید.

موقع خرید به طراحی لباس هایی که پرو می کنید، توجه کنید. مثلا ببینید هدف طراح از طراحی جیب در قسمت خاصی از کت یا شلوار چه چیزی بوده و یا چرا برای طراحی این لباس از دو نوع پارچه استفاده کرده؟

لباس های پایه و همیشگی کمک کننده اند

همیشه در انواع لباس ها و رنگ ها موارد خاصی وجود دارند که در هر زمانی از مد نمی افتند و می تونید اونها رو با دیگر لباس ها و اکسسوری ها ترکیب کنید.

  • وجود یک لباس مشکی کوتاه در کمد لباسی هر خانمی ضروریه. لباس مشکی که میگیرید بهتره که متناسب با اندامتون باشه. دامن مشکی کوتاه هم یکی از گزینه های همیشگی مد برای خانم هاست.
  • یک بلیزر مشکی, شلوار مشکی, شلوار جین تیره و یک پیراهن دکمه دار سفید از جمله آیتم هایی هستند که همیشه جزوه گزینه های مناسب هم برای خانم ها و هم برای آقایان در زمان های مختلفند. شما می تونید با ترکیب آنها با دیگر لباس ها، سبک های متنوع و دلخواهتون رو بسازید.
  • یک بارونی بلند بژ، هم برای آقایان و هم برای خانم ها در زمستان و پاییز بسیار مناسبه. ژاکت هم گزینه خوبی برای ماه های سرد ساله. سعی کنید از هر دو رنگ مشکی و سفید ژاکت های بافتنی داشته باشید تا بتونید اونا رو با انواع مختلف لباس هماهنگ کنید.
  • برای اکسسوری ها می شه یک جفت کفش پاشنه بلند مشکی و یک کیف چرم مشکی رو در نظر گرفت.

سبک مناسب خودتون رو انتخاب کنید

سبک های مد بسیار متنوع ان و در هر لحظه سبک های جدیدتری هم ابداع می شن. این موضوع نباید باعث سردرگمی شما بشه. شما باید سبک هایی رو انتخاب کنید که با اون احساس راحتی می کنید و به گونه ای مطابق با شخصیت شماست.

اگر شما سبک های مینیمالیستی رو ترجیح میدید، بهتره گزینه هایی با این تم انتخاب کنید و اگر هم لباس هایی با طرح های شلوغ رو می پسندید، آیتم های نزدیک به این سبک رو انتخاب کنید.

شما همچنین حواستون باید به لباس هایی که دارید باشه. لباس ها و اکسسوری هایی که دارید گزینه هایی هستند که قراره با هم مطابق با سلیقه شخصیتون ست کنید. پس دقت کنید اگر پیراهنی دارید که با هیچ چیزه دیگه ایی نمی تونید ست کنید، راهی جز خرید شلواری مناسب اون رو ندارید.

 لباس های قبلی تون رو بازبینی کنید

همیشه قبل از اینکه به خرید برید, کمد لباستون رو چک کنید. ببینید که چه چیزهایی دارید. بخاطر اینکه می تونید با استفاده از لباس های قدیمیتون و ترکیب آنها با آیتم های جدید استایلی متفاوت ایجاد کنید.

در حال حاضر چه چیزهایی دارید و به چیزهایی نیاز دارید؟ مثلا اگر شما انواع مختلفی از ژاکت دارید ولی بلوز یا پیراهن مناسبی برای پوشیدن زیرش ندارید، تهیه اون باید جزو لیست خریدتون باشه.

لباس های قبلی تون رو بازبینی کنید

لباس هایی رو که مدت زیادی نپوشیدید رو امتحان کنید. بدن در طول زمان تغییر می کنه، ممکنه بعضی از لباس هاتون بزرگ یا کوچک شده باشن. اون هایی که دیگه مناسبتون نیست رو می تونید ببخشید.

اکسسوری های متناسب انتخاب کنید

اکسسوری های کلاسیک می تونه به درخشش هر چه بیشتر استایل شخصی تون کمک کنه. برای ایجاد جذابیت بیشتر در انتخاب لباس ها می تونید روی اکسسوری های مثل روسری زیبا، طلا و جواهر، ساعت، عینک آفتابی و… سرمایه گذاری کنید.