داشتن آشپزخانه ای با دکوراسیون سفید رنگ به چند دلیل خیلی خوبه. اول اینکه راهی بسیار عالی برای ایجاد فضایی روشن و دلبازه. علاوه بر اون رنگ سفید باعث میشه تا آشپزخونه ای مدرن و زیبا داشته باشین. روشنی رنگ دکوراسیون، شما رو تشویق به تمیز نگهداشتن اون میکنه و فرصتی برای خلاقیت براتون به وجود میاره. شما بدون محدودیت در رنگ یا مواد میتونین از هر متریالی برای طراحی دیوار پشت کابینت ها استفاده کنین که من در این مطلب چند مورد از بهترین ها رو بهتون معرفی میکنم.

استفاده از رنگ ها

یکی از ساده ترین راه ها برای طراحی این بخش از آشپزخانه استفاده از رنگی باب سلیقه ی شماست. شما میتونین از رنگی فوق العاده روشن استفاده کرده و فضایی زیبا و مدرن خلق کنید. استفاده از رنگ هایی با تنالیته ی آبی و سبز روشن برای این کار بسیار مناسب و زیباست.

سنگ مرمر متریالی گران و زیبا

این روزها استفاده از سنگ مرمر در رنگ ها و دارای رگه هایی با شکل های متفاوت در دکوراسیون آشپزخانه بسیار رواج پیدا کرده و انتخابی گران قیمت در بین متریال ها به حساب میاد. شما با انتخاب سنگ مرمر برای دیوار پشت کابینت ها زیبایی فوق العاده ای به فضا میدین و برای هماهنگی بیشتر قسمت های مختلف با همدیگه میتونین جزیره یا صفحه ی روی کابینت ها رو هم از جنس سنگ کار کنید.

سنگ مرمر و کاشی ها در اشکال و اندازه های مختلف در دسترس هستند و به شما این امکان رو میدن که با آزادی بیشتری دست به طراحی بزنید. از بهترین انتخاب ها برای حفظ آشپزخانه در ظاهری تمیز و مدرن استفاده از سنگ مرمره که میتونین همانند کاشی اونها رو برش داده و به شیوه های مختلف روی دیوار قرار بدین.

جایگزین کردن پنجره به جای دیوار

جذاب ترین انتخاب میتونه همین جایگزینی زیبا باشه و شما با استفاده از یک پنجره به جای دیوار، نور بیشتری به فضا وارد میکنید و مکانی آرامش بخش برای پخت و پز به وجود میارین.

ایجاد کنتراست با استفاده از دیواری تیره

ایجاد دیواری با رنگ تیره در پشت کابینت ها در آشپزخانه ای با رنگ سفید کنتراست زیبا و بی نظیری رو به وجود میاره. بکارگیری کاشی هایی با رنگ سیاه یکی از ساده ترین راه ها برای انجام این کاره. همچنین میتونین از یک فلز براق تیره رنگ یا حتی یک لیوان سیاه و سفید استفاده کرد. تضاد بین سیاه و سفید در آشپزخانه نگاهی دراماتیک ایجاد میکنه و بکارگیری رنگ تیره دعوت کنندگی فضا رو کاهش نمیده.

افزودن بافت با استفاده از کاشی های افقی سفید رنگ

معمولا کاشی ها از پرکاربردترین متریال ها در پوشوندن دیواره های آشپزخونه ها به حساب میان. اگه تمایل دارین آشپزخونه ای تماما سفید داشته باشین و دیوار پشت کابینت ها حالتی تک بعدی و یکنواخت نداشته باشه میتونین از کاشی های مستطیلی سفید رنگ استفاده کنید و اون ها رو به صورت افقی در کنار هم قرار بدین.

استفاده از چوب در آشپزخانه

برای ایجاد محیطی گرم در کنار استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون آشپزخانه بکارگیری چوب یکی از بهترین گزینه هاست. در کنار رنگ سفید از هر رنگ و جنس چوبی میتونین استفاده کنین و در مقایسه با سایر مصالح آسیب پذیری کمتری هم داره و نگهداری از اون راحت تره.