همه می دانیم که خرید وسایل برای چمدان عروس و داماد چقدر سخت و طاقت فرساست. و سخت تر از آن، نوشتن لیست لوازمی که باید خریداری شود.

به همین دلیل کارتان را راحت کردیم!

لیستی متشکل از کلیه لوازم مورد نیاز برای عروس خانم و آقا داماد را تهیه کردیم که هرآنچه برای استفاده به آن نیاز خواهند داشت و حتی بیشتر در آن ذکر شده است.

این لیست یک لیست کامل برای خرید است که همه چیز دارد. این لیست را می توانید به دلخواه به عنوان لیست خرید در نظر بگیرید و اقلامی را که به آنها احتیاج دارید را علامت زده و فقط آنها را خریداری کنید. هدف از این لیست کامل بودن آن است.

خرید عقد وسایل عروس خانم

خریدعقد عروس به عهده خانواده داماد میباشد

طلای عروس : سرویس طلای عروس را طبق توافق در بله بران و در حد شان و شئونات دو طرف باید خریداری کرد .

آینه و شمعدان : باز هم برای آینه و شمعدان به توافق دو خانواده نگاه کنید و سایز و مدل را طبق خانه ای که در آن ساکن هستید خریداری کنید .

خرید حلقه و ساعت برای دو خانواده به صورت یک سان خواهد بود

پارچه چادری  : ( در صورتی که شما در خانواده مذهبی هستین خرید یک قواره پارچه چادری مشکی و یک قواره چادر سفید در خرید الزامی هست )

پیراهن : در بیشتر خانواده ها رسم هست سه دست لباس آماده خرید میکنن که این سه لباس میتواند ( کت و دامن ، کت و شلوار و یا لباس شب مجلسی ) باشد .

مانتو : اصولا برای عروس خانم مانتویی شیک و مجلسی هم تهیه میشود .

روسری : در بیشتر خانواده ها رسم است که خرید عروس را عدد فرد خرید میکنند ( مثلا یک یا سه تا روسری خریداری میکنند )

شلوار: اگر عروس شما اسپرت پوش هست کنار خریدتون حتما از شلوار های زیبا استفاده کنید .
 

کیف و کفش :  بهتر هست دو ست کیف و کفش ست هم و مجلسی خریداری کنید و یک عدد اسپرت ( باز هم به سلیقه خودتون در این خرید دقت کنید اگر از کفش اسپرت استفاده نمیکنید خریداری نکنید )

قواره ی پارچه : اگر در خانواده خود رسم ندارید لباس آماده بخرید و یا اگر عروس شما تپل هست میتوانید برای آن پارچه بخرید )

لباس زیر  و لباس خواب : بهتر است برای خرید لباس زیر و لباس خواب خود عروس خانم و اقا داماد تصمیم بگیرند ( فقط سعی کنید رنگ های شاد و ست های شیک را انتخاب کنید )

ست حوله : اصولا یک سرویس حوله در خرید برای عروس و داماد خریداری میشود .

لوازم آرایشی شامل : ست برس معمولی و برس پیچ ، سشوار،اپیلیدی ، ادکلن ، کرم پودر، پن کیک، مداد ابرو، چشم و لب، لاک، رژلب ، ست مانیکور، سایه، ژل مو، تافت مو، مام، کرم مرطوب کننده، فر مژه، ریمل، رژ گونه، آینه کوچک ، صندوقچه لوازم آرایش

چمدان : در خرید عروس چمدانی بزرگ تهیه میشود که وسایل خریداری شده را در آن میگزارند

خرید عقد وسایل داماد
 

خرید عقد داماد به عهده خانواده عروس میباشد
 

کت و شلوار : بهتر است برای داماد کت و شلواری آماده خریداری شود ( گاهی وقتا هم در بعضی از خانواده ها رسم است که پارچه کت و شلواری را در خرید میگزارند )

پیراهن : در خرید دقت کنید لباسی هماهنگ با کت و شلوار خریداری کنید .

خرید حلقه و ساعت برای دو خانواده به صورت یک سان خواهد بود .

کفش و ست کیف و کمربند : روی خرید آقای داماد یک سرویس کیف و کمربند هماهنگ با رنگ کفش خریداری میشود .

لباس زیر : برای آقای داماد لباس زیری به رنگ سفید و یا طوسی تهیه کنید .

لوازم آرایشی : سشوار ، ریش تراش ، ست افتر شیو ، کیف اصلاح و متعلقات ست برس معمولیو برس پیچ ، ست نمانیکور مردانه ، ادکلن ژل، تافت، مام، دئودورانت ، صندوقچه لوازم آرایش

لباس خواب : لباس خوابهایی در فروشگاه های عروس داماد وجود دارد که به آنها ( رب دو شامبر ) گفته میشود شامل پیراهن و شلوارک و شلوار و دمپایی رو فرشی هست که برای ست راحتی آقای داماد میتوانید استفاده کنید .

 چمدان : برای داماد چمدانی باسایز کوچکتر خریداری میکنند برای گزاشتن وسایل های خرید