میکروبلیدینگ یکی از روش‌های آرایش نیمه دائم ابروها است. با میکروبلیدینگ می‌توانید با توجه به فرم صورت، حالت ابروهای خود را طراحی کنید و ابروی خود را پرتر جلوه دهید.
میکروبلیدینگ یکی از روش‌های آرایش نیمه دائمی ابرو است. در واقع با کمک میکروبلیدینگ می‌توانید فرم دلخواهی برای ابروهای خود ایجاد کنید. فرایند میکروبلیدینگ ابرو یک فرایند دقیق است و با ابزار خاصی انجام می‌شود. به همین دلیل برای اجرای آن باید حتما به متخصص این کار رجوع کنید.
میکروبلیدینگ با قلمی مخصوص همراه با یک سری شیب‌دار انجام می‌شود که حدود ۱۰ تا ۱۲ سوزن ریز در انتهای آن وجود دارد. این سوزن‌ها وارد پوست نمی‌شوند بلکه سطح پوست را به شکل کاملا سطحی و چیزی شبیه به برش با کاغذ، برش می‌دهند.
این سوزن‌ها خطوطی ریزی در جهت ابروها ایجاد می‌کنند و رنگ مخصوص از طریق آنها وارد لایه زیرین پوست می‌شود. این پروسه باعث ایجاد خط‌های باریک و در جهت رویش ابروها درست شبیه به تارهای ابرو می‌شود.
میکروبلیدینگ چقدر دوام دارد؟
این روش نوعی آرایش نیمه‌دائمی است یعنی تا ابد باقی نمی‌ماند و البته به ترمیم هم نیاز دارید. با توجه به هزینه و دردسرهایی که دارد، یکی از سوالاتی که معمولا برای افراد پیش می‌آید این است که میکروبلیدینگ چقدر دوام دارد؟
میکروبلیدینگ معمولا بین ۱۲ تا ۱۸ ماه دوام دارد. البته میزان ماندگاری پیگمنت‌ها به نوع پوست هم بستگی دارد. برای افرادی که پوست چرب دارند، میکروبلیدینگ ۱۲ ماه باقی می‌ماند قبل از اینکه به ترمیم مجدد نیاز پیدا کنید. کسانی که پوست نرمال دارند تا ۱۸ ماه می‌توانند از مزایای میکروبلیدینگ بهره‌مند شوند. اگر ترمیم ابرو را ادامه ندهید، ابروها کم کم، کمرنگ می‌شوند و ددر نهایت ناپدید می‌شوند. ولی اگر می‌خواهید میکروبلیدینگ روی پوست باقی بماند، حدودا هر ۱۸ ماه یا کمتر، باید آن را ترمیم کنید.
آیا می‌توان میکروبلیدینگ را ریمو یا پاک کرد؟
بله. پیگمنت‌هایی که برای میکروبلیدینگ مورد استفاده قرار می‌گیرند، هیچ نوع لک یا تغییر رنگ در پوست ایجاد نمی‌کنند. برای از بین بردن میکروبلیدینگ و در واقع ریمو کردن آن می‌توان از نوعی حلال مخصوص رنگ‌ها استفاده کرد.
فراموش نکنید که در ۷ تا ۱۰ روز بعد از میکروبلیدینگ، ابروهای شما ۴۰ درصد تیره‌تر از نتیجه نهایی کار خواهند بود. با شروع فرایند ترمیم ابرو، این رنگ ملایم‌تر و روشن‌تر می‌شود. افرادی که میکروبلیدینگ انجام می‌دهند در روزهای اول معمولا از پررنگ بودن ابروهای خود ابزار نارضایتی می‌کنند و حتی دچار ترس و وحشت می‌شوند. ولی باید صبور باشید تا رنگ‌ها به حالت نرمال تغییر رنگ دهند. بعد از ۷ تا ۱۰ روز، می‌توانید رنگ نهایی را ببینید که معمولا روشن‌تر از روزهای اول است.
                                               
قبل از میکروبلیدینگ:
از یک هفته قبل الکترولیز، برداشتن با موچین و وکس ابرو را انجام ندهید.
از دو هفته قبل، آفتاب نگیرید و زیر نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید.
از یک هفته قبل، فیشال و لایه‌برداری انجام ندهید.
از یک ماه قبل، از محصولات حاوی رتینول یا ویتامین A استفاده نکنید.
در روز انجام میکروبلیدینگ ورزش نکنید.
سه هفته قبل از میکروبلدینگ بوتاکس نکنید.
از یک هفته قبل روغن ماهی و ویتامین E مصرف نکنید چون این مواد، خون را رقیق می‌کنند.
سه روز قبل از میکروبلیدینگ وکس نکنید یا رنگ نکنید.
روزی که قرار است میکروبلیدینگ انجام دهید این نکات را رعایت کنید:
۲۴ تا ۴۸ ساعت قبل نوشیدنی الکلی ننوشید.
دو ساعت قبل از آن قهوه ننوشید.
از ۲۴ ساعت قبل، آسپیرین یا ایبوپروفن مصرف نکنید.
میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن چه تفاوت و شباهتی دارند؟
نکاتی که بعد از میکروبلیدینگ باید رعایت کنید:
مراقبت‌ بعد از آرایش دائم یکی از مراحل مهم و حساسی است که باید با دقت اجرا کنید.
از روز اول تا هفتم:
۱. به آرامی ابروها را هر روز صبح و شب با آب و صابون‌های آنتی‌باکتریال بشویید. اطمینان حاصل کنید که صابون به طور کامل از روی پوست صورت پاک شده است. با حوله نرم یا دستمال کاغذی، ابرو را خشک کنید. نگران نباشید چون این کار باعث از بین رفتن پیگمنت‌ها نمی‌شود.
۲. مقداری روغن‌های مغذی طبیعی مثلا روغن نارگیل روی هر ابرو قرار دهید. صبح و شب این کار را تکرار کنید.
۳. از روبالشی‌های تمیز استفاده کنید.
۴. ابروهای خود را دستکاری نکنید.
۵. برای مدت۴ هفته فیشال، بوتاکس یا لایه‌برداری نکنید.
۶. برای مدت یک هفته ورزش نکنید.
۷. برای مدت یک هفته در مقابل نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
۸. برای مدت ده روز از حمام رفتن‌های طولانی و پر از بخار اجتناب کنید.
۹. تا ۱۰ روز شنا نکنید.
۱۰. تا زمانی که ابروها ترمیم نشده‌اند، از مواد آرایشی و مواد مراقبتی پوست روی ابروهای خود استفاده نکنید.
مزایا و معایب میکروبلیدینگ
 آماده  شدن برای میکروبلیدینگ
۱. یک جلسه مشاوره برگزار کنید.
بعد از اینکه متخصص میکروبلیدینگ مورد نظرتان را انتخاب کردید، یک جلسه مشاوره با او برگزار کنید. در این جلسه معمولا ابروهای شما بررسی می‌شود، در مورد این تکنیک به شما توضیح می‌دهند و بهترین رنگ و فرم ابرو را برایتان مشخص یا پیشنهاد می کنند. در این جلسه گاهی اوقات با مداد ابرو، یک شکل اولیه از ابرو می‌کشند تا متوجه شوید که ظاهر نهایی شما به چه شکل خواهد بود.برای این جلسه، عکسی از ابرویی که مد نظر دارید همراه‌تان ببرید. با این کار، تکنیسین میکروبلیدینگ متوجه می‌شود که چه مدل ابرویی در ذهن دارید.
۲. قبل از میکروبلیدینگ صورت خود را از قرار گرفتن در معرض آفتاب و آفتاب‌سوختگی حفظ کنید.
اگر صورت شما در روز مشاوره تیره شده باشد یا بر اثر قرار گرفتن زیر آفتاب، برنزه شده باشد، نمی‌توانید رنگ مناسب را برای میکروبلیدینگ پیدا کنید و شاید رنگی که انتخاب می‌کنید، تیره‌تر شود. علاوه بر این، آفتاب سوختگی باعث می‌شود که ابروهای شما دیرتر ترمیم شود.
از دو هفته قبل از جلسه مشاوره، حتما برای زیر آفتاب کلاه لبه‌دار سر کنید و کرم ضدآفتاب بزنید.
۳. از لایه بردارهای شیمیایی، بوتاکس و برخی محصولات پوستی استفاده نکنید.
اگر از لایه‌بردارهای شیمیایی استفاده می کنید، حداقل در شصت روز مانده به میکروبلیدینگ، استفاده از آنها را متوقف کنید. فراموش نکنید که لایه‌برداری شیمیایی بعد از میکروبلیدینگ نیز باعث کم‌رنگ‌تر شدن سریع پیگمنت‌ها می‌شود.
در فاصله سه هفته مانده به میکروبلیدینگ بوتاکس نکنید. سی روز مانده به میکروبلیدینگ، استفاده از هر نوع محصول حاوی رتینول یا Retin-A را متوقف کنید.
۴. ابروهای خود را وکس نکنید و با موچین برندارید.
کسی که برای شما میکروبلیدینگ انجام می‌دهد، فرم مناسب ابرو را برایتان ایجاد خواهد کرد بنابراین لازم نیست قبل از انجام این کار، نگران فرم ابرو باشید و آن را بردارید. اگر می‌خواهید وکس کنید در فاصله ۷۲ ساعت مانده به میکروبلیدینگ، این کار را انجام ندهید.
بهترین حالت این است که با ابروهای طبیعی خود در جلسه مشاوره شرکت کنید.