فهرست : 

آشنایی با فیزیوتراپی شانه 
فیزیوتراپی شانه برای چه کسانی ضروری است؟ 
فیزیوتراپی شانه چگونه انجام می‌شود؟ 
مراحل مهم انجام فیزیوتراپی شانه 
بررسی هزینه فیزیوتراپی شانه
سخن آخر 

با توجه به اینکه شانه دارای مفاصلی حساس است شاید بسیاری از افراد به دلایل مختلفی همانند تصادف، ضربات غیر عادی یا حتی ورزش و زمین خوردن دچار آسیب در این ناحیه شوند. اما همان‌طور که مفاصل شانه خیلی زود آسیب می‌بینند، با روش درمانی موثر نیز خیلی سریع بهبود می‌یابند. بهترین روش درمانی انجام تمرینات طبی و فیزیوتراپی است. ناگفته نماند انجام این ورزش‌ها و تمرینات طبی باید زیر نظر پزشکی مجرب در کلینیکی معتبر انجام شود تا نتیجه خوبی به همراه داشته باشد. البته شاید هزینه فیزیوتراپی شانه برای هرکسی معقول نباشد اما به هر حال سلامتی از هر چیزی مهم‌تر است. در این راهنما از سایت برترین ها بیشتر در مورد ورزش‌های طبی یا فیزیوتراپی شانه و قیمت آن توضیح می‌دهیم.

هزینه فیزیوتراپی شانه ۱۴۰۱


بیشتر بخوانید : فیزیوتراپی در ونک با تجهیزات پیشرفته


آشنایی با فیزیوتراپی شانه

همه ما تا حدودی با فیزیوتراپی آشنا هستیم و می‌دانیم در صورتی که یکی از مفاصل بدن آسیب ببیند و نتواند عملکرد صحیحی داشته باشد، باید به فیزیوتراپی برویم. شانه نیز یکی از همان بخش‌های بدن است که شاید مورد آسیب قرار بگیرد و به دلایل مختلفی کارکرد معمولی خود را از دست بدهد.
برای درمان شانه و بازگشت آن به حالت عادی و همچنین کاهش درد شانه باید طبق نظر پزشک در جلسات فیزیوتراپی حضور داشته باشیم. هزینه فیزیوتراپی شانه نیز با توجه به آسیب شانه، تمرینات طبی و تخصص پزشک و کلینیک متغیر خواهد بود.
با این روش درمانی اختلالات موجود در نحوه عملکرد شانه کاهش می‌یابد و به تدریج از بین می‌رود. توجه داشته باشید فیزیوتراپی شانه در واقع ورزش‌ها و تمرینات اصلاحی است که درد مفاصل شانه را کاهش می‌دهد و باعث حرکت بهتر آن می‌شود.
اما اگر درد همچنان ادامه داشته باشد و مشکلات مفاصل شانه تشدید یابند، فرد بیمار باید به جراحی شانه خود فکر کند و از پزشکان متخصص جراح کمک بگیرد. اگر ساکن شمال تهران هستید برای آشنایی با بهترین مرکز فیزیوتراپی در شمال تهران به صفحه لینک داده شده مراجعه نمایید.

فیزیوتراپی شانه برای چه کسانی ضروری است؟

توجه داشته باشید اگر مفاصل شانه شما دچار اختلال است و دردهای مفصلی در نواحی شانه خود احساس می‌کنید، باید به پزشکی مجرب در همین حوزه مراجعه کنید. متاسفانه سالانه افراد بسیاری به دلایل مختلفی دچار درد مفصل شانه می‌شوند که انجام فیزیوتراپی شانه برای آنها ضروری خواهد بود.
برای مثال اگر دچار تاندونیت شانه هستید باید به پزشکی برای انجام فیزیوتراپی مراجعه کنید. هزینه فیزیوتراپی شانه نیز با توجه به مشکل و اختلال شانه شما متغیر خواهد بود.
حتی نوع تاندونیتی که به آن مبتلا هستید بر روی هزینه هر جلسه فیزیوتراپی ۱۴۰۱ تاثیرگذار است. در صورت بروز هر یک از اختلالات زیر انجام فیزیوتراپی شانه ضروری خواهد بود:

 • افراد دارای شکستگی شانه
 • مبتلایان به سندروم ایمپینجمنت
 • افراد دارای پارگی لابروم شانه
 • مبتلایان به سندروم توراسیک
 • افراد دارای انواع دررفتگی‌های شانه
 • وجود انواع اختلالات مفصل شانه
 • افراد دارای مشکل شانه منجمد

عوارض فیزیوتراپی شانه


بیشتر بخوانید : لیزر پرتوان در فیزیوتراپی


فیزیوتراپی شانه چگونه انجام می‌شود؟

به خاطر داشته باشید بعد از اینکه پزشک متخصص شانه شما را معاینه کرد، با توجه به اختلال یا سندرومی که در شانه به آن دچار هستید، برای شما جلسات فیزیوتراپی را تجویز می‌کند. در ادامه با توجه به نسخه پزشک و توصیه‌های او باید در جلسات فیزیوتراپی شرکت کنید تا بهبود شانه خود را به دست آورید.
طی جلسات فیزیوتراپی شانه نه تنها از دستگاه‌های پیشرفته استفاده می‌شود، بلکه فیزیوتراپ به شما کمک می‌کند برخی از حرکات کششی و ورزشی را برای بهبود وضعیت شانه خود انجام دهید
هزینه فیزیوتراپی شانه نیز به همین عوامل، دستگاه‌ها و تجهیزات کلینیک فیزیوتراپی و زخمت فیزیوتراپ بستگی دارد. در ادامه کارهایی که طی یک جلسه فیزیوتراپی شانه انجام می‌شوند را به طور خلاصه ذکر می‌کنیم:

 • رفع گرفتگی‌های عضله شانه با کمک دستگاه‌های پیشرفته
 • کمک به ترمیم شانه با استفاده از امواج صوتی
 • استفاده از دستگاه‌های خاص در بهبود خونرسانی به بافت شانه
 • انجام تمرینات و ورزش‌های طبی به منظور تقویت عضله شانه
 • انجام ماساژ
 • رفع ضایعات شانه با دستگاه‌های لیزر مخصوص
 • استفاده از میدان‌های مغناطیسی در ترمیم ضایعات شانه
 • انجام درمان‌های دستی و کششی بافت شانه
 • الکتروتراپی به منظور رفع تنش‌های عضله شانه

مراحل مهم انجام فیزیوتراپی شانه

با توجه به شرایطی که بیمار دارد پزشک متخصص جلسات فیزیوتراپی را برای او برنامه‌ریزی می‌کند. فرد بیمار نیز باید با توجه به نسخه و توصیه پزشک متخصص خود مراحل فیزیوتراپی شانه را پشت سر بگذارد.
تمرینات کششی و حرکتی از مهم‌ترین مراحل انجام فیزیوتراپی شانه هستند که باید تحت نظر پزشکی متخصص انجام شوند. در صورتی که این حرکات کششی و حرکتی به درستی انجام نشوند به طور حتم برای فرد دردسرساز خواهند بود.
در واقع نه تنها باعث بهبود عملکرد شانه او نمی‌شوند بلکه تاثیرات منفی نیز دارند. از این‌رو بهتر است تمام حرکات الزامی در جلسات فیزیوتراپی شانه با حضور فردی متخصص و ماهر انجام شود.
هر یک از حرکات و مراحل مهم فیزیوتراپی روش خاصی برای انجام شدن دارند که باید طبق مراحل آنها پیش رفت. در بخش‌های بعدی این حرکات الزامی و خاص را به طور خلاصه نام می‌بریم:  

 • حرکت کششی خوابیده به پهلو
 • حرکت کششی قسمت پشتی شانه
 • حرکت کششی قسمت پایین مفصل شانه
 • چرخاندن داخلی و خارجی شانه توسط فیزیوتراپ
 • حرکت کششی عضلانی شانه در چارچوب در
 • حرکت کششی عضله پشت شانه به حالت ایستاده
 • حرکت کششی عضله پشت شانه و بین کتف‌ها
 • چرخش شانه در حالت نشسته توسط دست دیگر

فراموش نکنید این مراحل تنها چند مورد از حرکات کششی و تاثیرگذار قابل انجام در جلسات فیزیوتراپی بود. به هر حال با توجه به مشکل و اختلالی که در شانه شما وجود دارد بهترین حرکات کششی را طبق توصیه پزشک و با کمک فیزیوتراپ انجام دهید.

بررسی هزینه فیزیوتراپی شانه

فراموش نکنید هزینه فیزیوتراپی شانه به عوامل مختلفی بستگی دارد. در واقع با توجه به نسخه پزشک و حرکاتی که در هر جلسه از فیزیوتراپی انجام می‌شود هزینه هر جلسه فیزیوتراپی ۱۴۰۱ متغیر است. قیمت حدود هر جلسه فیزیوتراپی شانه 1.200.000 تومان برآورد شده است.
البته این مبلغ با توجه به نیاز فرد بیمار، مهارت پزشک، تجهیزات کلینیک و حرکات کششی مورد نیاز متغیر است. در هر جلسه از فیزیوتراپی شانه برخی از دستگاه‌ها استفاده می‌شوند که هزینه استفاده از هر یک از آنها طی جلسات مختلف متغیر خواهد بود.
 برای مثال هزینه استفاده از میدان مغناطیسی در هر جلسه حدود 156.000 تومان تخمین زده شد. به طور کلی برای انجام فیزیوتراپی شانه در هر جلسه مبلغی کلی دریافت می‌شود که هزینه استفاده از هر یک از دستگاه‌های مورد نیاز را با هزینه حرکات دستی جمع کرده و به آن مقدار رسیده‌اند.
توجه داشته باشید برخی از حرکت دستی برای فیزیوتراپی شانه تنها جلسه‌ای 50.000 تومان هزینه دارند. در حالی که برخی دیگر از حرکات کششی گران‌تر خواهند بود.

قیمت هر جلسه فیزیوتراپی ۱۴۰۰


بیشتر بخوانید : بهترین مرکز فیزیوتراپی غرب تهران


سخن آخر

اگر بر اثر تصادف یا زمین خوردن، شانه شما دچار آسیب، پارگی یا گرفتگی شده است توصیه می‌کنیم به پزشکی متخصص در این حوزه مراجعه کنید. همچنین در صورت لزوم با پرداخت هزینه فیزیوتراپی در جلسات الزامی و کاربردی فیزیوتراپی شانه شرکت داشته باشید.
فراموش نکنید سلامتی مفصل شانه مهم‌ترین مسئله در انجام حرکات کششی فیزیوتراپی شانه است که تنها با کمک فیزیوتراپی حاذق و ماهر می‌توانید درد مفصل شانه خود را رفع کنید. امیدواریم راهنمای ما در معرفی فرآیند درمانی فیزیوتراپی شانه و آشنایی با هزینه حدودی آن برای شما مفید بوده باشد.