اگر مراسم عروسی‌تان نزدیک است و لباس عروسی خود را انتخاب کرده‌اید، گام بعدی انتخاب اکسسوری مناسب برای این مراسم است. در این مقاله سعی داریم قوانین انتخاب اکسسوری برای لباس عروس را بازگو کنیم. با ما همراه باشید:

تطبیق اکسسوری‌ها

شما ممکن است تا به حال متوجه نشده باشید، اما برخی از فلزات جلوه زیباتری با لباس‌های کاملا سفید ایجاد می‌کنند. نقره، پلاتین یا مروارید همراه با هایلایتی از طلا انتخاب خوبی برای لباس سفید عروسی است. باید فلزاتی را انتخاب کنید که همراه لباس عروس شما بهترین جلوه را داشته باشد.

کمتر بهتر است!

شما نیازی به داشتن گردنبند، گوشواره، کلاه و همه اکسسوری‌ها ندارید. اکسسوری‌ها برای این استفاده می‌شوند که شما منحصر به فرد به نظر برسید، اما اگر در انتخاب اکسسوری‌ها زیاده‌روی کنید، ممکن است ظاهری نامناسب و شلوغ ایجاد کند. مثلا اگر لباس عروس شما دارای یک یقه تزئین شده است، بهتر است یک جفت گوشواره آویز ساده به جای گردنبند (که ممکن است بیش از حد شلوغ به نظر برسد) انتخاب کنید. و برعکس اگریک لباس عروس ساده دارید، سعی کنید طرح و مدل گردنبند جسورانه و کار شده باشد.

تور عروس

تور عروس از اکسسوری‌های مهم برای هر عروسی به شمار می‌رود. اما چند نکته وجود دارد که شما باید به آن‌ها برای این انتخاب توجه کنید.

تور خود را دقیقا مطابق با رنگ لباس عروس انتخاب کنید.

اگر لباستان روی زمین کشیده می‌شود بهتر است از یک تور ساده استفاده کنید تا توجه‌ها را از دنباله لباس عروس‌تان دور نکند.

اگر لباس عروستان ساده است، بهتر است از یک تور گلدوزی شده و پر زرق و برق استفاده کنید.

قد و فرم اندام خود را در نظر بگیرید. تور عروس بلند که بر روی زمین کشیده می‌شود برای اندام‌های بلند و کشیده مناسب است. و اما برای یک عروس با قد کوتاه هر نوع تور متوسط و کوتاهی می‌تواند مناسب و زیبا باشد.

تور عروس مناسب

نکات دیگری هم وجود دارد که برای انتخاب یک تور عروس مناسب باید به آن‌ها توجه کرد. توجه کنید که حتما قبل از انتخاب اکسسوری‌های خود، لباس را انتخاب کنید. همچنین اگر شما قصد استفاده از تاج داشته باشید پیشنهاد می‌کنیم از یک تور کوتاه‌تر و ساده‌تر کمک بگیرید.

انتخاب گوشواره

برای اضافه کردن کمی هویت به لباس عروس خود چه کار می‌کنید؟ نیازی به خرید یک وسیله گران قیمت نیست. کافی است از یک گوشواره مناسب با استایل خود کمک بگیرید تا بر جذابیت شما بیافزاید. اگر اندام سیبی شکل دارید از یک گوشواره بلند استفاده کنید تا گردنتان بلندتر به نظر برسد.

کفش مناسب

هیچ ست لباسی بدون یک جفت کفش مناسب کامل به نظر نمی‌رسد و لباس عروسی هم از این قاعده مستثنی نیست. کفشی که برای شب عروسی انتخاب می‌کنید از اکسسوری‌های مهم است که باید در راحتی آن توجه لازم را داشته باشید.  برای خرید کفش مناسب عروسی به ارتفاع پاشنه و نوع جنس و مواد ساخته شده آن توجه کنید و در نظر بگیرید که باید این کفش پاهای شما را برای جلوگیری از بی‌ثباتی به خوبی پشتیبانی کند.

پوشش مناسب

یک پوشش گرم و مناسب برای عروسی‌هایی که در ماه‌های سرد سال برگزار می‌شوند لازم است. بلیزر، کت و شال خز از گزینه‌های مناسب برای این کار است. مهم این است که یکی را انتخاب کنید که در تعادل کامل با  تزئینات لباس شما باشد. سعی کنید از وسایل مفهومی، مثلا یک رنگ گل در دسته گل با معنی خاص خود استفاده کنید. می‌توانید از دو یا سه گل کوچک طبیعی یا مصنوعی از همان رنگ در تزیین موهای خود ستفاده کنید.

اکسسوری به اندازه کافی استفاده کنید

با وجود اینکه مراسم عروسی خاص است، اما بهتر است از سبک عادی خود منحرف نشوید. اگر شما به ندرت از جواهرات استفاده می‌کنید، نیازی نیست در شب عروسی هم خود را غرق در جواهرات و زیورآلات کنید. هدف این است که شما بهترین استایل خودتان را داشته باشید، نه اینکه به شخص دیگری تبدیل شوید.