شاید بسیار اتفاق افتاده باشد که آلبوم عکس های کودکی را ورق زده و به یاد خاطرات گذشته خندیده و یا گریه کرده باشید.

عکس از بزرگ ترین گنجینه های زندگی هر فردی است پس اهمیت این عکس ها را دست کم نگیرید.

برای داشتن یک عکس به یادماندنی از یک عکاس حرفه ای کمک بگیرید. قبل از روز عکاسی لوازم و لباس ها را هماهنگ کنید .

عکس ها را می توانید در آتلیه عکاسی کودک یا فضای باز عکسبرداری کنید و یا حتی از عکاس بخواهید به منزل شما بیاید.

کلیشه ها را کنار بگذارید و جلوی دوربین عکاسی راحت باشید. بخندید و با هم شوخی کنید و اجازه بدهید عکاس لحظات شیرین را ثبت کند.

عکس ها را در قاب های زیبا جایی قرار دهید که در دیدتان باشد. بعدها به یادآوری این لحظات، بسیار لذت بخش خواهد بود.

عکس کودک

برای انتخاب آتلیه بارداری مناسب ، می توانید از جستجو در اینترنت یا پرس و جو از دوستان و اقوام استفاده کنید. بعد از پیدا کردن آتلیه بارداری مطابق معیارتان حالا وقت آن رسیده که در محل آتلیه حضور پیدا کرده تا از قوانین آتلیه بپرسید، نمونه کارها را ببینید و پاسخ سوال هایتان را دریافت کنید .

مسلما هر آتلیه بارداری قوانین خاص خود را دارد و می بایست خودتان را با آنها هماهنگ کنید.

بهترین زمان برای عکاسی بارداری هفته سی ام است ، چراکه در این زمان شکم حجم مناسبی پیدا کرده است .

میانگین وقت عکاسی برای عکاسی بارداری یک ساعت است اما در صورت خالی بودن ممکن است مدت زمان بیشتری به شما اختصاص دهند. در خصوص چاپ عکس ممکن است آتلیه بارداری،محدویتی برای تعداد چاپ عکس برای شما در نظر داشته باشد.

بسیاری از آتلیه های بارداری فایل عکس ها در اندازه کوچک جهت استفاده در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام و... یابکگراند گوشی تحویل میدهند ، اما توقع نداشته باشید که فایل ها را در سایز اصلی به شما بدهند.

قبل از انجام عکاسی بارداری صحبت کردن با عکاس می تواند بسیار سودمند باشد، چراکه می توانید ژست هایی که دوست دارید عکس بگیرید، نشان دهید و از مشورت و نکته های او بهره مند شوید. ممکن است با توجه به مسائل فنی، عکاس از ایده های شما استقبال نکند، پس باز هم نگران نباشید، به او اعتماد کنید .

آرایش کنید اما لازم نیست به آرایشگاه بروید و شنیون کنید ، تنها کافیست به دست هایتان لاک بزنید، موها را براشینگ کنید، موهای ساده و براشینگ شده، علاوه بر نشان دادن زیبایی و حس مادری در عکس بارداری، متداول تر و مناسب ترند .

 نگران ترک های روی شکم نباشد بهترین زمان استفاده از فتوشاپ همین جاست .

با آژانس به محل آتلیه بارداری بروی این کار با یک تیر چند نشان را خواهید زد، اگر آتلیه پارکینگ اختصاصی نداشته باشد، بدنبال جای پارک نخواهید گشت و در مسیریابی در زمان ترافیک مشکلی نخواهید داشت . از طرفی استرس برای شما اصلا خوب نیست، به اتفاق همسرتان صندلی عقب نشسته و با خیال آسوده به آتلیه عکاسی بروید .

اگر فرزند دیگری دارید به همراه همسر و فرزندتان به آتلیه بروید . عکس خانوادگی در انتظار ورود عضو جدید بسیار زیباست. برای اینکار با مسئول آتلیه بارداری مشورت کنید و او را از تصمیم و نقطه نظرات خود آگاه سازید .

 به آتلیه متخصص بارداری بروید مسلما آتلیه ای که در سایر سبک های عکاسی پرتره و یا صنعتی فعالیت می نماید نمی تواند بهترین عکس بارداری از شما ثبت کند . پس بهتر است به آتلیه ای بروید که بصورت تخصصی عکاسی بارداری انجام می دهد .