سوسنگرد از شهرهای مرزی استان خوزستانه، که در 55 کیلومتری شمال غربی مرکز استان، یعنی شهر اهواز قرار گرفته. هویزه در جنوب غربی سوسنگرد و بستان در شمال غربی سوسنگرد قرار دارن و رود کرخه ازش می‌گذره. این شهر در زمان جنگ ایران و عراق، برای مدتی توسط نیروهای عراق اشغال شده بود. مردم این شهر عرب هستن و شغل اصلی‌شون کشاورزیه.

کجا اقامت کنم؟

هر شهری هتل واقامتگاه هایی داره که با کم و زیاد بودن ستاره هاشون سنجیده میشن اما روی " مُضیف " که به معنای محل ضیافت هست و آماده برای پذیرایی از شما برای اقامتی فراموش نشدنی، نمیشه ستاره گذاشت. پس حتما شبی رو هم مهمون این خانه های سنتی باشید.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟

 میهمان نوازی عرب ها زبان زد است و کدبانویی و دست پخت زنان کوشا و زحمتکش اونها رو میشه از انواع خوراکی های سنتی، نان محلی خُبُز، طاباگ سیاح، کره حیوانی، خرما، ماهی کباب، حَشو ، مرغ شکم پر ، مفطح " بره شکم پر " و ... متوجه شد. کباب کوبیده ، سبزی پلو ، قیمه ماهی ، خورشت سبزی و ... از غذاهای محلی شهر به حساب میاد.

نوشیدنی ها

یکی از نوشیدنی های سنتی این شهر که طعمی لذیذ و روح بخش داره، قهوه تلخ عربی با فنجان مخصوص و دَلِه ای است که در وسط مُضیف ( کلبه ای سنتی ) سرو میشه.

چی بخرم؟

فلزکاری و میناسازی، بافندگی و ... از سوغات و صنایع دستی شهر به حساب میان.

کجاها برم؟

این شهر، جاذبه های گردشگری زیادی نداره، ولی مردم برای گذروندن اوغات فراغتشون به پارک مرکزی شهر، یا ساحل رودخونه کرخه می ‌رن.