همیشه دانستن چند نکته ساده اما اصولی، باعث می‌شود كه انتخاب‌های بجا و درستی داشته باشیم. دانستن چند نکته برای انتخاب یک ساعت مچی باعث می‌شود تا مناسب‌ترین انتخاب را با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارید انجام دهید. بهتر است قبل از تصمیم به خرید، مشخص کنید چه انتظاراتی از ساعتتان دارید، کجا می‌خواهید آن را استفاده کنید یا از کجا باید آن را تهیه کنید؛ البته قبل از همه این موارد، باید میزان بودجه‌تان مشخص باشد و با دانستن این موارد، بهتر است برای خرید، به یک ساعت فروشی معتبر بروید.

خرید ساعت با مارك معروف

اگر قرار است یک ساعت با مارك معروف انتخاب کنید، بهتر است سری به سایت مارك مربوطه بزنید. با دیدن مدل‌های تولید شده، می‌توانید شماره سریال مدل‌هایی که مورد پسندتان قرار گرفته را یادداشت کنید و به یکی از نمایندگی‌ها یا ساعت فروشی‌های معتبر بروید. نکته بعدی که باید مورد توجه قرار دهید، این است که اکثر مارك‌های معتبر، تولیداتشان را معمولاً تا دو سال گارانتی می‌کنند.

تمام مارك‌های معتبر، نام خود را حداقل دو بار روی ساعت حک می‌کنند. این کار را معمولاً داخل صفحه و روی قفل و با ظرافت تمام انجام می‌دهند. این نکات ممکن است برای ساعت‌های تقلبی نیز در نظر گرفته شود، اما غیرممکن است که تمام ظرافت آن، یکجا و همزمان انجام شود.

نمونه تقلبی ساعت‌های اصل

نمونه تقلبی خیلی از مارك‌ها با ظاهری موجه، در بیشتر ساعت فروشی‌ها موجود است. برای شناسایی این ساعت‌ها بهتر است به چند فروشگاه سر بزنید و مدل‌های مختلف را بررسی کنید. با این کار، چشم‌تان به مدل‌های مختلف ساعت، بیشتر آشنا می‌شود و می‌توانید نمونه‌های اصل را از تقلبی تشخیص دهید.

نمایندگی‌های معتبر

بهترین گزینه ممکن برای خرید ساعت اصل، نمایندگی‌های معتبر هستند. معمولاً بیشتر فروشگاه‌های معتبر، نماینده رسمی چند مارك‌ متفاوت هستند، اما اگر باز هم شک دارید، می‌توانید قبل از خرید، کمی اطلاعاتتان را بالا ببرید.

برای این کار بهتر است سری به اینترنت و سایت مارك‌ مورد نظر بزنید و نمونه‌های آن‌ها را ببینید. حتی می‌توانید قبل از خرید، اطلاعاتی را راجع به جنس، بند و ضدآب بودن یا نبودن ساعت را از سایت مورد نظر بگیرید.

کارت گارانتی ساعت

کارت گارانتی مهر و امضا شده و پرسیدن خدمات ارائه شده پس از خرید، باید اولین سوالی باشد که از نمایندگی دارید. بعضی از نمونه ساعت‌ها دارای شیشه‌های محدب شکل یا بندهایی هستند که اگر کارت گارانتی هم داشته باشید، تعمیر آن‌ها در صورت نیاز، کار ساده‌ای نیست و ممکن است گاهی هزینه‌ای بیشتر از خرید یک ساعت جدید روی دستتان بگذارد.

قبل از انتخاب آخر، دقت داشته باشید که توقع‌تان از ساعتی که می‌خواهید بخرید، چیست و بعد، تمام پرسش‌هایتان را راجع به ساعت مورد نظر از فروشنده بپرسید. سوالاتی مثل مقاومت ساعت، تعویض شیشه ساعت در صورت شکستن و خیلی سوالات دیگر که در ذهن شما وجود دارد و ممکن است برای هر شخصی پیش بیاید. فراموش نکنید که آدرس شعبه‌های دیگر این مارك‌ را از نمایندگی بگیرید.