کاشت دندان یا ایمپلنت حاصل آخرین تحقیقات و جدیدترین تکنولوژیهای روز دنیاست، درمانی بسیار ساده تر از بسیار از درمانهای دندانپزشکی مثلا درمان ریشه یا به اصطلاح "عصب کشی" با نتیجه ای بسیار درخشان و با موفقیت بالای 95 درصد.


 

علت هزینه بالای ایمپلنت

از آنجاییکه ایمپلنت از جنس تیتانیوم خالص است و طبق تحقیقات انجام شده کاملا با بافت بدن سازگار است و به اصطلاح پس نمی زند.  نه تنها در دندانپزشکی بلکه در ارتوپدی هم تمام قطعات مورد استفاده برای ترمیم شکستگیهای استخوانی از جنس تیتانیوم است که بسیار گران و حتی از طلا هم گرانتر می باشد. پس یک عامل مهم گرانی ایمپلنت، گرانی قطعات آن هست که تماما از جنس تیتانیوم خالص می باشد.

تفاوت انواع ایمپلنت

تنوع بالای ایمپلنت گاها سبب سر درگمی مراجعین محترم میگردد، از آنجاییکه درمان ایمپلنت یک درمان کاملا تخصصی و پیچیده است، بهتر است با اطمینان به مرکز درمانی انتخابی و مشاوره با متخصص با تجربه مرکز در این زمینه، انتخاب نوع و برند مناسب را با توجه به وضع استخوان فک و بودجه تان به ایشان بسپارید.

آیا فاکتورهای خاصی برای انجام ایمپلنت وجود دارد؟ آیا فقط افراد خاصی میتوانند از درمان ایمپلنت بهره ببرند؟

دکتر نبی زاده متخصص ایمپلنت و محقق دانشگاه در این زمینه میگوید: به جرات می توانم بگوییم تقریبا هیچ محدودیتی برای انجام ایمپلنت وجود ندارد مگر در موارد خیلی خاص که آن هم با رعایت نکات ویژه قابل انجام هست.  فقط باید عمل کننده کاملا بر تمام ریزه کاریهای این درمان تسلط کافی داشته باشد برخی مراجعین سن بالا، بیماریهای قلبی، دیابت و... را عنوان میکنند. دکتر نبی زاده در این زمینه اظهار میکند؛ اتفاقا ایمپلنت برای افراد مسن است و بویژه با روش جدید "فلپ لس" حتی از کشیدن دندان هم ساده تر است و تحملش برای سنین بالا بسیار راحت است و در رفع لقی دندانهای متحرک فک پایین بسیار کاربرد دارد. در مورد بیماریهای قلبی، دیابت و ... هم روش های تخصصی مناسبی وجود دارد. پس بهتر است با خیال راحت خودتان را به یک متخصص ورزیده بسپارید و نگران هیچ چیز نباشید. برخی افراد هم ممکن است ضخامت استخوانشان کم باشد و نیاز به پیوند استخوان داشته باشید. خوشبختانه اکثر موارد با تکنولوژی های جدید قابل حل هست به شرطی که به مرکز تخصصی معتبری مراجعه کرده باشید.

مراحل درمان ایمپلنت

ابتدا باید از نواحی بی دندانی اسکن انجام گیرد ، پزشک معالج پس از بررسی اسکن فکتان در مورد نوع ایمپلنت نیاز به پیوند استخوان، و دیگر موارد لازم شما را راهنمایی خواهد کرد و نوع و سایز ایملپنت را تعیین میکند.

آیا ایمپلنت محدودیتی ایجاد میکند؟

خیر درمان ایمپلنت بسیار ساده تر از اغلب درمانهای دندانپزشکی هست. شما میتوانید پس از درمان بلافاصله فعالیت های طبیعی خودتان را انجام دهید.

آیا میشود بلافاصله روکش تاج ایمپلنت را نصب کرد؟

پرسش مهمی هست، بسته به نوع استخوان دربرخی موارد می شود اینکار را انجام داد که به اصطلاح "ایمیدیت" نامیده می شود ولی بطور معمول 2 تا 3 ماه زمان لازم هست تا عمل استخوانسازی یا استئو اینتگریشن صورت گیرد و سپس بارگذاری ایمپلنت را انجام داد.