عمل های جراحی زیبایی، همچون عمل بینی یا عمل جراحی بزرگ کردن سینه با استفاده از پروتز یا تزریق ژل و چربی همواره از نظر پزشکی جنجال برانگیز بوده اند و به نظر می رسد در برابر زیبایی و جذابیتی که وعده آن را به ما می دهند خطراتی را نیز به دنبال دارند. به همین دلیل است که عده ای ترجیح می دهند زیبایی به روش سنتی یا طبیعی را تجربه کنند، از جمله بزرگ کردن سایز سینه به روش طب سوزنی. طب سوزنی یکی از روش های سنتی برای به دست آوردن سلامت، زیبایی و جذابیت می باشد که به تازگی بیشتر در میان مردم متداول شده است.

اگر به دنبال روشی سنتی و بدون جراحی برای زیباتر کردن چهره و اندام خود هستید، احتمالاً طب سوزنی گزینه مناسبی برایتان باشد.  

طب سوزنی حدود ۱۵۰۰ سال قبل، از چین به ژاپن آمد، اما این روش درمان سنتی اکنون به عنوان رمزی برای زیبایی در حال بدست آوردن محبوبیت های تازه ای است.

همانطور که دوره های درمان مربوط به زیبایی صورت بیش از پیش به سمت استفاده از مواد غیر شیمیایی و درمانهای سنتی متمایل می‏شوند، زنان در نمایشگاهی به نام "دنیای زیبایی ژاپن" صف کشیدند تا طب سوزنی را امتحان کنند.

فواید درمانی طب سوزنی زمان زیادی است که شناخته شده است.

تاکشی کیتاگاوای متخصص طب سوزنی می گوید: فرو کردن سوزنهای نازک در صورت، قدرت طبیعی التیام بخشی پوست صورت را تقویت می کند.    

آقای تاکشی کیتاگاوا، متخصص طب سوزنی ژاپنی می گوید: "طب سوزنی زیبایی یک روش پزشکی یا عمل جراحی نیست. ما در این روش از قابلیت های درمانی که ارگانهای بدن هر شخص به طور طبیعی دارد بهره می گیریم و عامل اصلی نازیبایی پوست صورت را بر طرف می کنیم،و همانطوری که میل عموم مردم به درمان "زیبایی طبیعی" گرایش دارد،  روش طب سوزنیِ ژاپنی به خوبی مورد قبول مردم ژاپن به خصوص خانم ها می‏شود."

موارد درمان زیبایی صورت که می توان از روش طب سوزنی ژاپنی و طب چینی انجام داد

 • لیفتینگ و برطرف کردن افتادگی پوست صورت
 • گونه گذاری طبیعی صورت
 • برطرف کردن چین و چروک صورت
 • بر طرف کردن خط عمیق اخم پیشانی و لبخند و خط دور لب
 • بزرگ کردن لب
 • بر طرف کردن جوش یا آکنه ی صورت و جای مانده ی جوش صورت و بدن
 • بر طرف کردن تیرگی و گودی زیر چشم و پف زیر چشم
 • بر طرف کردن پف زیر چشم
 • بر طرف کرد منافذ باز پوست و خالهای سیاه زیر پوست
 • بر طرف کردن لک های صورت
 • بر طرف کردن غبغب و افتادگی پلک برای بعضی از افراد

تمام این نازیبایی های پوست صورت را می توان با درمان طب سوزنی چینی و ژاپنی و همچنین استفاده از روشهایی مکمل در طب چینی که برای کلاژن سازی و بر طرف کردن سریع نازیبایی صورت موثر خواهد بود استفاده کرد تا حداقل ۵ تا ۱۰ سال جوانتر به نظر برسید و ماندگاری بسیار خوبی هم برای فرد خواهد داشت.

چند نمونه از تاثیرات طب سوزنی بر روی پوست های مختلف

نمونه ای از بر طرف کردن گودی زیر چشم و خط اخم:

نمونه ای از بر طرف کردن برآمدگی میان پیشانی و قوی کردن عضلات گونه بعد از ۱۰ جلسه. این فرد ۳۷ ساله است.

نمونه ای از بر طرف کردن جوش صورت بعد از ۶ جلسه. این فرد ۴۲ ساله است.

نمونه ای از بر طرف کرد افتادگی عضلات صورت و لیفتینگ بعد از ۱۰ جلسه. این فرد ۶۲ ساله است.

اما با درد و ترس از طب سوزنی برای زیبایی صورت چطور می توان درمان کرد؟

افرادی هستند که تصور می کنند استفاده از سوزن برای درمان روی صورت درد دارد یا خون می آید یا اینکه خطراتی برای آنها دارد.قابل توجه این افراد به خصوص خانم ها که بیشترین حسی که در حین درمان روی صورت دارید،احساس آرامش و خواب می باشد و بهتر است بین سایر روشهای دیگر زیبایی طبیعی ترین و به صرفه ترین را با توجه به شرایط انتخاب کنید.
 

منبع : شگفتیها