X Bodyچیست؟
ایکس بادی تکنولوژی پیشرفته ورزشی است که در آن از متد EMS مخفف کلمه Electric Muscle Stimulation به معنای تحریک الکتریکی عضلات استفاده می کند روشی که در فیزیوتراپی هم برای ریکاوری عضلات از آن بهره می برند. 
                                                                    
در این روش با فرستادن مستقیم پالس های شبیه سازی شده ی طبیعی بدن به عضلات سرعت عضله سازی تا 5 برابر و سرعت چربی سوزی تا 3 برابر افزایش خواهد داد. ایکس بادی تمام عضلات اصلی بدن رو بطور همزمان فعال کرده و به همین دلیل در هر تمرین 20 دقیقه ای با این تکنولوژی بین 500 تا 700 کالری انرژی مصرف می شود که با 2 بار تمرین کردن در هفته نیاز ورزشی شما برطرف می گردد.
 کاربردها و موارد استفاده از دستگاه X Body چیست؟
استفاده از ایکس بادی در سالن های ورزشی، مراکز سلامتی و زیبایی و همچنین در ورزش های رقابتی، توانبخشی و پزشکی امکان پذیر است. مربیان شخصی، ورزشگاه ها و مراکز زیبایی بر روی جنبه های تناسب اندام و زیبایی از جمله کاهش سایز در مناطق تجمع چربی و اصلاح فرم اندام از طریق تقویت تمرکز می کنند.ورزشکاران برجسته و حرفه ای علاوه بر تمرینات تخصصی به منظور ارتقای سطح آمادگی جسمانی از ایکس بادی استفاده می کنند. مراکز درمانی و توانبخشی از ایکس بادی برای تقویت ماهیچه های اطراف مفاصل و تمرینات هدفمند استفاده می نمایند.
آیا می توان ایکس بادی را بصورت مداوم و درازمدت انجام داد؟
بله، ایکس بادی یک متد ورزشی است و مانند سایر ورزشها نظم و پایداری در جلسات تمرینی منجر موفقیت فوق العاده در دستیابی به اهداف ورزشی خواهد شد. لازم به ذکر است، ایکس بادی با نظارت و آموزش فدراسیون ورزشهای همگانی به عنوان یک رشته ورزشی آموزش و ترویج داده می شود.
مهمترین مزایا و فواید ایکس بادی کردن چیست؟
ایکس بادی به عنوان یک متد ورزشی موثر، در کنار کاهش سایز در نقاط تجمع چربی و اصلاح فرم اندام، موجب ارتقا چشمگیر سطح آمادگی جسمانی و بهبود عملکرد دستگاه قلبی تنفسی میشود(موارد ذکر شده از مهمترین شاخصه های کیفیت زندگی می باشد).
موارد زیر نیز از نتایج تمرین منظم با ایکس بادی می باشد:
1-  افزایش سطح سوخت و ساز روزانه یا متابولیسم بدن 
2- چربی سوزی و عضله سازی همزمان
3- فرم دهی بدن و سفت شدن پوست و بدن
4-  کمک به سلامت پوست و درمان سلولیت 
5- کمک به درمان آسیب های ناشی از ضعف عضلانی در نقاط مختلف بدن:
درد کمر، زانو، گردن، بی اختیاری ادرار 
6- بازیابی تناسب اندام و فرم دهی سریع بعد از بارداری
آیا می توان با ایکس بادی کردن وزن کم کرد؟
به هنگام ورزش با ایکس بادی به دلیل فعالیت همزمان بخش بزرگی از عضلات بدن، نه تنها سطح بالایی از انرژی طی جلسه تمرینی مصرف خواهد شد، بلکه هر جلسه تمرینی اثر افزایشی روی سوخت و ساز بدن خواهد داشت، به همین دلیل با ایکس بادی قادر خواهید بود به سرعت ذخایر چربی بدن خود را کاهش دهید، همزمان عضلات بدن را تمرین داده و فرم مناسبی به اندام دهید. طی جلسات اولیه کاهش سایز را کاملا احساس خواهید کرد و با نظم و پیگیری جلسات تمرینی به تمام اهداف خود در تناسب اندام خواهید رسید. همچنین به دلیل افزایش سطح سوخت و ساز روزانه استعداد ساخت چربی در بدن شما کاهش پیدا خواهد کرد.
چه زمانی می توان نتیجه را دید؟
از بین رفتن چربی ها، افزایش آمادگی جسمانی و بهبود ظاهر پوست، در طول چهار یا شش هفته قابل مشاهده و اندازه گیری است. لازم به ذکر است، شرایط فیزیکی در شروع تمرینات و همچنین نوع تغذیه در نتیجه گیری سریع تاثیر بسزایی دارد. ما دو تا سه  جلسه تمرین 20 دقیقه ای در هفته را توصیه می کنیم.
آیا ایکس بادی افراد تنبل را به ورزش کردن راغب می کند؟
بله، سادگی و سرعت دستیابی به اهداف تناسب اندام در ورزش با ایکس بادی به مراتب بالاتر ورزش سنتی است. همین موضوع در کنار شادابی و کوتاه بودن جلسات تمرینی از موثرترین دلایل اشتیاق روز افزون بخش بزرگی از جامعه به این متد پیشرفته ورزشی می باشد.
به چه دلیل سرعت چربی سوزی تا این حد بالاست؟
تکنولوژی پیشرفته ایکس بادی باعث می شود، هنگام ورزش با ایکس بادی بخش بزرگی از عضلات بدن همزمان بصورتی فعالیت کنند که طی بیست دقیقه نزدیک به 700 کیلو کالری انرژی مصرف شود، بعد از پایان جلسه تمرینی عضلات وارد فاز ریکاوری و بازیابی توان میشوند. بدن ورزشکار 48 تا 72 ساعت در این شرایط باقیمانده و انرژی بسیار زیادی را صرف تقویت آمادگی عضلات میکند. همچنین بعد از چند هفته تمرین منظم بدلیل ارتقای سطح آمادگی عضلات سوخت و ساز بدن فرد رشد محسوسی کرده و به سرعت باعث کاهش سایز در مناطق تجمع چربی مثل شکم، پهلو و ران ها می شود.
آیا میتوان با ایکس بادی عضله هم ساخت؟
دلیل اصلی چربی سوزی سریع با ایکس بادی، تحریک عضلات برای رشد و افزایش سوخت و ساز بدن است. برای افراد چاق تاثیر چربی سوزی و کاهش سایز چشمگیرتر بوده ولی در مورد افراد با درصد چربی پایین تر، رشد عضلات درضمن اصلاح فرم اندام مشهودتر خواهد بود
آیا استفاده از ایکس بادی به جنسیت مربوط می شود؟
هم خانم ها و هم آقایان از ورزش با ایکس بادی سود می برند. ورزش با ایکس بادی باعث تقویت عضلات و کاهش ذخایر چربی در بدن می شود. رشد عضلات برای آقایان در سایز و برای خانم ها بیشتر در فرم اندام مشهود خواهد بود. اما هر دو به سرعت، کاهش سایز در نقاط محل تجمع چربی مثل شکم و پهلو را تجربه می کنند.
 مراحل تمرین ایکس بادی به چه صورت است؟
برای ورزش با ایکس بادی ورزشکار روی یک لباس زیر شخصی از جنس نخ و پنبه، جلیقه مخصوصی ایکس بادی را به تن میکند. جلیقه بصورت بیسیم یا با سیم با دستگاه در ارتباط بوده و همگام با انجام حرکات ورزشی ساده، بیش از 80 درصد عضلات اصلی بدن را فعال میکند. این فعالیت بوسیله شبیه سازی پالس های طبیعی بدن اتفاق می افتد. در واقع تکنولوژی به کمک مربی آمده تا ظرف مدت 20 دقیقه، تمام عضلات بدن ورزشکار را تمرین دهد. 
به همین دلیل تنها با دو جلسه 20 دقیقه ای تمرین در هفته، عضله سازی و چربی سوزی همزمان به سادگی ممکن می شود. تکنولوژی پیشرفته و انحصاری ایکس بادی باعث کاهش سایز سریع در مناطق تجمع چربی مثل شکم، پهلو و ران می شود و چربی سوزی و عضله سازی همزمان ظرف مدت کوتاهی باعث بروز تغییرات مشهود در تناسب اندام و آمادگی جسمانی ورزشکار خواهد شد.
آیا نیازمندی و پیش نیازهایی برای ایکس بادی کردن لازم است؟
هیچ گونه شرایط و یا پیش نیازی برای ایکس بادی کردن وجود ندارد. هر فرد سالم می تواند از ایکس بادی استفاده موثر داشته باشد. فقط در موارد بیماری های خاص تمرین ایکس بادی مجاز نیست.