ریباندینگ، صافی مو طی یک روز موهای شما را تغییر می دهد. زمانیکه موهای فرفری و گره خورده خودتان را با موهای ابریشمی لخت و صاف دیگران مقایسه می کنید بی شک حسرت خواهید خورد. به هر روشی متوسل خواهی شد که موهایتان را به روش صافی مو صاف کنید ولی بعد باز به همان حالت اول بر می گردد. در حقیقت شما فقط معنای ظاهری صافی مو را می شناسید بی شک در رابطه با فرآیند و اتفاقاتی که در طی این روش می افتد بی خبر هستید. می خواهید با این موهای وحشتناک کنار آمده یا قدم به جلو گذاشته و موهایی همچون عکس های مجله های فشن داشته باشید.

                                                                      

همه زنان مستحق داشتن موهایی زیبا و صاف
 هستند. ریباندینگ، صافی مو در واقع یک روش است که می تواند ظاهر و احساس شما را تعییر بدهد. قبل از این که برای گرفتن وقت جهت ریباندیگ، صافی مو مراجعه کنید تا می توانید در رابطه با آن تحقیق کنید و برای گرفتن سرویس و مراقبت بهتر از موهایتان آماده باشید.
ریباندینگ، صافی مو چیست؟
ریباندینگ، صافی مو یک تغییر شیمایی در مو هست که موهای شما را صاف، نرم و درخشان می کند. این یک روش دائمی هست. مبلغ انجام این روش ممکن است در سالنهای مختلف به دلیل نوع موارد مصرفی، سرویس، نوع موهای شما و مراقبت های بعد از آن متفاوت باشد.
هر نوع مو یک نوع پیوند طبیعی دارد. برای مثال موهای فرفری یا موهای مجعد به دلیل این پیوند باعث می شود که ظاهر فر یا مجعد داشته باشند. کرم های نرم کننده که در روش ریباندینگ استفاده می شوند ساختار مو را عوض می کند سپس به وسیله یک ماده شیمیایی(neutralizer)، مجدد این ساختار تشکیل می شود و موهای شما را لخت و صاف میکند. به عبارت دیگر روش ریباندینگ ساختار موی طبیعی شما را تعییر داده و از نو می سازد.
از زمانی که موهای شما ریباندینگ می شود بعد از یک سال بسته به مقدار رشد موها برای مراجعه بعدی باید اقدام شود.
راه و روش های کاملا طبیعی برای صاف کردن مو بدون اتو مو
به جای استفاده از اتو مو با حرارت شدید برای صاف کردن مو به آن استراحتی بدهید و برخی از جایگزین های طبیعی را برای صاف کردن آن بدون تضعیف مو انتخاب کنید.
راههای زیادی برای نرم کردن مو، ابریشمی و سالم بدون قرار دادن آن در دماهای بالا وجود دارد. از آنجا که همه ما می خواهیم موهای شگفت انگیز و سالم داشته باشیم چند نکته را در این بخش از دنیای مد نمناک به اشتراک می گذاریم تا موهای خود را به طور طبیعی صاف کنید بدون این که از اتو مو استفاده کنید.
از اواخر قرن نوزدهم، اتو مو جای خود را در زندگی بسیاری از زنان باز کرد با این حال، اکنون می دانیم استفاده مداوم اتو می تواند باعث آسیب زدن مو شود. بسیاری از متخصصین توضیح داده اند حرارت مداوم باعث آسیب برگشت ناپذیر می شود.
به علاوه، باعث می شود موهای شما خشک، کدر و ضعیف به نظر برسند. بنابراین اگر به دنبال راهای طبیعی تر برای صاف کردن مو هستید، در اینجا راههایی برای صاف کردن موها بدون اتو وجود دارد.
چگونه موها را به طور طبیعی و بدون اتو مو صاف کنید:
1- صاف کردن مو با جو و آلوئه ورا :

اول از همه، جو دو سر برای تغذیه، تقویت و مرطوب کردن مو عالی است. پروتئین ها، مواد معدنی، عناصر و ویتامین های زیادی دارند و دقیقا همان چیزی هستند که موها نیاز دارند.
آلوئه ورا بیش از 75 ماده مغذی دارد که رشد مو را تحریک می کند و نیز آن را یک نرم کننده عالی می سازد. هم چنین ترکیبی از بلغور جو دو سر و آلوئه ورا به صاف کردن مو بدون اتو مو کمک می کند. در اینجا نحوه استفاده از آن را شرح می دهیم:
مواد لازم:
1 عدد آلوئه ورا 
2 قاشق سوپ خوری جو ( 30 گرم )
آماده سازی و کاربرد
اول، خمیر آلوئه ورا را بردارید و دو قاشق سوپ خوری جو اضافه کنید تا خمیر درست شود.
سپس آن را در میان موهای خود بمالید و پوست سر را با آن ماساژ دهید.
20 دقیقه بماند. سپس موهای خود را با آب سرد بشویید.
2. چگونگی صاف کردن مو با یاسمن و روغن زیتون:
روغن زیتون یک ماده عالی برای مو است. بعد از همه اینها ، این روش درمانی موها را براق و مرطوب می کند. آلوئه ورا هم چنین به جلوگیری از ریزش مو و تضعیف آن کمک می کند.
در عین حال روغن یاسمن یک ماده عالی به دلیل خاصیت صافی آن است. ترکیب این دو جز باعث می شود موی سالم تر و صاف تر داشته باشید
مواد لازم:
2 قاشق نرم کننده طبیعی ( 30 میلی لیتر )
2 قاشق روغن زیتون ( 30 میلی لیتر )
5 یا 6 قطره روغن یاسمن
آماده سازی و کاربرد
نرم کننده، روغن زیتون و روغن یاسمن را با هم مخلوط کنید.
آن را بعد از شستن مو با شامپو و قبل از زدن نرم کننده به مو بزنید.
20 دقیقه بماند و سپس با مقدار زیادی آب بشویید.
3- روش صاف کردن مو با سرکه سیب و آب:
علاوه بر سم زدایی بدن و کمک به فرآیند گوارش، می توانید از سرکه سیب برای صاف کردن موهای خود بدون اتو مو استفاده کنید. این جز طبیعی PH موها را متعادل و با شوره سر مبارزه می کند، و باعث می شود مو سالم، قوی و لطیف شود.
مواد لازم:
2 قاشق سوپ خوری سرکه سیب ( 30 میلی لیتر )
یک فنجان آب ( 250 میلی لیتر )
آماده سازی و کاربرد
اول، سرکه سیب را در فنجان آب رقیق کنید.
سپس آن را بعد از شستن موهایتان با شامپو روی پوست سر بمالید.
پس از آن اجازه دهید خشک شود.
4- راهکار صاف کردن مو با آرد برنج و تخم مرغ:
به خاطر خواص بسیار زیاد آن، تخم مرغ همیشه در ماسک های مو وجود دارد، زیرا آن ها مو را سالم، قوی و لطیف می سازند. این جز که با آرد برنج ترکیب می شود، برای صاف کردن مو بسیار موثر است زیرا چربی های اضافه را حذف و وزوز مو را کاهش و از شکننده شدن مو جلوگیری می کنند.
مواد لازم:
1 عدد سفیده تخم مرغ
3 قاشق آرد ( 45 گرم )
آماده سازی و کاربرد
اول آرد برنج را به سفیده تخم مرغ اضافه و مخلوط کنید.
سپس مخلوط را به موهای خود بزنید.
پس از آن موها را شانه کرده و بگذارید یک ساعت بماند.
پس از این زمان، موهایتان را شامپو بزنید و با آب سرد خوب آبکشی کنید.
5- عسل و شیر برای صاف کردن مو:
1 فنجان شیر
1 قاشق عسل
این دو را با هم ترکیب و یک ساعت روی مو بگذارید سپس با آب بشویید.
6- نحوه صاف کردن مو با شیر و تخم مرغ :
2 فنجان شیر
1عدد تخم مرغ
این دو مواد را با هم ترکیب و 30 دقیقه با کلاه بپوشانید سپس بشویید و شانه بکشید.
نکات دیگر برای صاف کردن مو بطور طبیعی :
برای شستن موی خود از آب سرد یا ولرم استفاده کنید. آب داغ باعث وزوزی شدن و شکنندگی مو می شود .
علاوه بر این، از شامپو و نرم کننده بدون نمک برای جلوگیری از خشک شدن مو استفاده کنید.
موهایتان را بالا نگه دارید. بعد از شستن مو آن را درهم بیندازید و با یک شانه آن را قسمت کنید. سپس موهای خود را مثل یک عمامه به دور سرتان حلقه کنید. از سنجاق مو و یا یک کلاه برای نگه داشتن آن در جای خود استفاده کنید و زمانی که خشک شد آن ها را بردارید. موها تون خیلی صاف می شوند !