سبک آرایش نود یا عریان (nude) چیست و نحوه اجرای آن:
مد های آرایش و زیبایی همه روزه در حال تغییر هستند اما یکی از مد هایی که هرگز از رده خارج نمی‌ شود آرایش نود است. این سبک از آرایش به این معنی نیست که نباید آرایش کنید. بلکه باید تا حد ممکن آرایش خود را ساده کنید تا به رنگ پوست شما هم خوانی داشته باشد و عیب‌های چهره شما را بپوشاند. در این آرایش از رنگ‌های طبیعی هم چون صورتی روشن، قهوه‌ای روشن، کرمی و غیره بیش‌تر استفاده می‌ شود. در ادامه آرایش نود را به شما معرفی کرده و نحوه اجرای آن را شرح می‌ دهیم.

                                                                     
آرایش نود به چه معناست؟
به طور ساده آرایش نود یعنی با کم‌ ترین رنگ ممکن و با استفاده از رنگ‌ های طبیعی یک چهره زیبا و بی نقص برای خودتان بسازید. برای این کار باید از یک کرم پودر که نزدیک‌ ترین تناژ به پوستتان دارد استفاده کنید. آرایش لب‌ها هم باید ملایم باشد و به رنگ چهره شما بخورد. اکثر برندهای لوازم آرایش معروف خط مخصوصی برای لوازم آرایش نود دارند. اگر در خرید تناژ نودی که به چهره شما بخورد مشکل دارید می‌ توانید از فروشنده بخواهید که با توجه به رنگ پوستتان لوازم آرایشی نود برایتان بیاورد.
از کجا شروع کنیم؟
برخی از متخصصین زیبایی معتقدند که در آرایش نود بهتر است از کرم پودر استفاده نکنید. اما کرم پودر به شما کمک می‌ کند که راحت‌ تر به چهره دلخواهتان برسید. اما ترجیحا به جای استفاده از کرم پودر به پوست خودتان رسیدگی کنید تا پوست شفاف و طبیعی داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه اینجا را بخوانید. همچنین باید دقت کنید که کرم پودر نباید روی صورت شما حالت ماسیدگی پیدا کند. برای این منظور از کرمی استفاده کنید که با جنس پوست شما سازگار باشد. اگر از کرم پودر استفاده نکردید همچنان استفاده از کانسیلر واجب است و باید زیر چشمانتان را یک دست کنید. اگر کک و مک دارید نگران نباشید و بگذارید در صورتتان پیدا باشند.
آرایش گونه‌ ها
حتی اگر از کرم پودر هم استفاده نکنید، زیر چشم و گونه‌ها قسمت مهمی در آرایش نود هستند. از یک رنگ رژ گونه که روی پوستتان کم‌ترین تضاد رنگی را داشته باشد استفاده کنید و آن را به خوبی با یک براش محو کنید. اگر پوست شما خیلی روشن است از یک برنزر خیلی روشن به عنوان رژ گونه استفاده کنید. رژ گونه را فقط به زیر گونه‌ هایتان بزنید.
آرایش چشم‌ها
چشم‌ها مهم‌ ترین قسمت صورت شما هستند که می‌ توانید روی آن وقت بیشتری بگذارید. اگر یک چهره کاملا طبیعی می‌ خواهید از آرایش زیاد چشم‌ها خودداری کنید و بیش‌تر روی مژه‌ هایتان و ریمل زدن تمرکز کنید. اما می‌ توانید از خط چشم و سایه‌هایی با تناژ خاکستری هم استفاده کنید. هر چند این کار خیلی در حیطه آرایش نود جای نمی‌ گیرد اما چهره شما را بسیار جذاب می‌ کند به این سبک از آرایش چشم اسموکی می‌ گویند و با آرایش نود همخوانی زیادی دارد.
آرایش لب‌ها
لب‌ها تکیمل‌ کننده این آرایش هستند. دقت کنید که لب‌های شما نباید به نظر پوسته پوسته یا خشک برسند. بهتر است برای آرایش لب از یک بالم لب با رنگ ملایم استفاده کنید. متخصصین مد و زیبایی معتقدند که نباید از خط لب در این آرایش استفاده کرد. می‌ توانید روی رژ لب ملایمتان یک براق کننده هم استفاده کنید. به نظر من اگر از یک رژ لب مات استفاده کنید که رنگش نزدیک به رنگ طبیعی لب خودتان باشد نتیجه بهتری می‌ گیرید.
از این آرایش چه زمانی استفاده کنیم؟
آرایش نود برای فصل تابستان بسیار مناسب است. خصوصا اگر پوست چربی دارید یا نمی‌ خواهید در فصل گرما آرایش روی صورتتان حالت کیک پیدا کند. البته از این آرایش در هر کجا و هر فصلی می‌توانید استفاده کنید و خیالتان راحت باشد که هرگز از مد نمیفتد. شعار اصلی این سبک از زیبایی “هرچه کم‌تر، بیش‌تر” می‌ باشد که به خوبی بیانگر سبک آن است.
استفاده از رنگ نود در لباس های زنانه 
انتخاب رنگ نود برای کیف و کفش، مانتو و … انتخاب های هوشمندانه ای است چرا که این رنگ قابلیت این را دارد تا با اکثر رنگ ها ست شود. بنابراین نود میتواند لباس ها و اکسسوری های شما را به آیتم های روزانه و راحت تبدیل کند.
در ادامه ما به نکاتی برای استفاده درست و به جا از این رنگ برایتان شرح خواهیم داد :
۱- اگر از رنگ نود به صورت یکسره در استایلتان استفاده می کنید حواستان باشد که جزییات و اکسسوری های مخالف نود را برای استایلتان برگزینید. این راهکار استایلتان را زیباتر خواهد کرد.
۲- استفاده از بافت ها و جنس های مختلف اما به یک رنگ میتواند یک استایل کاملا هوشمندانه و زیبا را برای شما به نمایش بگذارد.
۳-حواستان باشد که نود رنگ بدن شماست پس برای اینکه استایل خود را از بی روحی نجات دهید، پیشنهاد می کنیم که یک لباس پوشیده تر را برای این رنگ انتخاب کنید تا ظاهری شیک پیدا کنید.
۴- رنگ نود در تناژهای طوسی، نارنجی، یاسی و صورتی موجود است. حواستان باشد که نود متناسب با پوستتان را انتخاب کنید.